Клінтон радить перевіритися

Клінтон радить перевіритися

Акція «Битва за майбутнє» за участю 42–го президента США Білла Клінтона зібрала в неділю на Михайлівській площі в Києвi понад три тисячі людей. На «розігріві» в заокеанського політика працювали Ані Лорак, Ірина Білик, Олександр Пономарьов, Джамала, Тіна Кароль, Наталія Могилевська та учасники «Фабрики зірок–3». Цікаво, що молодь привітала промову заокеанського політика тепліше, ніж виступи зірок українського шоу–бізнесу, які своїми співами намагалися привернути увагу до проблеми СНІДУ в Україні.

Сховався «на відмінно»

Маленький Дмитрик відтепер може вважати себе абсолютним чемпіоном гри у схованки. Більше півтори тисячі людей на чолі з начальником Головного управління Міністерства внутрішніх справ у місті Києві, генерал–лейтенантом міліції Олексієм Крикуном 15 годин шукали його в лісі під Києвом.

Привид бібліотеки

У середу ввечері в найбільшій бібліотеці Києва отруїлися газом двоє її працівників. Трагедія сталася на 20–му поверсі 27–поверхової будівлі, де зберігаються 15 мільйонів книжок та документів бібліотеки імені Вернадського. Як розповіли «УМ» у прес–службі Головного управління МНС України в місті Києві, штатні електрики проводили ремонтні роботи, коли, ймовірно, внаслідок короткого замикання спрацювала система протипожежної безпеки.

Мовна пісочниця

Мовна пісочниця

Суспільний рух «Не будь байдужим!» вирішив відповісти на імовірне запровадження нового мовного закону асиметрично і цілком оригінально. Кампанія «Займіться ділом, а не язиком!» зібрала разом активістів та зірок шоу–бізнесу для того, щоб показати владі, що, окрім мови, в країні ще дуже багато проблем, наприклад занедбані дитячі майданчики.

У пошуках літери «Ґ»

У пошуках літери «Ґ»

Група київських студентів вирішила привернути увагу до сучасного стану української мови, самотужки організувавши флешмоб «Україна українська» в центрі Києва. Організатори, прикріпивши на спину по букві українського алфавіту, розбилися на пари й пройшлися Хрещатиком, запитуючи в перехожих, чи можуть вони переказати алфавіт.

Що не вбиває — робить сильнішим

Згідно з дослідженням, проведеним групою словацьких, американських та українських учених, рослини у зоні відчуження, навчилися захищати себе від радіації. Результати дослідження опубліковано в журналі «Енвайронментал саєнс». «Якимось чином рослини змогли адаптуватися до радіації, i ми хотіли дізнатися, які молекулярні зміни в них виникли», — каже один з авторів дослідження, генетик Словацької академії наук Мартін Гайдук.

Сумний зачин веселої пісні

Сумний зачин веселої пісні

Понеділок iз дощем і мрякою став не надто приємним початком тижня для багатьох українців. Утім, за словами синоптиків, решта тижня не буде настільки депресивною. «Сьогодні очікуємо дощі здебільшого на Півдні, в Центрі та на Сході.

Прощавай, талоне!

«Київпастранс» вирішив вивести боротьбу з трамвайними «зайцями» на вищий рівень. Незабаром кондукторів оснастять новітніми електронними засобами. Як розповiли «УМ» у прес–службі «Київпастрансу», комунальне підприємство нині працює над впровадженням засобів електронного контролю.

Франція: «же т’ем» скінчився

Франція: «же т’ем» скінчився

За останні 35 років у Франції був тільки один президент, який не зміг утриматися на посаді на другий термін. У 1974–му молодий Жискар д’Естен увірвався в кабінет, проголошуючи нову еру французької політики, обіцяючи модернізувати державу і країну. Та попри жвавий початок, семирічний термін д’Естен завершував на спаді своєї популярності: далася взнаки економічна криза та розкол у таборі правих сил. На наступних виборах 1981 року Жискар програв висуванцеві опозиційних соціалістів Франсуа Міттерану.

Нинішній очільник П’ятої республіки Ніколя Саркозі має всі шанси повторити долю д’Естена. Причому в такому разі він керуватиме Францією на два роки менше, адже після ініційованої тодішнім главою держави Жаком Шираком конституційної реформи 2000 року термін повноважень президента було скорочено до п’яти років. Рейтинг чинного президента стрімко знижується, і, як свідчать соціологічні дослідження, дедалі більше французів висловлюють готовність проголосувати на наступних президентських виборах 2012 року за лівих. Якби обирати довелося зараз, найімовірніший суперник Саркозі в другому турі — нинішній голова Міжнародного валютного фонду соціаліст Домінік Стросс–Кан виграв би з «рахунком» 59 проти 41 відсотка.

Іх бін чекіст...

Експозиція під назвою «Ворог той, хто думає інакше», яка відкрилася вчора у столичному Українському домі за підтримки посольства Німеччини, присвячена діяльності міністерства державної безпеки НДР, або «штазі» — аналога радянського КДБ. Спецслужба, співробітники якої неофіційно називали себе «чекістами», з 1950 по 1989 роки тримала громадян Східної Німеччини в постійному страху. «Штазі» мала таку розгалужену агентуру, що жоден мешканець НДР не міг бути певен, чи не «стукає» на нього «органам» найближчий друг або власна мати. У 1991 році Німеччина розсекретила документи спецслужби, а 1996 року було створено цю експозицію, яка відтоді об’їхала багато країн Європи.