Київський космодром

Київський космодром

Київський мер Леонід Черновецький, схоже, вирішив перехопити «лаври» «великого реконструктора» у свого попередника Олександра Омельченка. Поки точаться тендерні бої навколо проекту реставрації Андріївського узвозу, Черновецький 20 вересня оголосив новий конкурс — на кращу концепцію «регенерації території охоронної зони ансамблю споруд Софійського собору». На щастя, на Святу Софію «регенерація» не зазіхає. Зате вона стосується великого історичного району між майданом Незалежності, Золотими воротами, Львівською площею, Андріївською церквою та схилом за будинком МЗС і Михайлівським Золотоверхим собором. «Мета конкурсу — це визначення умов і обмежень для того, щоб зберегти історичну ауру та колорит забудови центральної частини міста Києва, особливо території «міста Ярослава», — сказав на відкритті виставки проектів Василь Присяжнюк, начальник Головного управління архітектури КМДА.

Далі нікуди? Ще, виявляється, є куди...

Далі нікуди? Ще, виявляється, є куди...

Рік, який минає, донеччани проводжають із настроєм, що змушує згадати притчу про діалог песиміста з оптимістом. Пам'ятаєте? Перший, схопившись за голову, бідкається: «Жах! Так погано, що гірше вже просто не може бути!» На що інший «оптимістично» зауважує: «Буде! Обов'язково буде!..». Зрештою, подібне ставлення до днів учорашніх і завтрашніх підтвердило й опитування, проведене наприкінці року Донецьким інформаційно-аналітичним центром.

Позбутись целофанових пейзажів

Позбутись целофанових пейзажів

У країнах Західної Європи будь-яка компанія, яка виробляє пакувальні матеріали, обов'язково має слідкувати за тим, що стає з її продукцією після використання. Дбати про те, щоб пакети й пляшки не забруднювали довкілля, щоб папір чи поліетилен відправлявся на повторну переробку, виробників змушують тамтешні закони. В Україні таких суворих приписів не існує, тому в лісосмугах та на пустирях запросто з'являються пластиково-целофанові завали, які потім вивозять на сміттєспалювальні заводи.

Згодні на медаль

Згодні на медаль

Віднині люди, які мають значні особисті заслуги у розвитку економіки, соціальної та культурної сфери регіону, а також відзначились у благодійній, гуманістичній та громадській діяльності, зможуть отримати спеціальну медаль «За особистий внесок у розвиток Вінниччини». Створення нової нагороди ініціювала обласна державна адміністрація, а обласна рада затвердила її та передбачила необхідні видатки. Спонукало місцеву владу до такого кроку фактичне «знецінення» відзнаки, яка досі була найвищою в області, — почесної грамоти.

Всі статті рубрики