«Життя завершу у в’язниці»

Упродовж минулого тижня в Апеляційному суді Донецька відбувалися чергові слухання за повторним розглядом справи про вибух на стадіоні «Шахтар», що прогримів тринадцять років тому під час матчу і забрав життя тодішнього президента клубу 42–річного Ахатя Брагіна та п’ятьох охоронців. Нагадаємо, про високий професіоналізм виконавців «вироку» свідчить те, що за десять хвилин до приїзду Брагіна його охоронці перевірили всі закутки службового входу та гостьову трибуну і не виявили нічого підозрілого. Сама вибухівка, яку «підривники» замаскували під дерев’яним настилом біля входу, на переконання фахівців, була заводського виробництва і керувалася на відстані радіосигналом.

Рейки б робити з таких людей!

29–річний уродженець міста Комсомольськ Дмитро Халаджі добре відомий далеко за межами області та України. Адже низка його силових рекордів входить до відповідних видань — всесвітньої Книги рекордів Гіннесса, Книги рекордів Росії та України. Та донецький богатир і надалі продовжує дивувати земляків своїми унікальними здібностями — цього разу він зігнув восьмиметрову залізничну рейку.

На Схід!

На Схід!

У Донецьку триває IX економічний форум «Україна–Польща». Ідея проведення такого щорічного заходу виникла на бізнес–форумі в Києві у 1997 році, а з 2000–го зібрання політиків, підприємців і фінансистів проводять по черзі в Україні та Польщі в різних містах. Головне його завдання — дати можливість представникам бізнесу обох країн брати участь у формуванні економічної політики та керуванні процесом розвитку українсько–польського співробітництва.

Україна мерзне

Україна мерзне

У більшості регіонів, у тому чи іншому районі, батареї так і залишилися холодними. Від того, наприклад, в Івано–Франківську шкільні канікули продовжено до кінця тижня. Як розповів учора міністр із питань житлово–комунального господарства Олексій Кучеренко, затримка з початком опалювального сезону пов’язана з жорсткою умовою НАК «Нафтогаз» — саме вони відмовилися постачати паливо без попереднього розрахунку за все спожите.
«Дуже багато регіональних рад до останнього сподівалися, що всі ці погрози не є реальністю, і їх все одно не залишать мерзнути. Проте позиція «Нафтогазу» була непорушною», — сказав міністр. У такому стані, за словами Олексія Кучеренка, опинилися 15 котелень Івано–Франківська, частина Харкова, що обслуговує ТЕЦ–5, Ужгород, Луцьк, а також Макіївка, де, крім боргів, є серйозні технічні проблеми. У кількох містах, зокрема і в Києві, все ж пощастило досягти компромісу і підключити більшість котелень. «Істотним моментом є і те, що населення розраховується на 95 відсотків, але гроші «губляться» десь на шляху», — додав міністр.

Новий рік зустріли у вибоях

Новий рік зустріли у вибоях

Поки мешканці колишньої всесоюзної «кочегарки» після офіційного початку опалювального сезону досі сушать голови над майже гамлетівським питанням — бути чи не бути теплу в їхніх оселях — земляки–гірники окремих шахт збільшили темпи видобутку вугілля, що є символом того ж таки тепла. Приміром, посеред «бабиного літа», що в середині жовтня завітало на Донеччину, відразу дві шахти ДП «Макіїввугілля» відзвітували про дострокове виконання планового завдання на поточний рік.

Перевірено: в сковорідці — «міни»!

Ті місця, куди мешканці області вирушають пошукати й назбирати грибів, все частіше нагадують мінні поля. І хоча під час «тихого полювання» не лунають вибухи, гриби все одно справляються з роллю своєрідних мін уповільненої дії. Причому потерпілими найчастіше опиняються діти, організм яких є особливо вразливим до підступних «дарів» природи. Зокрема, в Донецькій області за останній тиждень у реанімації опинилися відразу троє малюків, і двох із них урятувати не вдалося.

Ходить майстер по городу

Традицію зустрічати гостей хлібом–сіллю, само собою, ще ніхто не відміняв. Проте відомий карикатурист, постійний автор нашої газети Микола Капуста, готуючись зустрічати гостей на виставці власних робіт, трохи переінакшив цей звичний символ гостинності. Отож своєрідною емблемою веселого вернісажу він обрав таку роботу — на вишитому рушнику розташувалася не розкішна паляниця, а капустина з традиційною сільничкою на маківці.

Міст на голову

Аварія сталася близько десятої вечора на проспекті Леніна: тут обвалилася частина 50–метрового пішохідного мосту — близько 20 метрів. У цей час під мостом знаходився автомобіль «КамАЗ». Від сильного удару його перекинуло, а кабіну деформувало.

Шапки — геть!

Першу передвиборчу поїздку Віктор Янукович, звісно, здійснив у рідну Донецьку область. Відчувається, що кампанія почалася. Приміром, побувавши в Макіївці, партійний вождь не тільки роздавав обіцянки, а й не шкодував дошкульних слів для опонентів. Найбільше дісталося «помаранчевим політикам», які, на переконання екс–Прем’єра, вже ніколи не будуть при владі, а займатимуться «своїм ділом, звичним для них». «Багато хто з них могли б стати народними артистами, а дехто міг би стати моделями в різних модельних домах і так далі,» — розповідав жартун Янукович макіївським металургам.

Кабінет із ніжками

Завдяки допомозі благодійного фонду «Розвиток України» на Донеччині почав діяти пересувний кабінет безплатної цифрової флюорографії, де всі бажаючі можуть обстежити свої внутрішні органи. Значення такої акції для регіону з надзвичайно неблагополучною екологією справді важко переоцінити. «Флюорографія стосується не тільки туберкульозу, — вважає менеджер проекту з цифрової флюорографії, лікар–рентгенолог Лариса Кравцова, — адже це ще й своєчасне виявлення і попередження онкології та силікозу (запилення легенів), що є професійним захворюванням у нашому промисловому регіоні».