Відчути запах моря

Відчути запах моря

Побути на березі теплого моря, коли за вікном сніг, — принаймні у мріях, може кожен. Особливо у день закоханих, пам’ятаючи, що свято прийшло з Італії — країни, територію якої омиває три моря. А відчути смак Світового океану допоможуть страви з морепродуктів.

Готують щастя за рецептом

Готують щастя за рецептом

У тривожні будні особливо приємно зробити невелике свято близькій людині. А коли День закоханих наближається, особливо маючи машину, можна організувати для двох кількаденну надзвичайну смачну подорож. Понад півроку тому одеситка Лала Тарапакіна ініціювала проект «Знайдено в Україні»: вирішила разом з друзями розповісти про маловідомі найкращі куточки країни. У пошуках нових місць сумарно уже проїхали без перебільшення тисячі кілометрів.

Усе буде чіз-кейк

Рецепт приготування чіз-кейку зовсім не складний. Напевно, саме це посприяло появі в англійській мові ідіоми «a piece of cake». Буквально — «шматок пирога». Але вираз має також і значення, аналогічне нашому «простіше простого».

Перша поза конкуренцією

Перша поза конкуренцією

Коли хтось говорить, що не їсть перших страв, — лукавить. Не знайшов свою улюблену чи її не готують щоразу — можливо. Тому радимо урізноманітнити меню, якщо пропонуєте домашнім постійно нехай і найсмачніші, але лише борщ і картопляний суп.

Безхолестеринове «м’ясо»

Безхолестеринове «м’ясо»

Вона дуже корисна і за своїм складом схожа на м’ясо, лише без холестерину. Це овоч сезонний, тому нині — якраз на часі. Йдеться про квасолю, яка містить надзвичайно цінний рослинний білок. Вона дуже ситна і досить-таки калорійна. Але зайвих кілограмів не додає, бо легко засвоюється організмом і не перевантажує обмін речовин.

Біле — то торт, червоне — котлети

Біле — то торт, червоне — котлети

Хтось скаже, що це святотатство, але можна зготувати з квасолі... котлети по-київськи. Спочатку треба трохи заздалегідь приготувати начинку: зі 100 г розм’якшеного вершкового масла, 2-4 розчавлених зубчиків часнику і столової ложки свіжої подрібненої петрушки чи половини чайної ложки сухої (можна взяти кріп).

Мамині пиріжки

«Моє дитинство пахне батьківським садочком, бабусиним капусняком і, звичайно ж, маминими пирогами: найсмачнішими у світі маківниками та пиріжками з солодкою квасолькою», — такі спогади має багато хто, чиє дитинство пов’язане iз селом. Наразі рецептом ділиться Ольга Пирогова. «Варіантів начинок для пиріжків у мами було безліч, але найбільше пам’ятаються оці — iз солодкою квасолею! —каже жінка. — Що то була за смакота! Не передати!

Привіт від Енея

Привіт від Енея

Можна наблизитися до кулінарної культури предків, готуючи страви за рецептами, які господині запам’ятовують від своїх прабабусь і мам. Третя, Голодна, кутя у надвечір’я Богоявлення має бути так само пісною, як і перша. А вже у день Водохреща знову повернеться м’ясоїд.

Щоб було вам добре жити!

Щоб було вам добре жити!

«Сію-вію-посіваю, на щастя, на здоров’я, на нове літо, на новий рік, щоб було краще, ніж торік! Роди, Боже, жито-пшеницю, жито-пшеницю, всяку пашницю! Сію на вас жито, щоб було вам добре жити! Сію пшеницю яру, щоб жили ви завжди в парі! Сію гречку, аби не було суперечки! Сію на вас овес, щоб був здоровим рід ваш увесь!

Свято наближається

Свято наближається

Останні дні кожного року — хоч яким складним він був би — сповнені надіями на краще прийдешнє і бажаннями створити свято ближнім. Зокрема, й за столом — смачними наїдками. Пропонуємо рецепти, які будуть доречними при складанні меню у найближчі дні.