«Труси» ношені, зате нарядні

«Труси» ношені, зате нарядні

Вчора відстояти своє право купувати та продавати ношений одяг до стін Верховної Ради прийшли кілька сотень людей. Парканчик навпроти головного входу парламенту вони обліпили плакатами з гаслами «Я проти закриття секонд–хенду, а ти?», «Зміни до Митного кодексу — це заборона секонд–хенду», «А ти, депутате, за народ чи проти?». Висловитися на захист «секонду» приїхали продавці з усіх областей України. Харківчанка Олена працює на «секонді» вже 10 років: «Нині майже кожен може знайти щось собі на секонд–хенді: бідніші люди підшукують щось по кишені, а заможніші часто купують речі відомих брендів за дуже низькими цінами. Ми й самі повністю вдягаємося на секонд–хенді. Ані китайські речі, ані українські за ціною, «модністю» або якістю не можуть зрівнятися з тим, що продається тут».

VIPів є де посадити

VIPів є де посадити

Сьогодні вночі було залито останній куб бетону для влаштування ригелів верхнього ярусу трибун VIP–зони. Встановлення одного ригеля (похилої балки, що кріпиться до вертикальних стовпів та підтримуватиме трибуну з глядачами) займає в середньому 30 днів, утім останні три ригелі встановили всього за 10, аби встигнути до холодів, бо взимку працювати з бетоном неможливо. Коментуючи завершення чергового етапу будівництва, директор «Київміськбуду», головного підрядника будівництва, зазначив, що загалом під час реконструкції було встановлено 119 тисяч кубічних метрів конструкцій та перероблено 37 тисяч тонн металопрокату. Для того щоб устигнути в строк, над установленням ригелів цілодобово працювали 70 робітників.

Коридор до свободи

Коридор до свободи

Експозицію «Шляхи до свободи», присвячену історії Польщі 1956—1989 років та знаменитій профспілці «Солідарність», українці мають нагоду побачити першими на теренах колишнього СРСР. «Ця виставка проїхала всю Європу, але оминула колишній Радянський Союз, — зазначив директор Польського інституту в Києві Ярослав Ґодун, відкриваючи експозицію у столичній галереї «Лавра». — До України виставка приїхала у досить складний момент для самих українців. Сподіваюся, що не занадто пізно».

Годинник гарної погоди

Годинник гарної погоди

У суботу в «Молодіжному» парку на Троєщині відкрили сонячний годинник у формі каштана. Він завершує алею немовлят, де кожному маленькому киянинові, що народився в День захисту дітей, «виділили» персональне іменне дерево. Наразі їх тут 120, але згодом стане більше, обіцяють у комунальному підприєм­стві «Київзеленбуд».

«Могилу» час підлатати

«Могилу» час підлатати

Думати про те, що подарувати «Могилянці», не треба. В університеті вже самі оголосили бажаний подарунок: 87 мільйонів гривень. Саме стільки потрібно на те, аби відреставрувати всі 11 історичних корпусів, що входять до славетного вишу. Презентуючи проект збору коштів під назвою «Реставрація», почесний президент НауКМА В’ячеслав Брюховецький зазначив: «Було зроблено багато для того, аби відновити духовне єство академії, і нині прийшла пора відновити й середовище, в якому б це єство існувало.

Перекіс на Схід

За останній місяць у всіх областях України «підскочили» ціни на споживчі товари. Причому, згідно з даними, нещодавно оприлюдненими Державним комітетом статистики України, найбільше зростання цін відчули мешканці Сходу та Півдня країни. Так, у Криму ціни зросли на 3,6%, в Донецькій, Луганській та Херсонській областях — на 3,5%, а в Миколаївській та Одеській — на 3,3 відсотка.

Зірковий сезон

Наближається час спостереження найяскравішого в році метеорного потоку — оріонідів. Щоразу в другій половині жовтня потік цих космічних частинок стикається з орбітою землі. Частки проходять через атмосферу, спалахують, і в результаті ми спостерігаємо зорепад. Цього року оріоніди можна буде побачити з 15 по 25 жовтня.

До Європи — на своїх двох

До Європи — на своїх двох

Київська міська влада періодично ухвалює рішення зробити з Києва справжнє європейське місто і вкрити його мережею велодоріжок. Втім до конкретних справ зазвичай так і не доходить. Згідно з найсвіжішим рішенням столичних депутатів, яке було завізоване Леонідом Черновецьким, велодоріжки мали б з’явитися у місті вже цього року. Нині до завершення сезону дорожніх робіт залишається вкрай мало часу, і в Асоціації велосипедистів Києва помітили, що «віз і нині там». Отож київські велоактивісти вирішили перебрати ініціативу на себе.

Перші в «Контрі»!

Перші в «Контрі»!

Комп’ютерні ігри вже давно зламали стереотипне уявлення про забавки для невпевнених у собі підлітків. Бути геймером не тільки цікаво, а й престижно та навіть вигідно! Днями в Лос–Анджелесі завершився 10–й чемпіонат світу з кібер–ігор. У ньому брали участь 450 гравців із 58 країн світу. Була там і українська команда. Всі учасники змагалися у 13 іграх на персональних комп’ютерах, ігрових консолях та навіть «мобілках». Гралися цього року в 3D–шутери, музичні та спортивні симулятори, стратегії в реальному часі й двовимірні «бійки». Змагатися було за що — загальний призовий фонд складав 450 тисяч доларів.

Павучки не прилетять

Природа вирішила компенсувати надмірно спекотне літо холодними осінніми днями. За словами заступника начальника «Укргідрометцентру» Анатолія Прокопенка, найближчим часом на потепління очiкувати не варто: «Тієї кількості тепла, на яке ми розраховуємо, явно недостатньо для того, щоб у нижніх шарах атмосфери утворилися метеопроцеси, що сприяють поширенню теплих повітряних мас». Залишається ще маленька надія на те, що бабине літо виникне на початку листопада, однак тішитися такими думками не варто.