Наталя Кононенко: Медалі вішаю на кота

Наталя Кононенко: Медалі вішаю на кота

Із 2005 року Національний олімпійський комітет України започаткував традицію, за якою експертна рада регулярно визначає найкращого спортсмена місяця. Минулого тижня у конференц–залі Міністерства молоді та спорту відбулося вшанування травневого лауреата. Овації та відзнаки отримала спортивна гімнастка Наталя Кононенко. Її бронзова медаль за вправи на брусах виявилася єдиною для України на чемпіонаті Європи, що відбувся в англійському Бірмінгемі. У свої 15 років Наталя стала наймолодшою спортсменкою, якій випала честь отримати «місячне» визнання. Разом із вітаннями гімнастка дістала й посвідчення майстра спорту міжнародного класу з рук президента НОК Сергія Бубки.

Скориставшись нагодою, кореспондент «УМ» розпитав усміхнену життєрадісну дівчинку про її спортивну кар’єру, захоплення та погляди на життя.

Честь сім’ї Уїльямс

Честь сім’ї Уїльямс

Головною сенсацією восьмого ігрового дня на Уїмблдоні став виліт на стадії 1/4 фіналу п’ятиразової переможниці цього турніру Венус Уїльямс. Темношкіра американка — другий номер посіву і світового рейтингу, розчарувала своєю грою весь тенісний бомонд, без боротьби поступившись 82–му номеру WTA Цветані Піронковій із Болгарії — 2:6, 3:6. За останні десять років це лише третій випадок у кар’єрі Венери, коли вона не змогла пробитися до фіналу найпрестижнішого трав’яного турніру. А уродженка Пловдива тепер позмагається за право зіграти в головному матчі з росіянкою Вірою Звонарьовою, котра зупинила переможний порив бельгійки Кім Клійстерс, екс–першої ракетки світу.

Це вам за 1966–й!

Це вам за 1966–й!

«Якби наші винищувачі в часи Другої світової війни оборонялися так само погано, ми б зараз розмовляли німецькою». Це лише один із критичних заголовків, якими були переповнені передовиці англійських газет після поразки їхньої збірної команді Німеччини в 1/8 фіналу. Недільний розгром із рахунком 1:4 став для Англії національною ганьбою, адже поєдинки з «бундестімом» за принциповістю для них можуть посперечатися хіба з матчами проти Аргентини, яким додає перцю політичне протистояння довкола спірних Фолклендських островів.

До вчорашнього вечора, коли в Кейптауні зійшлися Іспанія й Португалія, саме матч ФРН — Англія був найцікавішим на першій стадії «плей–оф». Решта результатів виявилися більш–менш очікуваними, за винятком хіба що підсумку матчу США — Гана, в якому зустрічалися рівні за силою суперники. І єдина африканська команда в цьому раунді таки підтримала бойовий дух африканських фанів.

Подарунок для королеви

Позавчора вперше за останні 33 роки і вчетверте — взагалі на Уїмблдон завітала королева Великої Британії. Як завжди елегантно вбрана, Єлизавета II зайняла місце в королівській ложі, звідки, у компанії з переможницею 1977 року Вірджинією Уейд, підтримувала свого співвітчизника Енді Мюррея. Найкращий британський тенісист без особливих проблем розібрався з фіном Ярко Нієміненом — 6:3, 6:4, 6:2.

Зірки і чорні смуги

Зірки і чорні смуги

Ненависники англійської збірної тішаться: підопічні Фа­біо Капелло у своїй групі фінішували нижче за команду США, колишньої британської колонії, котра ще недавно мала значно нижчий авторитет у футболі, ніж його «родоначальники». Уболівальники американців радіють подвійно: команда тренера Боба Бредлі пройшла до 1/8 фіналу, попри два помилково скасовані голи у ворота Словенії та Алжиру.

Під звуки танго й сальси

Під звуки танго й сальси

Як не дивно, для збірної Франції, чемпіона світу 1998 року, провальний виступ у ПАР не став найгіршим за її історію участі в фінальних частинах «мундіалів». Достроковий виліт із турнірів такого рівня в «галльських півнів», враховуючи нинішню невдачу, траплявся вже тричі, і щоразу в ці неврожайні роки французи закінчували змагання з однією нічиєю та двома поразками. У 1966–му французи відзначилися двома голами, а у 2002–му — навіть не забили жодного м’яча. Тож позавчора Флоран Малуда, можна сказати, врятував «триколірних» від повторення «сухої» ганьби восьмирічної давнини. Щоправда, остання ганьба — вона завжди найдошкульніша. Надто ж якщо врахувати, що ще жодного разу збірну Франції не супроводжувало стільки скандалів, як тепер.

«...То хоч зігріємося!»

«...То хоч зігріємося!»

Ранній виліт збірної ПАР — до речі, це вперше господарі не потрапили у «плей–оф» — навряд чи особливо вплине на відвідуваність матчів чемпіонату світу. Адже основну масу фанатів, присутніх на трибунах, становлять гості з Європи, Південної та Центральної Америк. За попередніми даними ФІФА, на «мундіаль» до ПАР, аби підтримати своїх співвітчизників, завітали 450 тисяч туристів із–за кордону. З них лише 10 тисяч — з інших країн Африки. Проте міністр закордонних справ країни–господарки Нкосазана Дламіні–Зума повідомила, що гості все їдуть, і статистика поліпшується: після початку турніру додалося ще 200 тисяч візитерів. Лави вболівальницької армії поповнюються й далі передусім любителі футболу та пригод із Великої Британії, Німеччини, США та Бразилії.

Третій зайвий

Третій зайвий

Учора на чемпіонаті світу вже стали відомими дві пари 1/8 фіналу — відбулися матчі третього туру в групах А і В. Але закінчилися вони після підписання цього номера «УМ» до друку, тож відкладемо аналіз французьких невдач і аргентинських успіхів до завтра. А наразі розглянемо детальніше позавчорашні вечірні матчі.

Голос «Колоса»

Навряд чи більшість шанувальників спорту зможе відповісти на таке запитання: що об’єднує призерів Пекінської олімпіади Василя Ломаченка, Наталю Добринську, Ольгу Коробку та Василя Федоришина? Однак відповідь проста. Всі перелічені зірки українського спорту є членами фізкультурно–спортивного товариства «Колос» агропромислового комплексу України. Минулої суботи в Будинку профспілок це поважне товариство підбивало підсумки минулої п’ятирічки.

Рука вам у поміч

Рука вам у поміч

Бразильці позавчора стали другою командою, яка достроково забезпечила собі квитки до «плей–оф», набравши шість очок у двох турах. І саме гра п’ятиразових чемпіонів світу викликає найбільше похвал на тлі решти учасників «мундіалю». Виправилися вчора і «європейські бразильці» — команда Португалії принизила, здавалося б, непоступливу збірну КНДР. А італійці наразі й близько не нагадують команду, що є чинним чемпіоном планети.