Усі дороги ведуть у поле

Усі дороги ведуть у поле

Із кінця тижня на сільгоспугіддя Криму вийдуть перші комбайни — аграрний міністр Микола Присяжнюк обіцяє, що жнива розпочнуться не пізніше 20 червня. За якість зерна чиновник поручатись не став — у поточному році вона «буде залежати від погодних умов».

Транш–привид

«Сьогодні вірогідність того, що Міжнародний валютний фонд відмовить Україні у продовженні співпраці за новою програмою, становить 9 до 1», — інформує УНІАН із посиланням на джерело, поінформоване про хід переговорів із МВФ.

Чобіт Медведєва на мріях Януковича

На україно–російському «круглому столі» з питань бізнесу за участі президентів українські бізнесмени повірили в риторику дружби з Росією та спробували домовитися про реальні пільги для власного бізнесу. Для цього вони навіть «виступили одним фронтом». Спершу ідею пропустити в Україну середньоазійський газ озвучив Микола Янковський — власник горлівського «Стиролу». Його підтримав ахметовський топ–менеджер із «Метінвесту» Ігор Сирий. Він повідомив про покупку Ахметовим частки в газових родовищах в Узбекистані і попросив у Медведєва «добро» на його прокачування російською трубою. Наступний — російський бізнесмен з українським корінням Костянтин Григоришин розповів, що туркменські покупці за його обладнання готові розраховуватися газом, проте його неможливо прокачати в Україну.

Наше світле майбутнє залишилося в минулому

Наше світле майбутнє залишилося в минулому

Близько третини українців — майже 33 відсотки — вважають, що з приходом до влади Віктора Януковича економічна ситуація в країні погіршилася. Ще близько третини — 37 відсотків опитаних — заявляють, що економічна ситуація не змінилася. Такі дані наприкінці минулого тижня оприлюднив президент Агентства соціальних досліджень (АСІ) Валерій Загороднюк.

«Українці, капітулюйте!»

Чутки про передачу Росії авіабудівної промисловості, які ще кілька тижнів тому гаряче спростовував віце–прем’єр Сергій Тігіпко, днями підтвердив його безпосередній шеф – Прем’єр Микола Азаров. «Цілком очевидно, що ми не піднімемо самостійно свій авіабудівний комплекс. Навіть літак ми самі зробити не можемо. Ну, припустимо, знайдемо ресурси й зробимо самі літак, а де ринок для цього літака?» — старанно переконував високий чиновник.

Мільярди на Луї Віттона

Мільярди на Луї Віттона

Минулого тижня уряд Миколи Азарова розповсюдив документ, який мав би стати головною сенсацією — аудит, проведений за підсумками роботи Юлії Тимошенко. Увагу від документа відвернули тільки значно цікавіші для громадськості газові домовленості. Утім викладені навіть попередні висновки про діяльність команди Юлії Володимирівни також заслуговують на пильну увагу. Адже його лейтмотив — розбалансування державних фінансів і навмисне скидання цьогорічного бюджету у «фінансову яму».

Конкурент у синьо–жовтих тонах

Конкурент у синьо–жовтих тонах

Останнього разу експортери отримували компенсацію за податок на додану вартість у серпні минулого року: 700 мільйонів гривень фактично зависли у повітрі. Через те, що немає реальних грошей, уряду довелось викручуватись й замість реальних коштів випускати спеціальні облігації і навіть покривати борги зерном із Аграрного фонду. Але це ще не всі втрати для селян: Кабмін розглядає ідею взагалі відмовитися від податкових пільг. Чиновники пояснюють: справа не в наявних коштах у держбюджеті, просто така підтримка суперечить вимогам СОТ.

Зернові перегони

«Весняно–польові роботи йдуть за планом і будуть завершені вчасно. Навіть незважаючи на те, що була довга зима, а також, що почалася посівна без Держбюджету», — заявив голова МінАП Микола Присяжнюк.

Грошова яма

Екс–міністр фінансів Віктор Пинзеник вважає: за час роботи уряду Миколи Азарова дефіцит держбюджету не зменшився. Більше того, у ньому утворилася «дірка» завбільшки 150 мільярдів гривень. Він «мав нещастя» бачити робочий варіант проекту бюджету й оцінив його як «дорогу в нікуди». «Видатків більше. Минулого року їх було більше на 100 мільярдів, ніж отриманих доходів. Поточну ситуацію я оцінюю у 150 мільярдів, якщо нічого не робити», — заявив Пинзеник.

Солодкий апокаліпсис відкладено

Солодкий апокаліпсис відкладено

Падіння світових цін та збільшення обсягів імпорту як цукру–сирцю, так і бурякового цукру білоруського виробництва потроху збиває ціни на солодкий продукт в Україні. Якщо уряд встигатиме перекривати дефіцит піску імпортом, то впродовж наступних чотирьох місяців роздрібна ціна повинна й надалі знижуватись, зупинившись на позначці в 7—8 гривень за кілограм.