Канів — знакове місце. Поблизу в червні-липні далекого 1859-го — 160 років тому — бував Тарас Шевченко, після другого арешту й заслання, після 12-літньої розлуки, із труднощами отримавши дозвіл, повернувся на Вкраїну милу.
Українці у вихідні масово святкували 205-річчя з дня народження свого найбільшого національного героя, символа незламності та нескореності народу, великого Кобзаря.
Українські художники переосмислили образи ще двох класиків української літератури. В образах історичних та кіно-персонажів перевтілили Лесю Українку та Івана Франка.
Невідомі у масках Гоголя відновили неоднозначну виставку "Квантовий стрибок Шевченка" на станції до київського метро. Тепер на колонах станції "Тараса Шевченка" додалися три нових плакати.
Чоловіка, який знищив портрети Тараса Шевченка на однойменній станції метро у Києві, звати Юрій Павленко. Він - відомий євромайданівець з Вінниччини і фігурант справи про заворушення у Вінницькій облдержадміністрації.
На станції Тараса Шевченка зняли виставку потртретів Шевченка в образах історичних осіб та героїв поп-культури. Всі плакати були порізані, але незважаючи на це всеодно викликали інтерес і приваблювали публіку
Якесь створіння методично і тупо порізало ці неймовірні роботи. Виставка завершилася лише розпочавшись, до дня народження Шевченка ще три тижні... Моїм улюбленим образом з цієї сумашедшої галереї був Шевченко-Жак-Іва Кусто.