Гіркий присмак Полину
26 квітня, річницю вибуху на Чорнобильській АЕС, Україна готується зустріти з традиційним пафосом, але з порожніми кишенями. Починаючи з 23 квітня, по містах України пройде хвиля реквіємів, поминальних панахид та зустрічей із постраждалими. Утiм для самих постраждалих від цих заходів ні холодно, ні жарко.
Віють вітри, віють буйні
Не встигли ми натішитися весняно-літнім сонечком, що порадувало нас на Великдень, а вже знову треба витягати з шафи плащі та куртки. Як прогнозують синоптики, у найближчі дні в Україні очікується прохолодна і волога погода, а в середу, окрім західних областей та крайнього півдня, на поверхні ґрунту і в повітрі прогнозують заморозки 0-3°
Маленькі великі серця
Схоже, діти набагато тонше і чутливіше переживають війну, ніж дорослі. Напередодні Великодня відбуваються десятки ярмаркiв на підтримку Української армії, на яких чи не найбільше — саме дитячих робіт. І вони — найзворушливіші. А ще — тисячі малюнків, листів із побажаннями та різних дрібничок нині готуються до відправки на схід. Бо дитяче — найщиріше.
Де вугілля? На складах
Ситуація з виплатою заборгованостей шахтарям частково почала вирішуватися. Днями Кабмін виділив із бюджету 200 млн. грн., які були заплановані в рамках розрахунків із заборгованості за 2014 рік. Ще 60 млн. грн. пообіцяли виділити для погашення заборгованості за січень, тож шахтарі, зокрема ДП «Львіввугілля» та Волині, уже повернулися до роботи.
Шевченко як «загроза нацбезпеці»
Вільдара Шукурджієва, затриманого у Сімферополі за участь у святкуванні 201-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка, Залізничний суд Сімферополя засудив до 40 годин виправних робіт (але не більше 4 годин на добу). Суддя визнав активіста винним за законами Росії в «порушенні встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування», а фактично — за розгортання українського державного прапора, який у Криму вважається «екстремістським».
Остання Надія
Напередодні один з адвокатів української льотчиці Марк Фейгін зазначив, що суд 25 лютого — це «практично остання можливість змінити запобіжний захід невинуватої Надії Савченко або ризикнути дати їй померти». Проте ні ці слова, ні заклики світової громадськості, ні зібрані більше 50 тисяч підписів на підтримку Надії Савченко в самій Росії, на служителів Феміди не подіяли.
Присутність війни
Михайлівська площа. Скульптура княгині Ольги. Свято-Михайлівський Золотоверхий чоловічий монастир. А поряд — системи залпового вогню «Град» та «Смерч», гранатомет «Джміль», БТР, ЗІЛ-131, БМД-2, «Гранат-Ч», БПЛА, БТР-80, Т-64БВ. Усі — російського виробництва. Ті, яких начебто не має бути на сході, бо Росія ж з Україною не воює.
Умили руки
Печерський суд у Києві, який вів справу екс-«беркутівців» Сергія Зінченка і Павла Аброськіна за підозрою у вбивстві 39 євромайданівців, вирішив передати її на подальше розслідування Апеляційному суду, повідомив головуючий суддя Печерського суду Володимир Карабань.
Новий поворот для доктора «Пі»
Гучна справа Андрія Слюсарчука, більш відомого як «Доктор Пі», засудженого за незаконну лікарську діяльність та вбивство з необережності, підробку документів і шахрайство, отримала несподіваний поворот. Нагадаємо, що рік тому його засудили до 8 років позбавлення волі, і нині він відбуває покарання у Львові.