Діти Гая Фокса

Діти Гая Фокса

Рух проти запровадження обмежень в інтернеті набирає обертів. Цієї суботи масштабні акції протесту проти «антипіратської» угоди АСТА відбудуться у США та щонайменше у 20 європейських країн, серед яких Франція, Німеччина (в обох країнах до акції приєднається по 40 із гаком міст), Польща, Чехія, Румунія, Болгарія, Іспанія.

Публічність і приватність — речі несумісні

Публічність і приватність — речі несумісні

Не тільки в Україні відомі люди не хочуть потрапляти на сторінки газет і журналів, якщо з ними не узгодили текст чи світлину. Щоправда, за кордоном зі ЗМІ «воюють» переважно зірки шоу–бізнесу та світської хроніки, тоді як у нас невдоволення висловлюють чиновники і можновладці, які живуть на кошти платників податків і просто зобов’язані звітувати про свої статки перед суспільством. Без сумніву, саме в їхніх інтересах Конституційний Суд нещодавно ухвалив рішення, згідно з яким використання та поширення конфіденційної інформації (даних про національність, освіту, матеріальний стан тощо) про особу без її згоди є втручанням у її особисте та сімейне життя, тому допускається винятково в інтересах національної безпеки. Втім Європейський суд з прав людини, юрисдикція якого поширюється на всі держави — члени Ради Європи, вважає інакше: засоби масової інформації можуть повідомляти про відомих людей і публікувати фото без їхнього дозволу, якщо мета публікації — інформування громадян, а не розвага. Такий висновок страсбурзькі судді зробили після розгляду скарги принцеси Монако Кароліни.

Чехам дозволили обирати президента

Сенат Чехії затвердив зміни до Конституції щодо порядку обрання президента. Після розпаду Чехо­словаччини 1993 року президентів Чеської Республіки на спільному засіданні обирали депутати Верхньої і Нижньої палат парламенту. Проте громадськість давно вимагала зробити вибори глави держави всенародними. Відповідну поправку до основного закону підтримали 49 із 81 членів Сенату.

«Реформи» без майбутнього

Народний депутат Тарас Чорновіл оголосив про вихід із фракції «Реформи заради майбутнього». Цей крок пов’язаний із оприлюдненням аудіозапису, на якому зафіксовано, як народного депутата від БЮТ Романа Забзалюка намагається перекупити в свою фракцію чоловік, схожий голосом на голову фракції «РЗМ» Ігоря Рибакова. Як писала «УМ» у вчорашньому номері, Забзалюка хотіли переманити за 450 тисяч доларів.

Пiвденна пастка

Пiвденна пастка

У районі Красноперекопська майже сто автомобілів, потрапивши у сніговий полон, утворили 15–кілометровий затор на автошляху Херсон — Сімферополь. Через буревій дорогу швидко занесло снігом, тож водії були змушені зупинитися. Коли почало темніти, люди кидали машини й у 20–градусний мороз пішки добиралися до найближчих сіл.

А їй не холодно

Не встигли співробітники столичного звіринця порадіти з народження днями мавпочки, як на зміну радісній прийшла сумна новина: на п’ятому році життя загинув страус. Фахівці підозрюють, що причиною смерті міг стати черевний крововилив або спадкова аномалія. Київська преса називає причиною смерті переохолодження, проте це не так, стверджують у звiринцi. Відповідно до висновків наших фахів­ців, птах помер через наявність гематоми у черевній порожнині, — запевнила «УМ» прес–секретар Київського зоопарку Анжеліка Комарова. — Ми розглядаємо дві версії її утворення: можливо, внутрішній крововилив стався через наявність якоїсь патології. Ймовiрно також, що гематома виникла внаслідок бійки між страусами у вольєрі, адже ці птахи мають досить міцні ноги й сильний удар. Однак це теж дивно, оскільки вольєр у страусів комфортний: раніше вони ніколи не билися за територію чи їжу, адже всього цього мають удосталь».

Завдання — вижити

Уже о 7.30 ранку реанімаційний літак з американськими медиками прибув до Львова. О восьмій годині бостонські лікарі оглянули дитину, в якої уражено опіками 80 відсотків тіла. Стан хлопчика оцінили як стабільно важкий, однак іноземні фахівці запевнили, що Андрійка можна транспортувати і він має шанс вижити.