Засновник «Мегамаршу у вишиванках» Андрій Бабінський поліг у бою на Запоріжжі

15:34, 10.08.2023
Засновник «Мегамаршу у вишиванках» Андрій Бабінський поліг у бою на Запоріжжі

У бою проти окупантів загинув засновник Мегамаршу у вишиванках та воїн 80 ОДШБр Андрій Бабінський. (facebook.com/megamarch.uk)

Засновник «Мегамаршу у вишиванках», воїн 80-ї ОДШБр Андрій Бабінський поліг у бою з російськими окупантами під містом Оріхів на Запоріжжі.

 

Як інформує УМ, про це 10 серпня повідомив у некролозі Андрій Савчук на сторінці Мегамарш у вишиванках у Фейсбуці в четвер. 

 

"Андрій Бабінський - творець, натхненник та беззмінний директор Мегамарш у вишиванках, громадський діяч, біохімік за фахом, старший солдат та бойовий медик 80-ої окремої десантно-штурмової бригади.

 

З початку повномасштабного російського вторгнення Андрій захищав Україну у складі 97 батальйону 107-ої бригади Сил територіальної оборони, де здобув фах бойового медика.

 

Воював на Харківщині та під Бахмутом. Влітку 2023 року перевівся до 80-ої ОДШБр, брав участь в українському контрнаступі на Запорізькому напрямку. Мріяв звільнити Крим.

 

8 серпня 2023 року в бою за Україну, захищаючи її свободу та незалежність ціною власного життя, старший солдат Андрій Бабінський героїчно загинув поблизу населеного пункту Червона Криниця, Оріхівського району, Запорізької області від російського артилерійського обстрілу касетними боєприпасами", - йдеться в повідомленні.

 

Друзі полеглого патріота додають, що Андрій був непересічною талановитою особистістю.
 
"Надійний друг, завжди дотепний, щирий, кмітливий, легкий на підйом, цілеспрямований. Адже із ходи на кілька людей у 2008 році Мегаграндіозний марш у вишиванках виріс до багатотисячної та знакової міжнародної події.
 
Андрій дуже любив та розумівся на аудіовізуальному мистецтві, особливо музиці. Дуже гарно співав, грав на музичних інструментах, фотографував на плівку. А ще неперевершено куховарив та був прекрасним оповідачем", - написали у спільноті "Мегамарш у вишиванках".
 

 

Із воїном попрощаються 11 серпня у Сокирянах (Чернівецька область).

 

ДОВІДКА "УМ"
 
Бабінський Андрій Валерійович (псевдо “Медик”) народився 20 лютого 1991 року у містечку Сокиряни Чернівецької області. У 2007 році закінчив місцеву Сокирянську гімназію та вступив на навчання до Національного авіаційного університету у Києві.
 
Будучи студентом, восени 2008 року започаткував “Мегаграндіозний марш у вишиванках” – столичну подію, що зрештою стала культовим та міжнародним рухом. Учасники мегамаршу традиційно двічі на рік збираються у вишиванках та вирушають у ходу вулицями міст. Із зовсім невеликої у 2008 році події у Києві на кілька осіб, Мегамарш перетворився на багатотисячний знаковий міжнародний захід з унікальною культурною програмою, конкурсами, концертами та непересічними знайомствами. Завдяки Андрію, хода у вишиванках стала регулярним масовим заходом у десятках українських та закордонних міст, а традиційна українська сорочка – впізнаваним міжнародним брендом.
 
Андрій Бабінський був одним із популяризаторів гри “Криївка” – патріотичної альтернативи “Мафії”, був співорганізатором низки культурно-мистецьких подій Києва та інших міст: концертів, фестивалів, лекторіїв, кінопоказів, етновечірок та квартирників, де гуртувалась патріотична молодь.
 
У 2013-2014 рр. з перших днів протестів був активним учасником Революції Гідності.
 
Після закінчення університету Андрій Бабінський розвивав українську науку та протягом 2013-2017 рр. працював молодшим науковим співробітником Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України. Андрій, зокрема, досліджував протипухлинну дію вітаміну Е (токоферол). 
 
Після роботи в Інституті, у 2019-2020 роках працював за кордоном у Данії у сфері агробізнесу. Згодом повернувся в Україну та займався приватним підприємництвом.

 

Як повідомляла УМ, чемпіон світу з кікбоксингу нацгвардієць Віталій Мерінов загинув за Україну.