Євген Малолєтка переміг на World Press Photo
Український фотокореспондент Євген Малолєтка став одним із декількох лауреатів премії всесвітньо відомого фотоконкурсу World Press Photo. >>
Італійський клоун Пімбо — внук автора дитячого бестселера «Пригоди Цибуліно» Джанні Родарі. (Фото з сайту objectiv.tv.)
Уже вдруге з початку повномасштабної війни Харківщину відвідав відомий італійський клоун Пімбо, який є онуком автора дитячого бестселера «Пригоди Цибуліно» Джанні Родарі.
Вперше пан Марко приїздив в Україну у вересні минулого року до щойно звільненого Ізюма, а тепер виступив у селищі Дергачі та в обласному центрі.
Його аудиторією знову стали діти, які ще не забули життя в рашистській окупації. Усмішки на їхніх обличчях з’явилися одразу після виходу артиста на сцену.
«Я гастролюю по всьому світу, озброївшись червоним носом, — пояснив він дитячу реакцію на свій вихід. — Хочу, аби небо посміхалося там, де падають бомби».
І це не порожні слова. До України клоун Пімбо підтримував малечу в гарячих точках Іраку, Сирії та Палестини.
За словами Марка, діти, які пережили воєнні жахіття, відрізняються від своїх ровесників очима, сповненими нещастя і глибокого суму. Саме тому своїми гастролями він намагається привернути увагу світової спільноти до цього лиха.
«Я звертаюся до всього світу, — каже він. — І перш за все прошу зупинити цю війну для дітей, заради дітей і заради їхніх посмішок. Це моє пряме призначення. Я — клоун. І я повинен це зробити — звернутися до всіх».
Пан Марко також повідомив, що приїзд в Україну для нього — непрості гастролі, оскільки Харків і прифронтові міста регіону часто обстрілює російська армія.
«Звичайно, мені було дуже страшно, — зізнався він. — Але мені страшніше за дітей, а не за себе. А також за всіх людей, які живуть у цих містах. Звісно, я бачив не лише зруйновані міські будівлі, а також понищені села і вулиці. Але це — війна».
Родарі розважав глядачів веселими фокусами і неймовірними історіями, створюючи атмосферу магії і чудес.
«Дві сотні дітлахів нашої громади отримали неперевершені емоції, — повідомила пресслужба Дергачівської міськради. — Вони щиро раділи та веселилися, плескали у долоні, сміялися і активно повторювали рухи, які показував їм чудовий клоун Пімбо».
Український фотокореспондент Євген Малолєтка став одним із декількох лауреатів премії всесвітньо відомого фотоконкурсу World Press Photo. >>
Вулиці Тарасівська і Жилянська, Саксаганського і Бульйонська, Богдана Хмельницького і 751-ша Нова... >>
Слово Bellingcat буквально увірвалося в наш лексикон. >>
Михайло Грушевський у своїй ювілейній статті про Великого Кобзаря наголосив, що ми вступаємо в добу «Шевченківських століть». Йшлося про період від 1914 до 1961 року, коли українці мали започатковувати столітні відзначення основних віх його життя й творчості. >>
Вдруге упродовж понад місяця у Києві виступатиме камерний оркестр «Ренесанс» Маріупольської філармонії, який відродився у столиці після року вимушеного мовчання – бо ж митці, як і решта містян, змушені були рятуватися від жорстокого нападу російських військ. >>
Очільник Міністерства культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко закликав ПАРЄ визнати росію країною, яка вчиняє культурний геноцид та арештувати активи "россотрудничества" і сприяти поверненню культурних цінностей в Україну. >>