Монументальна тимчасовість

Коли б кожна заява Київської міської державної адміністрації про демонтаж чергової сотні або тисячі МАФів справджувалася, останніх у Києві вже не було б. Однак поки що масового демонтажу не помітно, а на місці поодиноких «нещасливих» кіосків, що все ж демонтували, через тиждень чи два знову виростають нові.

Нове життя для ровера

Велосипеди — найкращі друзі нашого дитинства — часто доживають свої останні дні в місцях, не зовсім достойних колишньої слави. «Зайчики», «Аісти», «Орлятка», «Туристи» стоять на балконах та дачах, завалені купою мотлоху. На них можна було б ще кататися, але треба ж втулку перебрати, колеса порівняти, а руки не доходять — і так минають роки. «Але ж ці велосипеди ще могли б їздити і дарувати радість новим маленьким водіям», — подумали у велоклубі «Прайд кастомс» і вирішили взятися за діло. Упродовж зими та осені тут будуть збирати старезні велосипеди, ремонтувати, а навесні подарують їх мешканцям дитячих будинків.

Кличко набив «Місяць»

Кличко набив «Місяць»

На благочинному аукціоні, що пройшов у готелі «Інтерконтиненталь», виставили сім лотів. Як розповіли «УМ» у прес–службі Фонду братів Кличків, серед них і картину Віталія Кличка «Місяць», яку він, подібно до Джексона Поллока, «намалював» власними боксерськими рукавичками, б’ючи полотно, натягнуте на боксерську грушу. «Врешті, коли ми грушу «розділи», вийшло зображення, сповнене кольору, яке несе в собі надзвичайну енергію. Мені дуже подобається сучасне мистецтво. Воно чудове!» — цитує прес–служба Фонду слова Володимира Кличка.

Вело–«дуріжка»

Разом із завершенням реконструкції вулиці Здолбунівської в Києві з’явилася і перша велосипедна доріжка. Міська влада з урядом, як завжди, бравурно відзвітували про чергове звершення: «Вперше у столиці з’явилася п’ятикілометрова велосипедна доріжка. Це важливо і потрібно місту. Маю надію, що це частково допоможе вирішити проблему розвитку транспортної інфраструктури Києва. Отже, ми будемо розвивати цей напрям і надалі», — заявив під час офіційної церемонії відкриття Прем’єр–міністр Микола Азаров.

«Халява» закінчилася

Із 1 листопада водії, що їздитимуть на мопедах без прав платитимуть штрафи так само, як й інші учасники дорожнього руху. Як заявив начальник Державного департаменту ДАІ МВС України Валерій Лозовий, «закон цього вимагає. Якщо ми запровадили реєстрацію транспортного засобу та отримання власником посвідчення водія категорії «А1», штрафні санкції за їх відсутність будуть такими самими, як і за відсутності прав на інші транспортні засоби».

Наш варіант Путіна

Наш варіант Путіна

У Віктора Януковича тепер теж є власний «іменний» календар. На кожен місяць — фотографія молодої дівчини та резонансне питання. За задумом авторів–упорядників, студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кожен місяць наступного року глава держави даватиме відповідь на одне із запитань: «Коли буде доступне житло для молодих сімей?», «Що робити з Президентом, який не виконує своїх обіцянок?», «Коли українські ВНЗ даватимуть практичні знання?», «Коли чиновники нестимуть відповідальність за хабарі?», «Смерть Ігоря Індила: службова недбалість?», «Де інфраструктура до Євро–2012?», «Як забезпечити чесний вступ у виші?», «Чому Україна впала в рейтингу свободи преси на 131–ше місце?», «Хто вбив Георгія Гонгадзе?», «Скільки ще ми будемо знущатися над Конституцією?», «Чи залишиться українська єдиною державною?», «Журналістика — не проституція. Правда ж?».

Партія «швидкісного» будівництва

Слово «швидкісний» у назві київського швидкісного трамваю завжди треба було писати в лапках. Для того щоб повністю відповідати гордій назві, йому не вистачає повної ізоляції від дороги та, власне, швидкості, котра насправді не перевищує звичайну трамвайну. У перший день платного проїзду я вирішив проїхатися наново відкритим маршрутом громадського транспорту і переконався у прикрому факті: слово «реконструкція» також варто було писати лише в лапках.

Шлях на Оболонь

Урочисте відкриття руху по Набережно–Хрещатицькій естакаді, так званому Гаванському мосту, для киян стало справжнім святом. Будівництво велося ще з 1993 року, і впродовж усього цього часу водії із зітханням поглядали в бік майбутнього мосту, вистоюючи в довжелезних заторах. Раніше рух уже відкривали, проте лише в одному напрямку, а нині проїхати можна в обидва боки. Тож шлях із центру на Оболонь тепер значно коротший.

З барського плеча

З барського плеча

У новому Податковому кодексі заборони «секонд–хенду» все ж не буде. Про це під час брифінгу у Верховній Раді сказав голова Комітету з питань митної та податкової політики Віталій Хомутинник. За словами нардепа, «секонд–хенд» забороняли два пункти нової редакції кодексу: один стосувався митного тарифу і зобов’язував рахувати вживаний одяг не на вагу товару, а поштучно; другий забороняв торгувати «секондом» приватним підприємствам, що платять єдиний податок (так званим «спрощенцям»).