Лелека — улюблений птах Клави
На могилі Майкла — сумно
Смерть зробила із Майкла Джексона значно більшу зірку, ніж він був у останні роки життя. Безсумнівний король поп–музики кінця 80–х — початку 90–х, згодом він став банкрутом, і інтерес до співака підігрівали хіба що судові позови, пов’язані з розбещенням неповнолітніх. Але загибель у віці 50 років через передозування лікарських препаратів поновила увагу армії фанатів до екс–короля. Рекордними тиражами вийшли старі записи, шанувальники Майкла рвалися до тіла ідола... Тривале з’ясування причин загибелі та пишні «проводи» призвели до того, що Джексона поховали майже через десять тижнів після смерті.
ПРИКОЛИ
У природі все продумано: коли десь щось зникло, то в іншому місці — додалося. Так, за наказом Президента Міністерство оборони 9 травня розігнало хмари й провело військовий парад без вітру й дощу. Але через тиждень був і вітер, і дощ, і вінок в обличчя — це дехто нагорі нагадав, що двічі судимий не гідний бути Верховним Головнокомандувачем...
Катастрофа XX століття
У День пам’яті жертв політичних репресій львівська спілка політв’язнів та репресованих, братство УПА спільно з Національним меморіалом «Тюрма на Лонцького» зібралися на молебень біля пам’ятника жертвам комуністичних злочинів. Прикметно, що вперше за останні роки захід проігнорували голова Львівської облдержадміністрації Василь Горбаль, як і решта його заступників. Офіційно в ОДА це пояснили тим, що «губернатор» відбув на Економічний форум у Любліні. А ось Президент Віктор Янукович у зверненні до українського народу закликав пам’ятати мільйони співвітчизників, які стали жертвами тоталітарного режиму.
«500 грамів» життя
17 травня стартувала п’ята акція Всеукраїнського благодійного фонду (ВБФ) «Серце до серця». Цього року волонтери збиратимуть кошти на обладнання неонатальних центрів у всіх містах кожної області. Щороку в Україні передчасно або з надто малою вагою на світ з’являється близько 30 000 немовлят. Раніше ці діти були приречені. А не так давно держава запровадила нову норму, згідно з якою малюків, які народжуються на 22—25–му тижнях вагітності з вагою менше 500 грамів, потрібно виходжувати. Утім, каже голова правління ВБФ Павло Горінов, законодавці не продумали, як реалізувати закон на практиці, адже наша держава не має необхідного обладнання, щоб забезпечити медичну допомогу проблемним новонародженим. «За даними медиків, 70 відсотків таких дітей помирають ще в лікарні. 80% з тих, що вижили, житимуть із фізичними вадами. Закон ухвалили, а про його реалізацію не задумались», — зазначив пан Горінов у коментарі «УМ».
Нещира влада
Неприємна заминка сталася при покладанні квітів до пам’ятника Жертвам політичних репресій очільниками сумської влади. Їм на заваді стали представники Спілки української молоді та Молодого руху, переконані в тому, що не всі мають право на таке покладання. На думку молодих патріотів, подібні дії повинні відбуватися за покликом душі, а не як популістський хід. Тим більше, говорить член проводу СУМ Андрій Букін, попередні вчинки засвідчують нещирість обласної влади у ставленні до тих, хто відстоював Україну.
Тест на протест
Нова влада — нові порядки. Чи не вперше за останні десять років харківські правоохоронці розігнали протестну акцію молоді, яка хотіла всього лише звернути увагу чиновників на засміченість міських вулиць. Як повідомляє сайт громадської організації «Демократичний альянс», що виступив організатором молодіжної пішої ходи, «правоохоронці блокували рух колони, силою відібрали відеокамери та знищили записи, на яких були зафіксовані дії міліції, зірвали прапори та змусили згорнути транспаранти». Більше того, двоє активістів Демальянсу того ж таки дня потрапили до Дзержинського райвідділу міліції, де на них склали адмінпротокол. Правда, обидва невдовзі повернулися додому. Але учасники акції переконані: затриманих звільнили лише тому, що їхньою долею почали активно цікавитися журналісти і правозахисники.
Кіно без голови
В ідеолога українського дубляжу кінострічок Ганни Чміль із самого початку не склалося із новою владою. Декілька місяців тому першим кроком Кабміну була спроба звільнити з посади голову Державної служби кінематографії. Правда, тоді за Ганною Павлівною горою стали всі кінематографісти України, та й причин для звільнення чиновники не знайшли. Ганні Чміль залишилося головувати недовго. Згідно з договором, 20 жовтня завершується її перебування на державній службі. 59–річна Чміль займала посаду голови Держслужби кінематографії з травня 2006 року. Але через її переконання і впертість Ганні Павлівні не дали спокійно піти на пенсію. 14 травня Кабінет Міністрів України звільнив Ганну Чміль з посади голови Державної служби кінематографії згідно з її заявою і виходом на пенсію. «Я написала заяву на звільнення за власним бажанням. Іду на пенсію у зв’язку з досягненням граничного віку. Нікому не хочу пояснювати свою позицію. Зробила все, що змогла», — сказала Ганна Чміль у свій перший безробітний день.
МАРШрут із перешкодами
Прихильникам ідеї легалізації «легких наркотиків» (зокрема коноплі) не дозволили пройтися центром столиці щорічним «маршем свободи», який проводять у рамках «Всесвітнього конопляного маршу» (Global marijuana marsh). В Україні захід, запланований для проведення на Михайлівській площі у суботу, 15 травня, мав відбутися вже вшосте. Однак напередодні Окружний адміністративний суд міста Києва заборонив його через, як мовиться в офіційному формулюванні рішення суду, святкування у Києві «Днів Європи», а також через можливі масові заворушення і зіткнення між учасниками «маршу» та їхніми непримиренними опонентами.
Ні честі, ні совісті
Львівський комуніст і за сумісництвом голова Львівського обласного Антифашистського комітету Олександр Калинюк в ефірі одного з місцевих телеканалів висунув пропозицію створити в місті Лева меморіал жертвам націоналістів з ОУН–УПА. «Медиків, будівельників, інженерів, які приїхали сюди зі Сходу, знищували. Вони стали жертвами вояків ОУН–УПА. Треба свідомо і чесно про це говорити. Давайте тут, на Галичині, де загинули ці люди, а їх багато, поставимо пам’ятник», — заявив пан Калинюк присутнім у студії голові братства воїнів ОУН–УПА Олесю Гуменюку та депутатці міськради Вірі Лясковській.