Там, на лівому березі Дніпра...

Там, на лівому березі Дніпра...

«Мені тут так подобається — багато місця і мало людей», — поділилася я враженнями на відкритті VI Київської міжнародної книжкової виставки–ярмарку з однією колегою у четвер. «Тільки для видавців це погано, коли людей мало, — посміхнулася вона. — Ви бачили, скільки росіяни рекламних щитів у місті поставили, я думала, тут буде ніде яблуку впасти».

У списках значаться

У списках значаться

3 серпня в Бразилії завершилася 34–та сесія ЮНЕСКО, на якій українські історично–культурні пам’ятки — Софію Київську і Києво–Печерську лавру — могли занести в перелік об’єктів підвищеного ризику. Через активний будівельний бум навколо цих храмів, який загрожує безцінним пам’яткам руйнацією. Відстоювати честь української держави і тримати обличчя перед світовим співтовариством поїхали заступник міністра культури і туризму Тимофій Кохан, перший заступник голови Держслужби з питань національної культурної спадщини Яків Діхтяр і радник Національної комісії у справах ЮНЕСКО МЗС Роксолана Іванченко. У Київ чиновники повернулися зі щитом. Як проходили переговори в Бразилії і що робитиметься у столиці для подальшої безпеки видатних пам’яток давньоруського зодчества Яків Діхтяр розповів нашій газеті у своєму кабінеті в Лаврському провулку, що розташований, до речі, на території Києво–Печерської лаври.

Художники без компромісів

Художники без компромісів

«Українські художники–нонконформісти — це як джедаї у «Зоряних війнах» Джорджа Лукаса, які протистояли системі–імперії», — доступно, вдаючись до популярних образів масової культури, пояснював суть такого явища, як українське альтернативне мистецтво другої половини ХХ століття, художник і мистецтвознавець, науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва Гліб Вишеславський на прес–ланчі в галереї «Дукат». Ця галерея разом із журналом «Антиквар» і аукціоном «Українська альтернатива ХХ», засновником яких є відомий київський антиквар Леонід Комський, взяла на себе ініціативу провести цикл заходів, присвячених 50–річчю українського андеґраунду.

Шевченко двадцять першого століття

Шевченко двадцять першого століття

«Тут уже постелили чорну страшну підлогу і вивели на ній сірий хрест. Ззовні позамальовували розписи — піддашшя музею було роз­мальовано модерними геометричними узорами, тепер усе біле, — розповів «УМ» колишній директор Шевченківського заповідника в Каневі, екс–міністр культури Ігор Ліховий.

Книжки як імідж

У серпні в Києві відбудеться VI Київська міжнародна книжкова виставка–ярмарок, яка проходитиме в рамках святкування 19–ї річниці Незалежності України і покликана формувати імідж України як впливової книжкової держави. Таку глобальну і відповідальну місію може взяти на себе тільки сама держава: виставку готує відповідний її орган — Державний комітет телебачення та радіомовлення України, який і ціну за оренду площі в міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті для видавців поставив не комерційну, а 1000 грн. за стандартний бокс 6 квадратних метрів, і перших осіб держави на відкриття запросив (обіцяли бути два з трьох, як сказав на прес–конференції голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк), і представництва інших країн на державному рівні забезпечив. На виставці будуть представлені видавці з Росії, Білорусі, Болгарії, Індії, Ізраїлю, Туреччини, Угорщини, Польщі.

Модні люди в модному місті

Модні люди в модному місті

В останні вихідні червня модна тусовка переміщається в Одесу — там в Luxury gallery «Сады Победы» гастролює київський фешн. Формат Holiday Fashion Week не суворий — круїзні колекції і все–все–все, купальники, білизна, капелюшки, сюди ж підключаються торгові марки і дитячі бренди, а оскільки захід не ідейний, а комерційний, у графік легше потрапити людям, які «тест–драйв» на великий київський подіум зазвичай не проходять.

Є каліграфія, немає почерку?

Щорічний конкурс молодих дизайнерів одягу «Сезони моди — погляд у майбутнє» у рамках Holiday Fashion Week — це данина мистецтву для мистецтва. Заради 17 колекцій «майбутнього української моди» в Одесу спеціально приїхали метри цієї моди, члени журі — Лілія Пустовіт, Ірина Каравай, дизайнерський дует Земськова—Ворожбит, а Олексій Залевський заснував іменну премію і 1000 у.о. віддав Валерії Шафігуліній із Павлограда з умовою створення колекції в рамках проекту «Нові імена» на UFW.

Сади гламуру

Учора в одеському торговельному центрі класу люкс «Сади Перемоги» стартував літній, міжсезонний, показ дизайнерських колекцій Holiday Fashion Week–2010. Проводить шоу оргкомітет Ukrainian Fashion Week, поєднуючи два в одному — покази круїзних колекцій і фінал конкурсу молодих дизайнерів «Сезони моди — погляд у майбутнє», який сьогодні пройде вже водинадцяте.

Солодкий «Океан»

Солодкий «Океан»

Літо вже настало, а арт–тусовок у Києві не меншає — навпаки, на один вечір по три якісні акції. Але в четвер колективне підсвідоме підказало кільком тисячам киян, що цей вечір слід провести у Палаці спорту — гурт «Океан Ельзи» у своєму розписаному на рік Dolce Vita турі мав запланований концерт у столиці. Наступний сеанс «солодкого життя» в Києві планується на грудень — під завісу туру, але якщо Святослав Вакарчук відпрацює так чесно всі концерти, з п’ятьма «бісами», двома з половиною годинами драйву й енергообміну, то страшно уявити, що з ним буде під кінець туру.

Фройд би плакав...

Фройд би плакав...

Іще більше дорогих і відомих у світі арт–об’єктів, ще більше модних художників власною персоною у Києві, іще скандальніша експозиція — це нова виставка у PinchukArtCentre. На відкритті експозиції «Сексуальність і трансцендентність» кого тільки не було — Віталій Кличко стояв ошелешений біля інсталяції Яна Фабра «Фонтан життя», заступниця Генпрокурора Тетяна Корнякова крокувала по залах, тримаючись за маму засновника Центру Віктора Пінчука, голову АМК Костусєва ми побачили, коли він з другого поверху дивився на атракціон Джеффа Кунса — «Надувного кролика», який зроблений зі спеціальної сталі і важить 5 тонн, а виглядає, як скручений із повітряних кульок.