Іти до кінця

Московський суд, попри вимоги вiдводу судді та світову кампанію на підтримку української льотчиці Надії Савченко, продовжив термін розслідування справи і, відповідно, утримання її під вартою до 13 травня, таким чином прирікши її фактично до загибелі.

Діти Путіна, внуки Геббельса

Днями «УМ» писала про звернення українських студентів до російських однолітків. Молодь закликала не вірити телевізійній пропаганді, а сумніватися і перевіряти інформацію. І от інтернетом поширилася записана в стилістиці цього ж звернення «відповідь» росіян, яка в багатьох, хто подивився цей ролик, викликала стан легкого шоку.

«Саню вбили»

До Дніпропетровська привезли чергових загиблих воїнів уже легендарної 25-ї повітряно-десантної бригади. Спершу дванадцятьох, згодом — ще п’ятьох із 93-ї. Але всі знали, що цей перелік неповний — у списках загиблих значився і відомий дніпропетровський журналіст 30-річний Олександр Черников. Ще сім років тому він, залишивши досить високооплачувану як для журналіста роботу, несподівано для всіх пішов добровольцем до армії. Служити став саме у 25-й повітряно-десантній.

Не заплатиш — не поїдеш

Не заплатиш — не поїдеш

Неприємний сюрприз чекав учора киян, які звикли добиратися до роботи громадським транспортом. Після півгодинного чекання дехто змушений був іти до найближчої станції метро пішки, а більшість штурмом намагалися взяти «маршрутки», які, переповнені, часто посеред маршруту навіть не зупинялися.

І холодно, і голодно

Попри гучні заяви про «гуманітарні конвої» як з боку Росії, так і з боку фонду Ріната Ахметова, про що неодноразово писала «УМ», Донбас опинився на межі гуманітарної катастрофи. Як розповідають волонтери, які залишилися на окупованій території, більшість продовольства із цих вантажів (а у фурах на Донбас потрапляють не лише амуніція, зброя та горілка, а й харчі) опиняються або в бойовиків, або реалізовуються через магазини.

Аморальний «Сектор»

Прикарпатське містечко Коломия негадано-неждано опинилося в центрі секс-скандалу. Все почалося з того, що в місті з’явилися афіші, які запрошували до місцевого нічного клубу «Сектор» на вечірку за участю «найкращої стриптизерки України». Однак під час виступу гості стався ексцес: один із гостей вечірки так захопився тим, що відбувалося на сцені, що зняв штани і в такому вигляді продовжив із стриптизеркою її «танець».

Готуйте пальчики

Готуйте пальчики

Із 5 січня українці зможуть отримати біометричні закордонні паспорти. На вигляд документ практично не відрізнятиметься від старого зразка, однак усередині книжечки міститиметься спеціальний прихований чип, на який будуть записані всі дані про власника, включно з відбитками пальців.

Замах на «Патріота»

Хвиля вибухів, якими російські спецслужби намагаються дестабілізувати ситуацію в Україні, докотилася і до Одеси. Попередньої ночі в самому центрі міста — на вулиці Малій Арнаутській — пролунав потужний вибух. Як з’ясувалося пізніше, об’єктом замаху став популярний в Одесі магазин української символіки «Патріот».

Хто стане камікадзе?

«Сьогодні Спілка письменників — це зовсім не те, що раніше. Колись письменник цілком і повністю залежав від Спілки: для того, щоб видати книжку, потрібно було, щоб вона потрапила у план, а плани затверджувала Спілка, тут видавали квартири, а часом — і творчі відрядження до мами у село оплачували, щоб можна було книжку дописати і сили набратися.