По гриби — як в останню путь

Небувалий урожай грибів цьогорічної осені вочевидь притупив пильність прикарпатців, котрі зазвичай добре знаються на їстівних лісових дарах. Як повідомила «УМ» завідувачка відділення гігієни харчування обласної санепідемстанції Софія Феменюк, цього сезону на Івано–Франківщині вже зафіксовано десять випадків отруєнь грибами.

Чорна нитка Віри Роїк

Чорна нитка Віри Роїк

Віра Сергіївна відійшла у вічність 3 жовтня, на 100–му році життя. Її творчість, така велика і наповнена високим змістом, — це ціла епоха, епоха Віри Роїк, відомої української вишивальниці, заслуженого майстра народної творчості України, Героя України. Віра Сергіївна залишила людям величезний творчий спадок, який становить більше ніж тисячу оригінальних робіт, понад триста з яких майстриня виконала за власними орнаментами. Їх зберігають у колекціях тридцяти шести музеїв України та світу.

Щеплення не винне?

Планове профілактичне щеплення чотиримісячному Іванку зробили минулого тижня у амбулаторії села Верба Дубенського району Рівненщини. Вакцинували «Пентаксимом» французького виробництва — комплексним препаратом, який застосовується для імунізації проти кору, правця, поліомієліту, дифтерії та гемофільної інфекції. У вересні хлопчикові вже проводилося щеплення цією ж вакциною і тоді ніяких ускладнень не спостерігалося. Тож і цього разу через півгодини після процедури щеплення медики відпустили матір із дитиною додому. Мати вклала малого спати, а коли за якийсь час, стривожена тишею, підійшла до дитини, то побачила що хлопчик не дихає.

Робін–Гуд мимоволі

Коли 42–річному донеччанину, який повертався після опівночі додому і був, як, кажуть, «під градусом», залишалися лічені метри до його рідного під’їзду, дорогу йому перетнула група молодих людей. Звичайно, не для того, щоб поговорити про погоду чи футбол. Молодики, використавши кількісну перевагу, спочатку послали бідолаху в нокдаун, а потім «почистили» кишенi й гаманець. Відчуваючи повну безкарність, господарі становища залишилися на місці «смакувати» виграшним боєм.

Хижак–панібрат

Хижак–панібрат

Випадок iз донецьким вовком і досі не знають, як назвати — чи трагічним, чи комічним. Днями на одній із галявин поблизу мікрорайону «Червоний пахар» i «Дурної балки», що в Куйбишевському районі Донецька, мирно паслися кози, а біля них так само мирно дрімала їхня господиня. І тут невідь– звідки біля її годованців з’явився вовк. Протерши очі, перелякана бабуся переконалася, що не спить і що вовк зовсім не казковий. Сіроманець, не звертаючи уваги на людину, взявся «приручати» домашню скотину. Кози порозбігалися, а ось козлові, який був прив’язаний до прикорня, пощастило менше. Чимало довелося бідоласі намотати кіл, поки на гвалт не прибігли сусіди з вилами й рогачами (майже як у відомій казці) й не відбили рогатого від непроханого гостя.

Страшна печеня

Минулої суботи близько першої ночі з нез’ясованих поки що причин сталося загорання в одному з приміщень тваринницького комплексу з відгодівлі свиней агропромислової компанії «Росан–Агро», розташованого в селі Підгороддя Рогатинського району.

131 карикатура за годину

131 карикатура за годину

Днями Чернiвцi гучно відсвяткували вже 602–гу річницю першої письмової згадки. Цього року святкування влаштували на кілька днів раніше, аби городяни могли сповна насолодитися різноманітними заходами у свої вихідні дні. У Чернівцях відбувся майже забутий парад, де в колонах ішли медики, вчителі, комунальники, спортсмени, митці й навіть байкери. На площі Турецької Криниці вже традиційною стала виставка–продаж товарів народних митців: глечики, вишиті сорочки, різноманітні художні вироби. Також укотре завітали до Чернівців ковалі з різних міст.

Запоріжжю — двадцять дюжин!

Запоріжці упродовж тижня гуляють iз нагоди 240–річчя заснування свого міста. Попри негоду минулих вихідних, гомінко було у місцях проведення майже усіх заходів — на концертному майданчику біля каскаду фонтанів «Веселка» і майдані Фестивальному, на «Алеї Майстрів», де свої вироби презентували народні умільці з усієї України, на Хортиці, де фестивалили козаки, і на виставці ретро–автівок тутешнього автомотоклубу «Фаетон».

Удар у спину

Тривалий конфлікт між 9–класником та двома 11–класниками Харківської школи №8 завершився справжньою бідою. Останні з тяжкими травмами потрапили на лікарняне ліжко. За словами очевидців, скандалити хлопці почали вже давно, але, зрештою, у молодшого терпець увірвався, і він вирішив помститися старшим. Для цього у п’ятницю відпросився з уроків, знайшов палицю, заточив її кінець ножем i повернувся до школи чекати старшокласників. Для надійності також покликав свого товариша — 15–річного в’єтнамця із сусідньої школи. Разом вони й напали на 11–класників, коли ті йшли додому. Зав’язалася бійка, пiд час якої запрошений для розбірок школяр ударив одного з хлопців по голові товстою палицею. А потім догнав їх уже за територією школи й по черзі завдав удари у спину кілком, який заточив для помсти дев’ятикласник.

Замість подушки — «калаш»

Співробітники дозвільної системи Київського райвідділу міліції Полтави були просто приголомшені, коли днями, зайшовши до кабінету, невисокий чоловік похилого віку витяг із мішка... бойовий автомат Калашникова (АК) та кілька десятків набоїв до нього калібру 5,45 міліметра. І хоча йшлося про добровільну здачу зброї в рамках оголошеного місячника, міліціонери, звісно, не могли не поцікавитися в дідуся, де він «відкопав» таку небезпечну «іграшку». Як з’ясувалося, 17 років тому зять чоловіка Микола вирішив придбати недорогого «беушного» легковика. Товариші підказали, що такий можна замовити у Чечні, де тоді вже фактично тривали бойові дії, від яких, спродуючи майно за безцінь, утікали аборигени. Невдовзі Миколі «пригнали» «Форд Сієру» саме звідти.