Божа школа

Уже з наступного навчального року в Тернополі з ініціативи міського голови Сергія Надала відкриється новий навчальний заклад. Католицька школа, стержнем навчання у якій будуть передусім духовність та християнська мораль, буде створена на базі звичайної. Всі предмети також вивчатимуться за загальною шкільною програмою, але будуть і відповідні додаткові. Водночас є намір зробити заклад елітним, тобто таким, де кількість учнів буде значно меншою, нiж у звичайнiй середнiй школi, а якість освіти — вищою. Особливим має бути і склад педагогів — добиратимуть не просто фахівців, а людей високодуховних.

Віртуальна книжка з «Відкритого світу»

На базі Харківського приладобудівного заводу імені Т.Г. Шевченка, що раніше успішно працював на космічну галузь, а нині переживає тяжкі часи руйнації, буде створено новий інноваційно–виробничий центр з випуску електронних підручників. Якщо все йтиме за планом, то вже до кінця року тут отримають роботу майже півтори тисячі чоловік, а українські школярі і студенти матимуть змогу черпати знання з абсолютно нових посібників. «Це перший зразок електронної книги, що включає зовсім інші технології, — повідомив голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. — Тут використовуються електронний папір і чорнило. Це дає можливість у багато разів заощаджувати електричну та будь–яку іншу енергію, що живить такий зразок. А також дає можливість у кольоровому варіанті показувати графіки і все, що необхідно для навчального процесу».

А ми злодіїв — дубиною

Після того як для запобігання масовим крадіжкам чавунних кришок «вуличних» люків полтавські комунальники почали замінювати їх на виготовлені з бетону й полімерів, ті ж таки місцеві «металісти» зі ще більшою затятістю почали «полювати» на решітки зливової каналізації. При цьому поява чималеньких «дірок» на проїжджих частинах вулиць не лише загрожує життю та здоров’ю земляків, а й фактично виводить iз ладу довжелезні відрізки системи відведення дощових і талих вод. Адже в кожну таку «пащу» одразу потрапляє габаритне сміття, що забиває вхідні отвори підземних каналів — тоді згадані води нагадують про себе величезними калюжами на поверхні... Водночас для заміни лише однієї вкраденої металевої решітки, за словами начальника служби зливової каналізації міської шляхово–експлуатаційної дільниці Юрія Колесника, потрібно близько півтори тисячі гривень.

Зона без міцного

Зона без міцного

Звична як для села, так і для міста картина, коли поряд із навчальним закладом крамниці торгують горілкою та «куривом», має назавжди відійти у минуле. Ще в листопаді минулого року волинська влада взялася навести лад у цій справі, дала відповідні доручення. Та практика показує — впорядкувати цей бізнес непросто, навіть з огляду на офіційну заборону торгівлі цими товарами у радіусі ста метрів від шкіл та садочків.

Мелодія зі шлунка

З місяць тому у місцевому океанаріумі «Таємничий острів» сталася надзвичайна подія. Одна з відвідувачок під час екскурсії, відповідаючи на дзвінок по мобільному, не втримала термінал у руках, і той шубовснув у воду. Улюбленець відвідувачів крокодил Гена тим часом гав не ловив і хутко проковтнув «мобілку».

Останню «Славуту» — жінці

Упродовж тижня тривав аукціон з продажу останнього, колекційного, легковика ЗАЗ–1103 «Славута». За 12 років серійного виробництва цієї моделі з конвеєра зійшли понад 140 тисяч автомобілів. До речі, саме ця марка перемогла в «Національному рейтингу–2009» як економне авто малого класу.

Кого ще надурила Olenа Roman?

Останнім прихистком 23–річного шахрая з Донецької області стала квартира мешканки прикарпатського райцентру Галич, де він у жовтні минулого року розгорнув звичну для себе кримінальну діяльність із допомогою інтернету. Зареєструвавши в глобальній мережі сторінку під логіном Olena Roman , молодик виставив на інтернет–аукціон за «привабливими цінами» мобільні телефони, фотокамери, годинники престижних модифікацій. Коли на спокусливий «лот» відгукувався принаджений покупець, донеччанин пропонував йому переказати гроші на без­іменну банківську картку або через «Укрпошту» на ім’я своєї галицької співмешканки. Після здійснення оплати замовники залишалися в дурнях, бо «продавець» припиняв iз ними будь–які контакти.

І академіка — під анафему

У селі Шукайвода Христинівського району Черкаської області Михайлівський храм, що належить до Київського патріархату і який будує сільська громада вже тринадцять років, намагаються передати Московському. «У нас раніше була дерев’яна церква, за радянських років її перетворили на клуб, далі там зробили склад, а потім i зовсім розібрали. У 90–х роках почали будувати нову цегляну церкву. Громада села вирішила, що бути цьо­му храму під юрисдикцією Київського патріархату», — розповів «УМ» сільський голова Шукайводи Ігор Бобошко.

Манівцями до храму

Манівцями до храму

Донецький адміністративний окружний суд розпочав розгляд справи за позовом Варвари Камаралі, мешканки села Кам’янка Тельманівського району, до Донецької обласної держадміністрації. Громадянка вимагає визнати недійсним рішення голови облдержадміністрації від 9 лютого 1996 року, згідно з яким напівзруйнована культова споруда була передана місцевій церковній громаді Вознесіння Господнього, що перебуває під юрисдикцією Української православної церкви Київського патріархату.

Церковне рейдерство — справа не Божа

Із закликом вжити заходів, аби припинити церковне рейдерство на Сумщині, сім політичних партій та громадських організацій звернулися до Президента Віктора Януковича. У листі до першої особи держави автори наводять низку прикладів, коли права вірян православної церкви Київського патріархату порушувалися на користь православної церкви Московського патріархату. Так, у травні минулого року в Шостці стався підпал храму Святої Трійці громади УПЦ КП. У червні представники церкви Московського патріархату самовільно захопили храм Київського патріархату в Юнаківці Сумського району. Того ж місяця Сумська єпархія УПЦ МП заявила про перехід «до лона канонічної церкви» Свято–Покровської громади села Кияниця Сумського району. І хоча з’ясувалося, що жодної ухвали громада не приймала, тамтешній храм було захоплено.