Вивели на чисту воду

Вивели на чисту воду

Жителів сіл Троянівка та Бірки, що в Зіньківському районі, обурив той факт, що приватне підприємство «Картопля Полтавщини», яке веде господарську діяльність, зокрема й на території Бірківської сільської ради, розорало орендовані землі площею 28,7 гектара, які були луками, оскільки розміщені безпосередньо біля річки Грунь-Ташань, iз таким прицілом, щоб вести на них інтенсивне землеробство.

На кордоні з війною

На кордоні з війною

Зазвичай тихе та спокійне курортне місто Бердянськ, що у Запорізькій області, нині активно укріплює свою оборону. І невипадково — відомий курорт розташований за кілька десятків кілометрів від буремного Донбасу.

Живі ліси Херсонщини

Живі ліси Херсонщини

У народі кажуть: щоб життя немарно прожити, треба збудувати дім, посадити дерево і виховати дитину. Лісівники Великокопанівського лісництва за своє життя висадили тисячі дерев. Справа ця доволі копітка: спочатку в спеціальних розплідниках вирощують саджанці для подальшої висадки, а пізніше за допомогою спеціальної машини їх висаджують у відкритий ґрунт.

Змiнив життя, сортуючи смiття сортуючи смiття

Змiнив життя, сортуючи смiття сортуючи смiття

34-річний Сергій Антоненко підкреслює: це не бізнес, а переконання. Йому прикро від того, що наша Україна, яка могла б бути райським куточком, настільки засмічена. Тому молодий чоловік, за першою освітою технік-механік, а за другою, вищою, — економіст-правознавець, от уже 10 років власними силами бореться за чистоту навколишнього середовища, розгрібаючи смітники.

Аж Тустань здригнулась...

Аж Тустань здригнулась...

Маленьке село на межі Дрогобицького і Сколівського районів стало відоме кілька років тому завдяки фестивалю української історичної культури «Ту Стань!», хоча музей–заповідник існує вже давно, з 1994 року. Колишнє місто–фортеця виконувало важливу прикордонну місію і згадувалось як рівня Львову, Перемишлю і Галичу. Перші згадки про фортецю датуються 1340 роком.

До Урича веде нелегка дорога. Здавалося б, якихось кілька кілометрів від відомого на всю Україну курорту Східниця, можна і пішки пройти. Але. Дорога проходить через ліс, у гiрськiй місцевості. Та й майже битий шлях зі щебнем автобаном не назвеш. Від найближчого міста, Борислава, до Урича — годину їзди. А з громадським транспортом ситуація ще гірша: автобус ходить раз на добу, дiстатись можна або пішки, або автостопом. Уздовж усього села протікає річечка, хати часто стоять на узвишшях, до них ведуть сходи. А одразу за селом починаються скелі, де колись була фортеця i, за місцевими легендами, бував сам Довбуш. За кілька років фестивалів місцеві звикли до туристів, але святкування масштабних корпоративів заможних підприємств тут ще не було. Нещодавній корпоратив начебто і не приховувався, але серед місцевих мешканців почали поширюватися чутки, а на сайті заповідника в цей день з’явилася інформація, що він закритий для відвідування з «технічних причин». До слова, жодне львівське ЗМІ і словом не згадало про грандіозне гуляння.

Тут починається ліс

Тут починається ліс

Державне підприємство «Львівський лісовий селекційно–насіннєвий центр» розташоване в селищі Брюховичі Львівської області. І це — єдине підприємство на всю країну, яке застосовує сучасні технології в насінництві.

Леви на площі Перемоги

Леви на площі Перемоги

Національний цирк України розпочав осінній сезон новою програмою — «Просто супер!». Незважаючи на показне, якесь тінейджерське звучання назви, нова вистава і справді емоційно вражає. «Цвяхами програми» є майже півсотні хижаків та ризиковані акробатичні трюки, окремі з яких виконують Ілля та Данило Страхови, зірки телепроекту «Україна має талант». Постановник шоу — народний артист України Володимир Шевченко, який за 40 років роботи в Київському цирку став легендою.

XV століття надворі

Турнір відбувався у рамках середньовічного фестивалю «Гості стародавнього Києва», який проходив у Центрі культури та історії «Парк Київська Русь», що в селі Копачів на Київщині. За «Меч послів» змагалися представники п’яти країн: України, Латвії, Білорусі, Польщі та Росії. Відвідувачі фестивалю, серед яких було чимало дітей, побачили кінний турнір, змагання лучників, реконструкцію штурму середньовічної фортеці. Охочі могли пройти майстер–класи з фехтування, гончарства та стародавніх танців. Фестиваль став притулком для різноманітних народних умільців. Завершився вiн вогняним шоу «Маскарад Чарівної Дами».

Удар по «легенях»

Удар по «легенях»

Харківські міські парки зникають зі швидкістю світла — удень вони ніби є, на ранок уже немає. Точніше їхня територія залишається все ще там, на старому місці, але замість тінистих алей і зрілих дерев починають звідкілясь лізти, мов пліснява чи гриби, усілякі ТРЦ, котеджі, дорогі харчевні.

«Забити стрілку» на Арабатській стрілці

«Забити стрілку» на Арабатській стрілці

Ця точка на карті України унікальна не тільки в географічному сенсі: вузька і довга смуга суші, що з’єднує місто Генічеськ із Кримським півостровом. Переважну більшість відпочинкового сезону на Арабатській стрілці світить сонце. З одного боку — тепле море, з іншого — озеро Сиваш, багате природними лікувальними грязями. Врахуйте чисті піщані береги, що простяглися на понад 100 кілометрів, де є шанс знайти куточок для усамітнення, навіть попри те, що відпочивальників тут завжди багато.