ПОЛІТПАРНАС: Додому...
Лине пісня погожими ранками Над полями і тихими селами.
Лине пісня погожими ранками Над полями і тихими селами.
Я знав патріарха Любомира Гузара майже все своє життя - маленьким хлопчиком з вигляду, бо часом приїжджав з батьками на літній табір, де він був парохом, пізніше він був моїм духівником і сповідником у семінарії в Римі. В Україні наше спілкування також було доволі близьким.
Нещодавно радіо- та телеканали повідомили, що суддів Верховного Суду України на основі конкурсу обирає спеціально створена комісія, яка складається з висококваліфікованих спеціалістів, що виключає можливість призначити їх (суддів) «за кумівськими ознаками».
Цьогоріч 22 травня — півстоліття моєму першому публічному протестові. «Ганьба!» — кричав разом iз кількома сотнями людей біля пам’ятника Шевченкові у Києві 22 травня 1967 року.
«Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю...» — закликав Тарас Шевченко. Та не зволікайте, заради Бога, закликаю вже я. Бо прогаяли зоряний час у роздумах та дискусіях. Тепер розсьорбуємо.
Як, на Київщині, в Оленівці, була килимарня Варвари Ханенко? І тамтешні килими продавали аж у далекому Лондоні? (Неначе Лондон — одвічний критерій визнання...)
Не можу мовчати, тому й пишу. Цього року Надія Савченко взяла участь в авторській програмі Дмитра Гордона. Так, та сама Савченко, в’язень путінської «демократії», перший номер у виборчому списку партії «Батьківщина», завдячуючи чому ця політсила змогла пройти до Верховної Ради.
Не встигла наша Верховна Рада після зимових канікул «розгойдатися», як знову канікули — тепер уже весняні, аж до середини травня.
За перформансом перформанс...
Декорації — незмінні...
Видно, так ідуть реформи
в нашій славній Україні.
«Хто володіє минулим, той володіє майбутнім...», бо минуле визначає величину амбіцій майбутнього. А між ними — місточок сучасного, і воно у нас наразі ненадійне, бо побудоване на палях-траншах Міжнародного валютного фонду.