Батарея, вогонь!

Батарея, вогонь!

Низка областей просто не може вчасно розпочати опалювальний сезон, адже подекуди влада віддала функції теплозабезпечення приватним фірмам, які тепер можуть крутити тарифами, як циган сонцем. В інших регіонах лише з настанням жовтня влада взялася за заміну теплотрас. Відтак не варто відкидати і повторення біди, яка тогоріч спіткала Алчевськ. Що й казати, якщо навіть у Києві комунальники не зважають на киян, котрі мешкають сьогодні в ще холодних «хрущовках», і обіцяють дати «тепло» лише з настанням справжніх, очевидно, «мінусових», холодів. Хоча і за таких умов можна знайти свої «плюси»: напередодні дострокових парламентських виборів український народ отримав ще одну можливість, аби сказати уряду про його незадовільні дії. Принаймні в питанні підготовки до опалювального сезону і зростанні плати за тепле житло й гарячу воду.

«Лебедине» перезавантаження

«Лебедине» перезавантаження

Свого часу балет «Лебедине озеро» на телеекранах давав знати про чергову владну чи політичну кризу в країні. Нині з цією роллю «справляються» перипетії навколо донецького універмагу «Білий лебідь». Зокрема, донеччани тепер переконані: щойно з’являються нові подробиці в цій резонансній справі — значить, на порі чергові вибори або перевибори. Може, це просто збіг обставин, однак арешт одного з головних фігурантів справи «Білого лебедя» стався одночасно з початком дискусій про доцільність чи скасування вже оголошених парламентських виборів.

«Замкнуло» в голові

Правоохоронці Донеччини затримали мешканця Макіївки, якого підозрюють у вбивстві учениці третього класу однієї зі шкіл міста. Повідомлення про смерть дитини надійшло до Радянського райвідділу міліції після шостої вечора. А вже наступного дня співробітникам карного розшуку вдалося вирахувати й затримати підозрюваного, який тепер дає свідчення і нарікає на сильне сп’яніння.

Донбас «на шару» не катає

З 1 жовтня ціна за квитки у донецьких трамваях та тролейбусах піднялася з 50 копійок до 1 гривні. В комунальних автобусах, розрахованих на велику кількість пасажирів, — з 75 копійок до гривні. А проїзні квитки подорожчали втричі — з 40 до 130 гривень. Транспортники вважають, що йдеться про «Божі» ціни, адже собівартість перевезення одного пасажира сягає півтори гривні.

«Язика» багато не буває!

Напередодні чергового підвищення тарифів на житлово–комунальні послуги та збільшення плати за проїзд у громадському транспорті Донецька депутати обласної ради вирішили втішити земляків бодай традиційним піклуванням про російську мову. Минулої п’ятниці на сесії проголосували за «Програму розвитку російської мови та російської культури в Донецькій області на 2008—2011 роки». Для реалізації згаданої програми облрада планує виділити 7 млн. 343 тис. гривень.

Нам би їхні проблеми!..

Нам би їхні проблеми!..

Вітчизняну «глибинку» вже «розкусили» закордонні туристи, які непогано знаються на особливостях тієї чи іншої країни. Ласим шматком для них наші віддалені містечка та села стали ще й тому, що, аби пізнати їх екзотику, не потрібно мандрувати на кінець світу. Навіщо? Наша «глибинка» розташована значно ближче і здебільшого розпочинається там, де закінчуються дороги, електроенергія, водогони, газопроводи тощо. І побувавши там, іноземці, як правило, не приховують захвату від гострих вражень. Деякі навіть кажуть, буцімто здійснили мандрівку з ХХІ століття мало не в кам’яний вік. Із тією, щоправда, різницею, що аборигени цих місць мешкають таки не в печерах...
А тим часом, виявляється, їхня «євроглибинка» для нас теж досі залишається своєрідною «террою інкогніта». Бо, погодьтеся, ділові чи приватні поїздки за кордон здебільшого обмежуються відвідуванням столиць, відомих курортів, історичних та культурних пам’яток. Утім завдяки недавньому перебуванню в країнах «ближньої» Європи вдалося розглянути трохи ближче і їхню глибинку. І відшукати там теж купу екзотики.

На виставці густо, а в кишенях пусто

На виставці густо, а в кишенях пусто

Нещодавно одна із соціологічних служб провела опитування серед гірників Донбасу, яким пропонували назвати головні причини великої кількості аварій на вітчизняних шахтах. Так от — майже 80 відсотків опитаних найпершою причиною аварійності назвали застаріле та зношене обладнання. І мають рацію, бо нинішньому поколінню гірників доводиться обслуговувати механізми та техніку, на яких працювали ще їхні батьки та діди. На заміну підземних «раритетів» бодай на сучасне обладнання вітчизняного виробництва, як правило, немає коштів. А про суперсучасну техніку закордонних фірм залишається поки що тільки мріяти.

Прощавай, мартен...

У середу в Донецьку на металургійному заводі на мартенівській печі №4 відбулася остання, а відтепер історична плавка. Опісля цього сталеплавильний агрегат вивели з експлуатації. Аби надати події ще більшої урочистості, закрити мартен доручили одному з ветеранів виробництва — сталевару–орденоносцю, заслуженому металургу, лауреату державної премії України, 78–річному Івану Папаценку. Адже ця подія має глибоке символічне значення — на підприємстві поступово відмовляються від застарілих агрегатів(мартен №4 став до ладу ще в 1912 році) на користь нового обладнання, бо на місці прапрапечі буде збудовано сучасну високопродуктивну дугову електроплавильну піч виробництва фірми Simens–VAI.

Донецька полонянка

Донецька полонянка

На зухвале й цинічне викрадення людини наважились у Донецьку п’ятеро лиходіїв. Студентку Донецького національного університету схопили й кілька діб утримували в одній із квартир міста. Звільнити бранку викрадачі погоджувалися тільки за 200 тисяч доларів, які вимагали в матері потерпілої, що перебуває на заробітках у США. Проте співробітники управління СБУ та управління боротьби з організованою злочинністю Донеччини провели спільну спеціальну операцію і звільнили дівчину. Вдалося затримати й чотирьох причетних до викрадення людини.

З відрядження не повернулися

Один із лідерів вітчизняного машинобудування — Ново­краматорський машинобудівний завод — і місто Краматорськ перебувають у жалобі, адже серед пасажирів авіалайнера «Боїнг–737», який розбився біля Пермі, були й три працівники підприємства. Адміністрація НМКЗ уже висловила співчуття сім’ям загиблих і тепер робить усе можливе, аби підтримати їх морально та матеріально.