«Україна молода» вже приділяла аналітичну увагу крайній книжці американського історика Тімоті Снайдера «Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка» (Л.: Човен, 2022) — у номері від 10 травня ц. р.
Воїна та засновника «Мегамаршу у вишиванках» Андрія Бабінського, псевдо «Медик» вшанують у Києві на 9 добу після його загибелі у бою з окупантами на Запоріжжі, 16 серпня.
Нагороду за найкращу режисуру на 76-му кінофестивалі в Локарно (Locarno Film Festival, Швейцарія) отримав фільм "Степне" української режисерки Марини Вроди.
Відома українська диригентка Оксана Линів з'явилася на німецькому фестивалі у футболці з написом Wagner Power. Хоча фестиваль присвячений композиторові Рихарду Вагнеру, це обурило мережу, адже напис у сучасних реаліях двозначний.
Починаючи з 11 серпня, Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" оголосив про тимчасове обмеження доступу відвідувачів на територію Нижньої лаври.
Ювілейний день народження у Києві 13 серпня на сцені святкуватиме без перебільшення улюблениця мільйонів глядачів – акторка театру і кіно, очільниця столичного Театру на лівому березі Олеся Жураківська.