Там «підшили», тут — урізали

Київська міська рада внесла кілька змін у міський бюджет. За словами в. о. голови Київміськ­держадміністрації Олександра Попова, цьогорічний бюджет був прийнятий із прихованим дефіцитом — два мільярди гривень, — а за перше півріччя його невиконання становить понад мільярд. Нинішні зміни скоротять бюджетні видатки на 550 мільйонів гривень.

Роги й копита — під контроль

Роги й копита — під контроль

Останнім часом у пресі Київський зоопарк поставав таким собі «Освенцiмом для тварин». Одне за одним з’являлися повідомлення про смерть чергових його вихованців. На початку місяця померло три пінгвіни, до того ще був шимпанзе Джонні, а раніше — ведмеді, гаял, слон...

При кожному повідомленні адміністрація лише розводила руками або намагалася звинуватити у смерті тварин невідомих отруювачів. Нині про отруєння звірів уже ніхто не розповідає. Фахівці сходяться: тварини вмерли власною смертю. Але чому?

«Одобрямс» для «своїх»

Звіт «регіонального» мера кореспондент херсонської газети «Вільний вибір» Дементій Білий запам’ятає надовго. Під час виступу Володимира Сальдо перед виборцями 14 вересня в обласному Музично–драматичному театрі ім. Миколи Куліша журналіста добряче пошарпала охорона. Так принаймні стверджує сам Білий.

Саркозі «слухає» пресу?

Провідна французька газета «Ле Монд» подала в суд на адміністрацію Ніколя Саркозі. Видання звинувачує президента у переслідуванні анонімних інформаторів газети, яким у Франції законодавчо гарантовано анонімність та захист від поліцейських розслідувань. «Для того щоб знайти джерело інформації одного з наших репортерів, було використано сили контррозвідки», — написала у матеріалі, який вийшов на першій сторінці понеділкового випуску «Ле Монд», редактор відділу новин Сільвія Кауфман.

Конституція в паранджі

Туреччина впритул наблизилася до фундаментальної конституційної реформи. На референдумі, який відбувся минулої неділі, 58 відсотків турків висловилися за підтримку змін до Основного закону. Вкидаючи свій бюлетень у скриньку, прем’єр–міністр країни, лідер правлячої Партії справедливості та розвитку (ПСР) Реджеп Таїп Ердоган, який виступив одним з ініціаторів референдуму, сказав: «Сьогодні турецька демократія проходить критичну точку. Це важливий екзамен для нас».

Залізна карамель

Залізна карамель

Нещодавно в місті з’явилася ще одна вулична скульптура. На цей раз бунтівний геній художника Володимира Білоконя увічнив солодощі на паличці. Відтепер «солодкі» півник та білочка красуватимуться перед дзеркальними дверима одного з закладів на Бессарабській площі.

Ртутна бомба

Ртутна бомба

Майже кожен схильний впадати в паніку після того, як у домі розіб’ється градусник, у якому міститься менше грама ртуті. Але про такі дрібниці жителям Деснянського району столиці турбуватися не доводиться. Уже багато років вони живуть під загрозою набагато більшої ртутної катастрофи — заводу «Радикал», де ртуті вистачить на мільйони градусників. Тепер же тут збираються зводити... житло.

Першовересень у Голосієві

Першовересень у Голосієві

Сім тисяч студентів–першокурсників зайдуть сьогодні в аудиторії Національного університету біоресурсів і природокористування України (колишній Аграрний університет). З них три тисячі навчатимуться в Києві, а решта — у регіональних відділеннях. Учора представники всіх інститутів та факультетів університету пройшли посвяту в студенти.

Першокласні дощі

З першим навчальним днем в Україну прийшли дощі та грози. Як розповіли «УМ» в «Укргідрометцентрі», сьогодні над Україною пройде потужний циклон, який принесе суттєве зниження температури, зливи, грози, шквальний вітер, а подекуди навіть град.