Скинулись на євровійсько

Скинулись на євровійсько

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Цього понеділка у Брюсселі міністри оборони Польщі, Німеччини, Словаччини, Литви та Латвії підписали рамкову угоду про створення в межах цих держав Європейських сил швидкого реагування. Координатором цієї «бойової одиниці» буде Польща. Згодом планується створення подібної групи і в межах Веймарського трикутника — Німеччини, Франції та Польщі.

«Енерджайзер» для України

«Енерджайзер» для України

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Учора до Києва з офіційним візитом прибув прем'єр-міністр Польщі Ярослав Качинський. На час, коли версталося це число «УМ», програма візиту ще була в зеніті — низка із запланованих зустрічей, зокрема з Президентом Ющенком, міністром закордонних справ Тарасюком, лідером опозиції Тимошенко, ще не відбулася. А під час засідання спільної міжурядової комісії йшлося здебільшого про економічну співпрацю. Прем'єр-міністр Віктор Янукович констатував, що на тлі зростання товарообігу Україна має від'ємне сальдо. Із майже 3 млрд.доларів цьогорічного товарообігу (це, до слова, на 45 відсотків більше, ніж у відповідний період 2005 року) український експорт становив лише 846 мільйонів.

Битва за регіони

Битва за регіони

Вибори, які відбулися 12 листопада, стали першими місцевими виборами після вступу Польщі до ЄС. Жодних «каруселей», побиттів, «відкріпних талонів» чи фальсифікацій не було. Явка здивувала скептиків, адже, попри знеохочення пересічного поляка до виборів, вона становила понад 45%. Таку активність фахівці пояснюють кількома чинниками, зокрема збільшенням громадянської зрілості, адже поляки зрозуміли, що можуть особисто впливати на долю місцевої громади, а також прагненням долучитись до протистояння консерваторів та лібералів. Для частини ж поляків, насамперед прихильних до опозиції, очолюваної «Громадянською платформою», вибори стали моментом декларації політичних симпатій та незгоди з політикою уряду. Водночас стимулом «піти до урн» стала і проведена реформа, котра збільшила «фінансову роль» місцевого самоврядування, зокрема при розподілі величезних європейських субсидій, виділених на розвиток регіонів. Але часто-густо люди просто поспішали підтримати свого симпатика, і це стосується насамперед виборів міських голiв. Крім того, до участі у виборах закликали не лише зацікавлені політичні сили, а й церква.

F-16 проти МіГ-29

F-16 проти МіГ-29

Російські винищувачі МіГ-29 змінюють на американські F-16. Таке рішення було ухвалено ще 2002 року, проте перша «партія» військового товару, дві крилаті бойові машини, надійшла — тобто прилетіла — минулого четверга. Сума контракту на поставку загалом 48 F-16, враховуючи кредити, як повідомляє інформагенція ПАП, — 4,5 млрд. доларів. Сюди входить і вартість технологій — Польща отримує систему типу F-16 C/D Block 52 Advanced, найсучаснішу з усіх, що експлуатуються на цей час у країнах-членах НАТО.

Польський «гарбуз» Москві

Польський «гарбуз» Москві

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

У понеділок офіційна Варшава рішуче зіпсувала «медовий місяць» Володимира Путіна в Європі — наклала вето на ухвалення Євросоюзом мандата щодо впровадження нової угоди ЄС—Росія (цей документ мусив прийти на зміну вже застарілій, підписаній 1997 року, Угоді про партнерство та співробітництво). Ніхто й не розраховував, що Польща скаже безкомпромісне «ні», адже буквально напередодні вдалося «уламати» міністра закордонних справ Литви Петраса Вайтекунаса, котрий заявив, що підтримує «компроміс» і угода цілком задовольняє його державу.

Банкірський «полонез»

Банкірський «полонез»

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Банківська система в Україні одна з перших переживає процес інтеграції у світову економіку шляхом розширення присутності в ній іноземного капіталу. Однак вітчизняні банкіри не втомлюються наголошувати, що ціною за приплив порівняно дешевих фінансових ресурсів буде така конкуренція на ринку фінансових послуг, якої багато українських банків не витримають. Голова ради Асоціації українських банків Станіслав Аржевітін, говорячи в ефірі радіо «Ера-FM» про загрозу приходу філій іноземних банків на український ринок, прямо заявив, що «в нас високі ризики, в нас є місце для спекуляцій, тому що у нас одна норма прибутку, а в Європі трошки нижча норма прибутку».

Чемпiонат на двох

Чемпiонат на двох

Коли навесні 2003 року з'явилися чутки, що Україна й Польща висувають свою кандидатуру на право прийняти чемпіонат Європи з футболу-2012, спершу це здалося черговою газетною «качкою». Особливо після того, як польські високопосадовці швидко спростували цю інформацію. Виявилося, що вагони побігли попереду паротяга. Тобто задум української сторони, ще не дійшовши до польської, вже набув розголосу. Насправді президент Федерації футболу України (ФФУ) Григорій Суркіс провів перші консультаційні переговори щодо спільного проведення Євро-2012 зі своїм колегою президентом Польської футбольної асоціації (ПФА) Міхалом Лісткевичем лише 28 травня 2003 року, принагідно зустрівшись в англійському Манчестері на фіналі Ліги чемпіонів.

Три сестри. Ще й четверта

Три сестри. Ще й четверта

Янош Гловацький на сьогодні, поза сумнівом, є одним з провідних польських драматургів. Його п'єси ставлять не тільки на батьківщині, а й далеко за її межами. У Сполучених Штатах Америки в постановках п'єс Гловацького вважали за честь отримати роль такі зірки, як, наприклад, Кристофер Уокен. П'єса «Антігона у Нью-Йорку» збирала повні зали у Москві, хоча сам драматург іронічно стверджує, ніби вибагливу московську публіку найперш привабила назва міста в театральних афішах.

Єжи Попелюшко, душпастир «Солідарності»

Єжи Попелюшко, душпастир «Солідарності»

Ім'я священика Єжи Попелюшка, викраденого і замордованого комуністичним гебе у 1984 році, вже давно стало одним із символів мученицької боротьби за віру, яку вела християнська церква на всіх просторах окупованої Москвою Східної Європи. Саме католицька церква в Польщі стала центром боротьби з безбожницькою владою, адже категорично не погоджувалася на співпрацю з «червоним фашизмом». У цій боротьбі надпотужному і цинічному гебешному апарату священики могли протиставити лише Слово Боже, євангельські цінності та силу віри. Справа отця Попелюшка є лакмусовим папірцем оцінки комуністичного режиму, що не цурався вбивств не лише за похмурого сталінізму, а й за часів відносної лібералізації режиму.
«Справа Попелюшка», як і «справа Гонгадзе», приховує чимало страшних таємниць: попри те, що виконавців засудили одразу, натхненників шукають досі.

Всі статті рубрики