Врятувати, запобігти — перемогти

У неділю завершився шостий чемпіонат iз пожежно–рятувального спорту, який проходив у Донецьку. Чемпіонат відбувається ушосте, але тільки цього року Україні вдалося перемогти, хоча і раніше наші рятувальники здобували призові місця. Як розказали «УМ» у прес–службі Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, долю першого місця вирішували змагання з бойового розгортання. Це найскладніший і найважливіший вид пожежно–рятувального спорту.

Планета трусів

Планета трусів

У Києві з’явилася ще одна незвичайна скульптура. Цього разу на вулицях міста увічнили... жіночу білизну. Близько 300 кілограмів заліза у вигляді земної кулі діаметром у 2 метри тепер прикрашають сквер на вулиці Городецького, навпроти кінотеатру «Україна». Континенти в цій кулі зроблені з жіночих трусів та бюстгальтерів.

Без параду, зате з шароварами

Без параду, зате з шароварами

Україна у вівторок відзначила свій 19–й День Незалежності. У Києві офіційні святкування за участю перших осіб держави розпочалися з молебню. На відміну від попередніх років, він проходив не в Софії Київській iз представниками всіх конфесій, а в Києво–Печерській лаврі. Відправив службу, як і слід було очікувати, глава Української православної церкви Московського патріархату митрополит Володимир. Хрестилися та били поклони перед камерами Президент та Прем’єр–міністр України, численні народні депутати й міністри.

У нас на районі

Учора Київська міська рада зробила крок, який дозволить закріпити за Партією регіонів іще більше влади в столиці. Міський «парламент» на позачерговій сесії звернувся до Верховної Ради, аби та внесла зміни до закону «Про столицю України» і перепрофілювала систему виконавчої влади в Києві.

Спекотно ще буде

Спекотно ще буде

Побоювання про те, що осінь цього року настала на два тижні раніше, виявилися безпідставними — в «Укргідрометцентрі» обіцяють надалі суху та теплу погоду, а подекуди й повернення спеки. Як розповiли «УМ» синоптики, надалі стовпчик термометра впевнено повзтиме вгору. «Встановиться суха погода, але сьогодні температура ще триматиметься на рівні 20—25 градусів. Потiм вона підвищиться до 32. Опадів не передбачається», — розповіла начальник відділу метеорологічних прогнозів «Укргідрометцентру» Людмила Савченко.

Мантія на гачку

Схоже, браконьєри розставили свої сіті далеко за межами річок і озер, діставшись і до кабінетів Обухівського районного суду. Інакше складно пояснити дії суддів, які нещодавно постановили повернути браконьєрам знаряддя масового вилову риби — електровудку. Як розказав «УМ» Сергій Тихолаз, інспектор відділу оперативного контролю Державного комітету рибного господарства, зловмисників затримали ще 5 червня, в період нересту риби, на Канівському водосховищі. Троє чоловіків вудили рибу електровудкою, браконьєрським засобом, що подає у воду електричний струм певної напруги та частоти й дозволяє «глушити» велику кількість риби одразу. Ці пристрої оголошені незаконними ще з початку цього року. За словами спеціалістів, електровудки здатні завдавати екосистемі водойм неймовірно великої шкоди, вбиваючи все живе навкруги.

Чорнобиль у мініатюрі

Незабаром у Чорнобилі з’явиться музей під відкритим небом. Його відкриття готують до 25–річчя трагедії на Чорнобильській АЕС, котре вiдзначатимуть 26 квітня наступного року. Нині там уже почали розчищати ділянку для майбутнього парку.

Присядемо на арт

Присядемо на арт

Близько 20 розмальованих лавок минулими вихідними встановили на розі вулиць Прорізної та Пушкінської. Так завершилася акція «Посміхнися новому дню», котру проводив Центр субкультурних ініціатив «Урбан Х» та фонд «Відродження».

Посієш жару — пожнеш бурю

Слідом за спекою, котра мучила країну кілька тижнів, нарешті, очікуємо дощів. Та ще й таких, якi, можливо, не змусять нас сумувати за тим, як припікало сонце. Як розповiли «УМ» в Укргідрометцентрі, сьогодні на Україну iз Заходу посунуть вологі атлантичні маси. «Вони принесуть iз собою поступове зниження температури, а в західних областях зливи, шквали та град», — розказала синоптик Укргідрометцентру Людмила Гумоненко.

Допоможе американський брат...

«Приносити щастя» чемпіонату Європи з футболу буде «родич» Багза Банні, Даффі Дака та Поркі Піга — талісман майбутнього чемпіонату народився у тій самій студії «Уорнер бразерз», що й ці відомі герої мультиків. Про це в Познані (Польща) заявив речник спілки «Євро–2012 Польща» Юліуш Глуський. Що саме це буде за персонаж, дізнаємося лише в листопаді, проте, за словами речника, талісман включатиме елементи української та польської культур. «Потрібно пам’ятати, що талісмани, в основному, адресуються дітям. Деталей не розсекречуватиму, однак скажу лише, що він відображає сучасні тенденції того, чим люблять бавитися діти», — сказав пан Глуський.