Перетнута межа

Перетнута межа

Запровадження санкцій проти чиновників та наближених до влади осіб, винних у пролитій в Україні крові, тепер уже виглядає лише питанням часу й обсягів. У тому, що за людські жертви відповідає саме влада, з міжнародної спільноти сумнівається, здається, лише Москва.

Утриматись від насильства

Щонайменше 26 жертв, тисячі поранених, сотні тисяч готових не лише на словах покласти душу й тіло за свою свободу — цього вже і видалося достатньо Заходу для того, аби і з вуст тамтешніх дипломатів пролунало давно очікуване майданівцями слово «санкції». Неприємна новина для Банкової: у версію про «екстремістів–терористів–радикалів», через яких у нашому мирному королівстві сталися певні неприємності, «там» не вірять. І відповідальність за вже і, не дай Боже, надалі пролиту кров покладають передусім на одну людину: Віктора Януковича.

Вiдхiд на попереднi позицiї

Вiдхiд на попереднi позицiї

Кабінет Миколи Азарова у відставці, «закони про диктатуру» скасовано, ось–ось буде ухвалено закон про амністію для учасників Майдану. Таким був попередній результат домовленостей між опозицією та владою станом на 17:30 учорашнього дня — в черговій перерві для консультацій, оголошеній у засіданні позачергової сесії Верховної Ради.

Чорновiл — раз...

Чорновiл — раз...

«Брат за брата проти ката!», «Один за всіх і всі за одного!» З такими гаслами журналісти вчора пікетували будівлю Міністерства внутрішніх справ, вимагаючи покарати винних у нападі на свою колегу Тетяну Чорновол. Із самого зранку «євромайданівці» та представники ЗМІ зустрічали працівників МВС, що прийшли на роботу, і, показуючи їм фотографію жорстоко побитої Тетяни, запитували: що ви про це думаєте? Більшість відмовчувалася, поспішаючи проскочити через прохідну.

Нескасовані візи й неприємні сюрпризи

Нескасовані візи й неприємні сюрпризи

Після «заднього ходу», який офіційний Київ дав підписанню Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, перспективи євроінтеграції України відсунулися кудись у непевне майбутнє. Чи означає це, що й про безвізовий режим із країнами ЄС, яке неодноразово «ось–ось» обіцяла українська влада, нам доведеться надовго забути?

На кожну руку — свій кулак

На кожну руку — свій кулак

Таких кордонів охорони стіни Верховної Ради ще не бачили. Перед фасадом парламентської будівлі в кілька рядів вишикувалися міліцейські автобуси, а на порозі кожного входу до ВР — потужні кордони спецназу, крізь які «під купол» не могли пройти навіть помічники народних депутатів.

«Йолка» на крові

«Йолка» на крові

«Майдан по–звірячому зачистили. Десятки поранених. Десятки затриманих. Такого Україна ще не бачила». Усіх, хто не був на Євромайдані під монументом Незалежності у Києві в ніч із 29 на 30 листопада, цей короткий звіт про події у «Твіттері» нардепа Андрія Шевченка шокував.

«Дедлайн» минув. Надія ще є

«Дедлайн» минув. Надія ще є

У «вирішальний» день, як пафосно називали 7 листопада політичні оглядачі, принаймні до вечора Верховна Рада так нічого вирішити й не змогла. Часу до Вільнюського саміту залишається все менше, але замість ухвалювати закони, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, політики вчора загрузли в тривалих консультаціях.

Кличко йде в президенти

Кличко йде в президенти

Замість обіцяних законопроектів про дозвіл на лікування ув’язнених за кордоном увагу депутатів Верховної Ради вчора несподівано привернуло інше резонансне питання: внесення поправок до Податкового кодексу щодо обліку та реєстрації платників податків.

Заґратований «Світанок»

Заґратований «Світанок»

Антифашистські демонстрації у Греції таки досягли своєї мети. У суботу, після масових виступів проти ультраправої партії «Хрісі авгі» («Золотий світанок»), які відбулися в Афінах минулого тижня, верхівку цієї політичної сили було заарештовано.