«Доступне мистецтво» — дивитися безкоштовно

В останній день осені галерея «Боттега» пригощала артоманів грузинським вином і «Доступним мистецтвом». Негламурна назва виставки пояснюється концепцією. «Ми зібрали роботи з фондів галереї і зробили таку камерну виставку для початкуючих колекціонерів, — розповідає люб’язна співробітниця Bottega gallery. — Тут можна купити хороші роботи відомих художників недорого, в основному через формат — усi вони невеликого розміру». Галеристи розбавили відомі, комерційні імена — на виставці представлені, наприклад, офорт Павла Макова з серії «Утопія», дві невеликі фактурні квадрати Тіберія Сильваші, дві абстракції Петра Лебединця, графіка Олександра Сухоліта — молодими художниками, яких «Боттега» відкрила через свій проект «МУХІ» — по–свіжому можна сторгувати яскравий фетровий «гриб» лауреатки ІІІ премії «МУХІ–2010» Любові Малікової, стилізовані під наїв вишивки Івана Семесюка, смішні тарілки із серії «Спа» Артема Андрійчука. Плюс — багатий вибір технік: живопис, графіка, вишивка, витинанка, малярство на склі і навіть дві скульптурні роботи — рельєф «Земля» лауреата ІІ премії проекту «МУХІ–2010» Назара Білика, який через два тижні відкриватиме в «Ботезі» персональну виставку, і робота Олександра Сухоліта.

Там, на лівому березі Дніпра...

Там, на лівому березі Дніпра...

«Мені тут так подобається — багато місця і мало людей», — поділилася я враженнями на відкритті VI Київської міжнародної книжкової виставки–ярмарку з однією колегою у четвер. «Тільки для видавців це погано, коли людей мало, — посміхнулася вона. — Ви бачили, скільки росіяни рекламних щитів у місті поставили, я думала, тут буде ніде яблуку впасти».

У списках значаться

У списках значаться

3 серпня в Бразилії завершилася 34–та сесія ЮНЕСКО, на якій українські історично–культурні пам’ятки — Софію Київську і Києво–Печерську лавру — могли занести в перелік об’єктів підвищеного ризику. Через активний будівельний бум навколо цих храмів, який загрожує безцінним пам’яткам руйнацією. Відстоювати честь української держави і тримати обличчя перед світовим співтовариством поїхали заступник міністра культури і туризму Тимофій Кохан, перший заступник голови Держслужби з питань національної культурної спадщини Яків Діхтяр і радник Національної комісії у справах ЮНЕСКО МЗС Роксолана Іванченко. У Київ чиновники повернулися зі щитом. Як проходили переговори в Бразилії і що робитиметься у столиці для подальшої безпеки видатних пам’яток давньоруського зодчества Яків Діхтяр розповів нашій газеті у своєму кабінеті в Лаврському провулку, що розташований, до речі, на території Києво–Печерської лаври.

Художники без компромісів

Художники без компромісів

«Українські художники–нонконформісти — це як джедаї у «Зоряних війнах» Джорджа Лукаса, які протистояли системі–імперії», — доступно, вдаючись до популярних образів масової культури, пояснював суть такого явища, як українське альтернативне мистецтво другої половини ХХ століття, художник і мистецтвознавець, науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва Гліб Вишеславський на прес–ланчі в галереї «Дукат». Ця галерея разом із журналом «Антиквар» і аукціоном «Українська альтернатива ХХ», засновником яких є відомий київський антиквар Леонід Комський, взяла на себе ініціативу провести цикл заходів, присвячених 50–річчю українського андеґраунду.

Шевченко двадцять першого століття

Шевченко двадцять першого століття

«Тут уже постелили чорну страшну підлогу і вивели на ній сірий хрест. Ззовні позамальовували розписи — піддашшя музею було роз­мальовано модерними геометричними узорами, тепер усе біле, — розповів «УМ» колишній директор Шевченківського заповідника в Каневі, екс–міністр культури Ігор Ліховий.

Книжки як імідж

У серпні в Києві відбудеться VI Київська міжнародна книжкова виставка–ярмарок, яка проходитиме в рамках святкування 19–ї річниці Незалежності України і покликана формувати імідж України як впливової книжкової держави. Таку глобальну і відповідальну місію може взяти на себе тільки сама держава: виставку готує відповідний її орган — Державний комітет телебачення та радіомовлення України, який і ціну за оренду площі в міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті для видавців поставив не комерційну, а 1000 грн. за стандартний бокс 6 квадратних метрів, і перших осіб держави на відкриття запросив (обіцяли бути два з трьох, як сказав на прес–конференції голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк), і представництва інших країн на державному рівні забезпечив. На виставці будуть представлені видавці з Росії, Білорусі, Болгарії, Індії, Ізраїлю, Туреччини, Угорщини, Польщі.

Модні люди в модному місті

Модні люди в модному місті

В останні вихідні червня модна тусовка переміщається в Одесу — там в Luxury gallery «Сады Победы» гастролює київський фешн. Формат Holiday Fashion Week не суворий — круїзні колекції і все–все–все, купальники, білизна, капелюшки, сюди ж підключаються торгові марки і дитячі бренди, а оскільки захід не ідейний, а комерційний, у графік легше потрапити людям, які «тест–драйв» на великий київський подіум зазвичай не проходять.

Є каліграфія, немає почерку?

Щорічний конкурс молодих дизайнерів одягу «Сезони моди — погляд у майбутнє» у рамках Holiday Fashion Week — це данина мистецтву для мистецтва. Заради 17 колекцій «майбутнього української моди» в Одесу спеціально приїхали метри цієї моди, члени журі — Лілія Пустовіт, Ірина Каравай, дизайнерський дует Земськова—Ворожбит, а Олексій Залевський заснував іменну премію і 1000 у.о. віддав Валерії Шафігуліній із Павлограда з умовою створення колекції в рамках проекту «Нові імена» на UFW.

Сади гламуру

Учора в одеському торговельному центрі класу люкс «Сади Перемоги» стартував літній, міжсезонний, показ дизайнерських колекцій Holiday Fashion Week–2010. Проводить шоу оргкомітет Ukrainian Fashion Week, поєднуючи два в одному — покази круїзних колекцій і фінал конкурсу молодих дизайнерів «Сезони моди — погляд у майбутнє», який сьогодні пройде вже водинадцяте.

Солодкий «Океан»

Солодкий «Океан»

Літо вже настало, а арт–тусовок у Києві не меншає — навпаки, на один вечір по три якісні акції. Але в четвер колективне підсвідоме підказало кільком тисячам киян, що цей вечір слід провести у Палаці спорту — гурт «Океан Ельзи» у своєму розписаному на рік Dolce Vita турі мав запланований концерт у столиці. Наступний сеанс «солодкого життя» в Києві планується на грудень — під завісу туру, але якщо Святослав Вакарчук відпрацює так чесно всі концерти, з п’ятьма «бісами», двома з половиною годинами драйву й енергообміну, то страшно уявити, що з ним буде під кінець туру.