Закономірна стабільність

06.02.2007

Наталка Якушенко виступила на своєму рівні, але до «призів» не дотягнулася. (Фото РЕЙТЕР.)

39-й чемпіонат світу, що швидкоплинно відбувся в Австрійських Альпах на трасі поблизу міст Іглз та Інсбрук, особливих сюрпризів не приніс. У санях підтверджено домінування німецької школи.

У п'ятницю збірна Німеччина вшосте поспіль і загалом вдев'яте виграла командні змагання, в яких беруть участь по одному представникові жіночої й чоловічої частини змагань та парний екіпаж. Золоті медалі отримали Зільке Краусхар, Девід Меллер та Патрік Ляйтнер з Александром Рьошем. А от друге місце італійської команди фахівців дещо здивувало, насамперед через вдалий виступ Сандри Гаспаріні, яка в турнірі жінок показала лише 21-й результат.

Українська четвірка у складі Наталії Якушенко, Олега Жеребецького, Андрія Кіса та Юрія Гайдука посіла 12-те місце серед 13 збірних, та й то лише тому, що канадці отримали дискваліфікацію.

Наступного дня 25-річний чемпіон Європи у командних змаганнях Меллер повернув собі звання кращого на планеті (два роки тому на першості у США він став третім), здобувши для себе і для країни друге «золото» в Австрії. За межею призерів залишився 35-річний росіянин Альберт Демченко, володар срібної нагороди Олімпійських ігор у Турині, — у нього лише четвертий час.

У неділю німці підсумували своє домінування тотальною перевагою у жінок і четвертою медаллю вищого гатунку — у змаганнях чоловічих двійок. Ляйтнер і Рьош стали чемпіонами світу вчетверте, трохи підсолодивши гіркий присмак шостого місця Олімпіади-2006. Серед жінок ніхто не зумів скласти конкуренцію німкеням, які окупували весь п'єдестал пошани. Причому 23-річна Татьяна Хюфнер уперше в кар'єрі пiднялася на найвищу сходинку в змаганнях подібного рангу.

Як і обіцяв президент Федерації санного спорту України Олександр Пустовойт, обидві українські санниці ввійшли до чільної десятки. 34-річна Якушенко стала шостою, хоча могла розраховувати й на вище місце. У першій спробі киянка показала дев'ятий час серед 35 учасниць, а ще раз — приїхала третьою. 36-річна Лілія Лудан у своїх двох з'їздах показала, відповідно, 10-й і 12-й результати і в підсумку опинилася десятою.

Серед двійок виступили два львівські екіпажі: 24-річний Кіс із Гайдуком, якому 21 рік, та 20-річні Роман Язвинський й Олег Жеребицький. Останній дует запам'ятався жахливим спуском на Олімпіаді в Турині, коли сани перекинулися, а Роман на деякий час знепритомнів. Як бачимо, хлопці повернулися у великий спорт і виступили на своєму рівні (замкнули другу десятку), наскільки дозволили умови тренувань. Адже, нагадаємо, в Україні немає жодної траси, прийнятної для підготовки до міжнародних змагань.

ТАБЛО

Чемпіонат світу з санного спорту. Інсбрук, Іглз (Австрія)

Командні змагання. 1. Німеччина — 2.09,159. 2. Італія — +0,682. 3. Австрія — +0,823... 12. Україна — +4,122.

Чоловіки. 1. Меллер (Німеччина) — 1 хв. 38,052 сек. 2. Цоггелер (Італія) — +0,007. 3. Айххорн (Німеччина) — +0,111.

Двійки. 1. Ляйтнер/Рьош (Німеччина) — 1.19,285. 2. Т. Шигль/М. Шигль (Австрія) — +0,116. 3. Гріммет/Мартін (США) — +0,215... 18. Кіс/Гайдук — +0,855... 20. Жеребецький/Язвинський (обидва — Україна) — +1.041.

Жінки. 1. Хюфнер — 1.19,808. 2. Вішневськи — +0,140. 3. Краусхар (усі — Німеччина) — +0,172... 6. Якушенко — +0,478... 10. Лудан — +0,727.