Уже недоречні прадідівські печі

Металургійний Донецьк стоїть на порозі чергової технічно–екологічної революції, завдяки якій нарешті вдасться суттєво зменшити кількість шкідливих викидів у геть запацьорене довкілля. Причому очікувані зміни можуть вплинути не тільки на екологію, а й на... пісенний репертуар мешканців металургійного міста. Приміром, уже не зовсім доречною здаватиметься улюблена пісня про заводську прохідну з кінофільму «Весна на Зарічній вулиці», зокрема рядки про мартенівські печі — «... і день, і ніч горять вони». Бо поліпшувати екологію міста вирішили саме із закриття на Донецькому металургійному заводі мартенівських печей. У вересні тут закриють першу з нині шести діючих печей. Ще одну зупинять, за попередніми намірами, до кінця року. А затим «на пенсію» відправлять ще чотири мартени.

Алло, космос, це Донецьк

Алло, космос, це Донецьк

Про особливості місцевого відзначення подвійного свята в останню літню неділю колоритно свідчить порівняння з тутешнім фольклором: п’яний, як у День шахтаря. Проте донеччани та гості міста не тільки віддавали належне міцним напоям та пиву, які цього дня тут текли рікою, що вийшла з берегів. Тим більше, що святкування в обласному центрі розпочалося заздалегідь.

Шахти — на волю

Шахти — на волю

Напередодні Дня шахтаря, що традиційно відзначається в останню неділю серпня, гірники Донбасу виявилися, що називається, нарозхват. Намір приїхати до Донецька і привітати гірників із професійним святом та вручити їм державні нагороди попередньо чітко озвучив Президент України Віктор Ющенко. На цю ініціативу по–своєму відреагували в Кабміні. Тому на одній із зустрічей з гірниками сусідньої Луганщини народний депутат від БЮТ Наталія Королевська запевнила, що відзначення Дня шахтаря на державному рівні цьогорік відбудеться таки не в Донецьку, а в Луганську, куди приїде Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко. Мовляв, вугільний Донбас — це не тільки Донецьк, де щороку відбувається всеукраїнське відзначення шахтарського свята, а тому нині буде відновлено справедливість на користь Луганська...

«Бабах» під контролем

У сусідній Донеччині теж не вщухають вибухи боєприпасів, що гримлять тут із певною періодичністю. Щоправда, ці вибухи не такі гучні і повністю контрольо­вані саперами, які нині знешкоджують величезну кількість виявлених небезпечних знахідок. Зокрема в лісопосадці поблизу села Оріхуватка Слов’янського району вдалося натрапити на досить солідний арсенал — майже півтори тисячі снарядів.

Поїсти, щоб не вижити

«Тихе полювання», яке влаштувало молоде сімейство з Краматорська, призвело до фатальних наслідків. Назбиравши грибів і приготувавши з них страву, батьки і самі поїли, і нагодували трирічну дитину. А вже наступного дня самопочуття всіх настільки погіршилося, що змушені були звертатися до медиків по допомогу. Малюка у важкому стані терміново госпіталізували до реанімаційного відділення обласної дитячої лікарні. У реанімації Донецького обласного клінічного територіального медичного об’єднання з діагнозом «отруєння» також опинилися 23–річна мати та 27–річний батько.

Згоріли живцем

Місцеві правоохоронці продовжують розслідувати передумови жорстокої розправи, що сталася на хуторі Балаган поблизу Красноармійська. У житловому вагончику заживо згоріла сім’я — двоє дорослих і восьмирічна дівчинка. Нещасні не мали жодних шансів на порятунок, адже зловмисники перед тим, як підпалити тимчасове помешкання, зачинили і заблокували вихід із нього.

Вільний невільник

Гучна справа про незаконну діяльність «чорного трансплантолога» — хірурга з Ізраїлю Міхаеля Зіса — фактично луснула, як мильна бульбашка. Донедавна деякі юристи небезпідставно висловлювали припущення, що оголошений у міжнародний розшук хірург, який позбавлений у своїй країні ліцензії на лікарську діяльність, може виявитися «чистим» перед українським законодавством. Зрештою, саме так і сталося. У четвер, про що «УМ» повідомляла вчора, Ворошиловський райсуд Донецька виніс виправдальний вирок: «...Зіса Міхаеля виправдати за відсутністю в його діях складу злочину», зачитала підсумкове рішення суддя Ірина Бухтіярова.

Будьте, як у морі

Напередодні чергового візиту до Донецька експертів УЄФА, які перевіряють рівень готовності шахтарської столиці до проведення Євро–2012, керівні донеччани не приховують свого хвилювання. Адже, чого гріха таїти, спортивні об’єкти і особливо дороги та транспорт поки не відповідають вимогам, що могли б задовольнити перевіряючих, а затим і численних закордонних гостей. А готелів у місті, попри зведення низки нових, взагалі не вистачає. Отож, шукаючи вихід із ситуації, господарі не виключають і не зовсім традиційних варіантів для розв’язання згаданої проблеми. Приміром, з’явився намір влаштувати для гостей Євро «донецького розливу» комфортабельні готелі на плаву. Цю ідею, зокрема, нещодавно озвучив міський голова Донецька Олександр Лук’янченко.

Мінус один

На єнакієвській шахті імені Карла Маркса, де 8 червня стався потужний підземний вибух, тривають пошуково–рятувальні роботи. На момент аварії під землею перебували 37 гірників, 24 з яких вдалося врятувати. Одного шахтаря відшукали без ознак життя, а ще 12 потерпілих залишилися у напівзруйнованих і напівзатоплених виробках. Перегодя міський суд Єнакієвого прийняв рішення визнати факт загибелі 9 зниклих безвісти гірників, аби їхні родини змогли отримати передбачену в таких випадках компенсацію за втрату годувальника в розмірі 150 тисяч гривень. І ось майже через місяць після аварії вдалося натрапити на тіло ще одного з шахтарів.

Невиїзний Зіс

Невиїзний Зіс

Громадянин Ізраїлю, хірург Міхаель Зіс, який має репутацію лідера «чорних трансплантологів» і останнім часом перебував під вартою, несподівано опинився на волі. Рішення про зміну попереджувальних заходів на підписку про невиїзд під заставу в 17 тисяч гривень ухвалив Ворошилівський райсуд Донецька. Причому перегодя з’ясувалися майже детективні подробиці неабиякої «гуманності» суду. Бо підозрюваний у незаконній трансплантації органів громадянин Ізраїлю не має в Донецьку ні постійного, ні тимчасового місця проживання. Проте суддя Ірина Бахтіярова відхилила ці аргументи. А коли перевірили за вказаною адвокатом адресою квартиру, де буцімто мав тимчасово мешкати пан Зіс, виявилося, що її власники вперше чують про свого «квартиранта» із сумнівною репутацією. Де він зараз перебуває, правоохоронцям не відомо, і тому тепер мають великі сумніви, що підозрюваний з’явиться на чергове судове засідання 28 липня.