Як і десять років тому

Учора депутати–«нашоукраїнці» Андрій Парубій, Лілія Григорович, Володимир Карпук, Віктор Матчук та Зіновій Шкутяк намагалися особисто передати очільниковi МВС Анатолію Могильову депутатське звернення з проханням звільнити з–під варти хоча б тих членів ВО «Тризуб» ім. Степана Бандери, які потребують медичної допомоги. Потрапити на прийом до міністра не вдалося. Сорокахвилинне очікування завершилося спілкуванням із заступником Могильова Василем Фаринником, який пообіцяв вивчити ситуацію й повідомити народним обранцям позицію керівництва МВС телефоном.

Мовчання літераторів

Національна спілка письменників України ризикує втратити будинок, що межує з адміністрацією Президента на вулиці Банковій. Формально підставою виселення НСПУ з приміщення в центрі столиці можуть стати комунальні борги. «За п’ять років керування Києвом «молодою командою» у 8,4 раза зросли тарифи на тепло, у 12 разів — земельний податок, втричі виросла в ціні електроенергія — і це лише верхівка айсберга. Нині ми дійшли до тієї межі, що просто не в змозі заплатити, — пояснив «УМ» секретар НСПУ, відомий драматург Анатолій Крим. — Ті мізерні кошти, які виділяє держава, Спілка не може витрачати на власні господарські проблеми, оскільки їхнє головне призначення — фінансування творчих вечорів. Наприклад, Шевченківських днів».

Угору підніміть квитки!

Угору підніміть квитки!

Щоправда, проведення акції, організованої студентськими та молодіжними організаціями, зокрема незалежною студентською профспілкою «Пряма дія» та рухом «Відсіч», заледве не зірвали представники ВО «Свобода», які прийшли під стіни парламенту дещо раніше й, за словами самих студентів, намагалися завадити організаторам протестувати проти Закону «Про вищу освіту».

Демонтаж вождя

Демонтаж вождя

Відповідальність за пошкодження пам’ятника Леніну в Борисполі, не криючись, узяли на себе бійці організації «Патріот України». Патріоти заявили, що таким чином поклали початок процесу демонтажу монумента радянському вождю, передбаченому указом Президента України від 2007 року. Окрім цього, акцію традиційно оголосили солідарною з тими політв’язнями, які нині перебувають у Запорізькому слідчому ізоляторі.

Міністр від лукавого

Якщо досі заяви як вітчизняних дипломатів, так і представників українських організацій Росії вирізнялися стриманістю та обережністю у висловлюваннях щодо ситуації, в яку потрапила українська діаспора в Росії, то нині українську владу відкрито звинуватили у брехні. Так, в Об’єднанні українців Росії, яке російська влада через суд намагається ліквідувати, відреагували на виступ в українському парламенті міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка. Нагадаємо, замість захищати права наших громадян у РФ, він кинувся з трибуни ВР доводити, що росіяни, закриваючи українські організації, мають рацію. Бо ОУР нібито не проводила щорічні збори, а її відділень немає в більш ніж половині суб’єктів РФ, що не дає їй право називатися федеральною організацією.

Так заповідав Пророк

Так заповідав Пророк

Півтора мільярда віруючих в Аллаха цими днями і впродовж наступного місяця висловлюватимуть свою радість iз нагоди дня народження «останньої печаті» Всевишнього, пророка Мухаммеда. Його вважають не лише останнім посланцем Аллаха, історичною особистістю й засновником перших мусульманських громад, а й людиною, зі слів якої був записаний Коран.

Мучеників не виявлено. Протиріччя є

Усіх запускати й нікого не випускати — здається, саме таким принципом керуються слідчі у справі про відпилювання голови та підрив пам’ятника Сталіну в Запоріжжі. Більше десяти членів організації ВО «Тризуб» ім. Степана Бандери та позапартійних осіб досі перебувають за ґратами. Днями Запорізький обласний апеляційний суд не задовольнив скаргу запорізького студента Едуарда Андрющенка, який клопотав про своє звільнення з–під варти, мотивуючи це тим, що на момент руйнування пам’ятника Сталіну він і близько не був у районі запорізького обкому Компартії.

«Гарячий» відпочинок

Вогонь охопив один із корпусів «Санаторію Поділля» в місті Хмільник близько 23–ї години понеділка. Коли пожежники прибули на місце НП, полум’я встигло охопити 300 квадратних метрів будівлі. Складнощів роботі вогнеборців додавала та обставина, що займання сталося пізно ввечері — коли більшість відпочивальників уже готувалися до сну.

Щоб були ефективні й впливові?

Перемовини українських дипломатів з російськими колегами в останні кілька тижнів, схоже, зайшли у «глухий» кут. Чи не єдиною доброю новиною (якщо дії росіян згодом не розійдуться з їхніми заявами, як це вже було неодноразово) є заява, зроблена за підсумками зустрічі міністра закордонних справ нашої держави Костянтина Грищенка зі своїм колегою Сергієм Лавровим. Саме під час цієї розмови наша сторона наголосила на важливості існування в Росії організації українців РФ, які через такі об’єднання зможуть реалізувати свої етнічні права. Натомість російська сторона нібито навіть висловила готовність сприяти діяльності таких організацій і пообіцяла розширити Бібліотеку української літератури в Москві, яка, нагадаємо, є комунальною власністю столиці РФ.

Тирана — на друзки

Пікетувати Міністерство внутрішніх справ праві обіцяли ще під стінами Генеральної прокуратури, де вимагали від очільника відомства Віктора Пшонки відреагувати на незаконні дії правоохоронців. Ті й досі тримають в ув’язненні десяток «тризубівців», не допускаючи до них адвокатів. У наглядовому за законністю органі, схоже, вимоги пікетників розцінили як несерйозні, а тому адресанти послання Пшонці навіть не отримали жодної відповіді на переданого лише з третьої спроби листа Генпрокурору. Тому вчора пообіді пікетники зібралися на вулиці Богомольця.