В очікуванні нових героїв

Першість України у закритих приміщеннях за традицією відбувається у Сумах. Цього разу змагання в легкоатлетичному манежі Академії банківської справи носять особливий характер, оскільки до програми чемпіонату додалися змагання багатоборців і матчева зустріч збірних України, Росії й Білорусі, яка вже вдруге проходить одночасно з національним турніром.

І ми для «сябрiв» щось відкриваємо

І ми для «сябрiв» щось відкриваємо

Зимовий чемпіонат України у Львові, який відкрив новий сезон вітчизняного п'ятиборства, став частиною підготовки нашої збірної до світового i європейського форумів, де розігруватимуться олімпійські ліцензії в Пекін-2008. На змагання прибули 60 чоловіків та 20 жінок із семи регіонів країни, а також 16 кращих спортсменів із Білорусі, відтак чемпіонат набув статусу відкритого. А що? Хокейна екстра-ліга сусідньої держави має назву відкритої саме через участь у ній київського «Сокола», тепер і українці відповіли білорусам подібним кроком.

Перемир'я в Ізраїлі

Перемир'я в Ізраїлі

Наступний відбірковий матч чемпіонату Європи-2008 збірна України проведе лише наприкінці березня (на Фарерських островах), але Олег Блохін не оминув можливість переглянути своїх підопічних уже на початку лютого — в офіційно визначену ФІФА дату. Раніше для наших футболістів грати взимку, коли клуби перебували на підготовчих зборах, виглядало дикістю, але в останні роки дедалі частіше і командам у єврокубках, і збірним доводиться виходити на поле вже в лютому.

Команда — в Європу, а вдома будівельний бум?

Команда — в Європу, а вдома будівельний бум?

Головним стартом сезону для нашої національної команди є чемпіонат світу, який цього разу у квітні—травні відбудеться в Москві та Підмосков’ї. Щоб краще підготуватися до світової першості, збірна України бере участь в етапах європейського «Кубка виклику». Один із них традиційно проходить у грудні в київському Палаці спорту, а на другий, і останній у зимовому сезоні 2006/07, команда Олександра Сеуканда вирушила до Франції.

Без медалей, але з претензіями

Хоча індивідуальні гонки в Антхольці-Антерсельві не поповнили українську колекцію медалей чемпіонату світу, їхні результати дозволили нашій команді заявити на дистанції з масовим стартом аж шістьох спортсменів — по троє серед чоловіків і жінок. Нагадаємо, що за підсумками попередніх етапів Кубка світу путівку до елітного старту, в якому бігтимуть по 30 спортсменів у жінок і чоловіків, мала лише Оксана Хвостенко (15-та позиція). Але непогані виступи української команди на чемпіонаті світу допомогли оформити «перепустки» Вікторії Семеренко (20) й Олені Петровій (23). У представників сильної статі місце в мас-старті отримали Андрій Дериземля (6), Олександр Біланенко (28) й Олексій Коробейников (29).

Перегляд сил, молодих і старих

Перегляд сил, молодих і старих

У вівторок єдиний старт в Антхольці-Антерсельві особливих емоцій українцям не приніс. Хіба що можна вважати досягненням 16-те місце Олексія Коробейникова — для нього це кращий результат у кар'єрі. Тренери вирішили випустити натуралізованого росіянина на індивідуальну гонку замість анонсованого Руслана Лисенка, щоб Олексій поборовся за місце в недільному мас-старті, куди потрапляють 15 кращих за результатами Кубка світу й стільки ж — за результатами світової першості. I Коробейников з цим завданням таки впорався.

Андрій Дериземля: Моя медаль — подарунок президентові на 50-річчя

Андрій Дериземля: Моя медаль — подарунок президентові на 50-річчя

Серед зимових видів спорту біатлон в Україні посідає привілейоване становище. Що, мабуть, і закономірно, адже саме «стріляючі лижники» принесли нам три з п'яти олімпійських медалей. Доволі стабільно українська збірна здобувала й нагороди на чемпіонатах світу. Щоправда, муляла око одна деталь — на п'єдестал сходили лише представниці прекрасної статі. Чоловіки ж у цьому видовищному виді спорту обмежувалися рідкісними успіхами на етапах Кубка світу та нагородами значно менш престижних змагань чемпіонатів Європи, універсіад тощо.

У «яблучко» — без шапки й окулярів!

У «яблучко» — без шапки й окулярів!

Президент Федерації біатлону України й за сумісництвом — віце-президент НОК Володимир Бринзак поставив перед нашою командою на чемпіонаті світу завдання здобути бодай одну медаль. Розраховували, звісно, передусім на жіночу частину збірної, адже саме представниці прекрасної статі відзначалися успіхами на чемпіонатах світу й етапах Кубка світу. У цьому році Оксана Хвостенко двічі потрапляла до трійки кращих, безпроблемно влилися до основного складу сестри Валентина й Вікторія Семеренко. Чоловіча ж частина збірної призовими місцями радує дуже рідко, а на чемпіонатах світу до минулої суботи взагалі не здобула жодної медалі. Але саме наш Андрій Дериземля у першій же гонці в Антерсельві дістався п'єдесталу!

Докотилися до вершини

Докотилися до вершини

Попри серйозні проблеми зі снігом, що виникли в Європі в цьому сезоні, представники зимових видів спорту намагаються, наскільки це можливо, дотримуватися календаря змагань. І якщо деякі етапи Кубка світу доводилося скасовувати або переносити, то головні старти зими, принаймні у саночників і біатлоністів, відбудуться у встановлений термін.