Волиняни повелися на солодкі обіцянки

Волиняни повелися на солодкі обіцянки

Незадовільний рівень підготовки до президентських виборів у Луцьку не міг не позначитися на перебігу голосування мешканців міста. Лучани зіткнулися з тією самою проблемою, яку відчули на собі сотні тисяч українських виборців. Неточностями у списках уже нікого не подивуєш, хоча цього разу, як і в 2004–му, до реєстру виборців не потрапило, напевне, не менше людей, ніж п’ять років тому. Ті, хто працював на дільницях, розповідають, що у списки було внесено багато виборців, які померли, й не знаходили тих, хто давно проживає за тією ж самою адресою. Дехто примудрявся проголосувати двічі, що дає підстави стверджувати, що виборчі каруселі все–таки застосовувалися, Луцький окружвиборчком не затвердив із першої спроби результати голосування на дільниці №35, бо в документах, поданих дільничною виборчою комісією, не збіглася кількість виданих бюлетенів та людей, які проголосували. Уточнений протокол було здано пізніше вже в присутності міжнародних спостерігачів ОБСЄ.

Місто Лева — за Ющенка. В області думки розділилися

Місто Лева — за Ющенка. В області думки розділилися

За попередніми даними, мешканці Львова на виборах підтримали Віктора Ющенка. Другий лідер симпатій львів’ян — Юлія Тимошенко. В області голоси також віддали переважно Тимошенко та Ющенку, щоправда, Прем’єрка трішки обігнала чинного Президента: за Ющенком — п’ять округів, за Тимошенко — сім.

Останні вибори

Останні вибори

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

У Тельманівському районі на одній із дільниць просто в кабінці для голосування померла 68–річна жінка. Про це повідомив заступник начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Донецькій області Анатолій Смирнов. За його словами, смерть настала в результаті серцевого нападу, якраз коли жінка заповнювала бюлетень.

Голос в обмін на смерть

Голос в обмін на смерть

На Черкащині вибирати Президента України прийшли 61,48% — показник низький, але характерний для всієї України. Упевнену перемогу в Шевченковому краю здобуває Юлія Тимошенко, на другому місці — Віктор Янукович. У Віктора Ющенка — лише шосте місце (3,56%).

Голоси Януковичу додавали при світлі «коногонок»

Голоси Януковичу додавали при світлі «коногонок»

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

На Луганщині штаб Януковича був приголомшений розмахом і певною агресивністю БЮТівської передвиборчої агітації. Десь поділася монополія Партії регіонів на телеканали. Явно на Януковича працювала тільки обласна державна телерадіокомпанія. Інші два канали, що належать «регіоналам», охоче надавали ефір усім, хто готовий був за нього платити. «Готових» виявилося небагато, і тому основну битву за електорат найсхіднішої області реально вели тільки два «титани» — ПР і БЮТ. Причому, складалося враження, БЮТ переважав.

«Подвиг» Катерини Милаш і синельниківський феномен

«Подвиг» Катерини Милаш і синельниківський феномен

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Якщо поглянути на перший тур президентських виборів на Дніпропетровщині через призму ексцесів, то пальма першості тут, безперечно, належить пенсіонерці з села Булахівка Павлоградського району Катерині Милаш. Вона примудрилася проголосувати за Віктора Януковича відразу... 35 разів. Сталося ж ось що. Коли члени дільничної комісії навідалися з урною для голосування до цієї жінки, яка мешкає з чоловіком–інвалідом, то — аби забезпечити таємницю голосування — залишили жінку заповнювати свій бюлетень на самоті, а інші бюлетені забули біля неї. І спритна пенсіонерка спромоглася поставити аж 35 «галочок».

Закон і прокурор «Регіонам» не указ

Закон і прокурор «Регіонам» не указ

Ці вибори знову довели, що Харківщина поступово перестає бути вотчиною Партії регіонів. За лідера «синіх» в області проголосувало трохи більше половини виборців. Причому в самому Харкові цей показник виявився ще нижчим — близько 45 процентів. Втратили свої позиції і комуністи, які досі традиційно змагалися за лідерство з командою Віктора Януковича, а тепер не ввійшли навіть до трійки лідерів. Юлію Тимошенко з другого місця потіснив Сергій Тігіпко, що показово для Сходу України загалом.

Кому потрібне СУМ’яття на виборах?

Кому потрібне СУМ’яття на виборах?

Певно, за весь виборчий період на Сумщині так багато не говорили про кандидата Анатолія Гриценка, як у переддень та день виборів. Саме його прізвище послужило гальмом до вчасного початку голосування на трьох виборчих дільницях — однієї в Сумах та двох у Путивльському районі. На них до восьмої години ранку не встигли завезти нові бюлетені замість зіпсованих. А на зіпсованих напроти прізвища пана Гриценка стояв штамп «Вибув». puhovik.org

Волевиявлення через смітник

Волевиявлення через смітник

Прокинувшись у день виборів, чимало мешканців Приірпіння, що під Києвом, мали нагоду усміхнутися: ледь не з усіх комунальних сміттєвих баків на них дивилися обличчя десяти відомих кандидатів у президенти. Викидаєш сміття, зупиняєшся на кілька секунд і розумієш, що йдеться не про заборонену в цей день агітацію, а навпаки. З кольорових листівок місцева громадська організація «Народна воля» закликала жителів Ірпеня, Бучі, Ворзеля та Гостомеля за допомогою волевиявлення, відправити «улюблених» політиків на смітник історії, де їм саме й місце. На першому плані зі свого баку визирає «донецький хлопець» із биткою, поруч примостилася чарівна кандидатка в коротенькій спідниці тощо. Центральне місце на карикатурі зайняв віник, який, за задумом активістів, і мав очистити владу.

«Ми переконані, що влада потребує нових облич, — пізніше зазначив автору на одній у виборчих дільниць голова ГО «Народна воля», депутат Ірпінської міськради Віктор Бархоленко. — Тому й влаштували цю акцію із листівками на сміттєвих баках регіону. Бачили б ви, як солідні дядьки зі штабів «героїв» нашої карикатури бігали по подвір’ях та намагалися ліквідувати наш передвиборчий перформенс! Тим самим ще більше привертали увагу людей».

Спостерігач грузинської національності

Спостерігач грузинської національності

Справжня істерія навколо грузинських спостерігачів розгорілася на Донбасі з подачі Партії регіонів. Мовляв, серед них чимало бійців міліцейських спецпідрозділів Грузії. За словами «регіонала» Владислава Лук’янова, йдеться не про міжнародних спостерігачів, а про бойовиків, які мають дестабілізувати обстановку в день виборів. І хоча МВС України офіційно заявило, що не володіє інформацією про прибуття в Україну грузинських бойовиків, це не заспокоїло донецьких. За даними прес–служби БЮТ, грузинських спостерігачів у Донецьку виганяють із виборчих дільниць та арештовують, бо вони фіксують факти фальсифікацій на виборах. Це підтвердив і голова ЦВК Грузії Леван Тхархішвілі.

Судний день

Судний день

В Україні часто буває, що суди виносять якесь рішення у дуже відповідальний момент. Навіть тоді, коли оскаржити рішення або навіть узяти його до уваги вже нема часу. Щось подібне сталося й на цих виборах: за останню добу перед виборами суди винесли кілька неоднозначних рішень.

Доборолась Україна до другого туру

Доборолась Україна до другого туру

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Головні висновки першого туру виборів–2010: поки що демократія торжествує. При всьому нашому бедламі вибори відбулися демократично, без надзвичайних станів, без суттєвого застосування адмінресурсу, який міг би вплинути на результати, і саме цим вибори–2010 відрізняються від виборів–2004. Тут Україна зробила крок уперед.

Які ж ми хороші!

Які ж ми хороші!

Місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) заявила, що вибори в Україні пройшли на високому рівні. «Ці вибори були дуже хорошими. Це були високоякісні вибори», — заявив президент Парламентської асамблеї ОБСЄ, спеціальний координатор місії короткострокових спостерігачів ОБСЄ Жоао Суареш у Києві на прес–конференції. За його словами, нинішній виборчий процес є «кроком вперед у порівнянні з попередніми виборами», повідомила агенція «Інтерфакс–Україна».

Кандидати в цифрах

Кандидати в цифрах

Ніч із неділі на понеділок українські соціологи провели у роботі — оприлюднювали результати екзит–полів першого туру президентських виборів. Як уже писала «УМ», соціологічне опитування серед виборців проводили чотири організації — усі вони «синхронно» спрогнозували п’ятірку лідерів перегонів. А ось із прогнозами щодо голосів виборців, які отримали Віктор Янукович та Юлія Тимошенко, вийшло непорозуміння. Дані трьох опитувань — екзит–полу «Савік Шустер Студіо», «Інтера» та ICTV — майже не відрізнялися і показували розрив між Віктором Януковичем та Юлією Тимошенко у 10–11%. Натомість, за даними Національного екзит–полу (його проводили Фонд «Демократичні ініціативи», КМІС і Центр Разумкова), розрив між Януковичем і Тимошенко склав трохи більше 4%. Така різниця у результатах не змусила довго чекати на реакцію політиків. Юлія Тимошенко назвала усі екзит–поли, крім Національного, сфальсифікованими. А керівник штабу Тимошенко Олександр Турчинов, зокрема, заявив, що результати екзит–полу «Савік Шустер–студіо» було змінено під тиском. «Найкращий результат був у нас у екзит–полі Шустера — вони не відрізнялися від результату Національного екзит–полу. Але за півгодини до оприлюднення вони були змушені поміняти цифри», — сказав Турчинов (це змусило Савіка Шустера виправдовуватися: мовляв, подібна інформація не відповідає дійсності). Партії регіонів, навпаки, не припали до смаку результати Національного екзит–полу — там вважають, що саме це опитування куплене.

Іван Іванович Полюхович проголосував 57 разів

Іван Іванович Полюхович проголосував 57 разів

До виборчої комісії Юлія Тимошенко прийшла з двома найкращими подругами. За кого проголосувала — залишилося таємницею, але, як запевнила пані Тимошенко, політикою вона практично не цікавиться і мріє, щоб Україна стала країною любові.

ПРова перемога

ПРова перемога

Команда Віктора Януковича розмістила свій виборчий прес–центр у розкішному готелі «Інтерконтиненталь» http://puhovik.org/, що біля Михайлівської площі в Києві. Окрім працівників мас–медіа (а їх, за словами Ганни Герман, було чотириста), в готелі зібралися народні депутати, зірки шоу–бізнесу та спорту. Іноді в коридорах було важко протиснутися, і контакт із VIP–персонами був ну дуже тісним.

Бенкет посеред виборів

Бенкет посеред виборів

«Це — перемога. Це, без сумніву, перемога». Ці слова у прес–штабі виборчої ночі Юлії Тимошенко повторювали, як мантру. Як це часто буває в химерній українській політичній логіці, перемогою в даному випадку називали... поразку. Результати всіх без винятку екзит–полів свідчили: дива не сталося, і чинний Прем’єр–міністр у першому турі президентських виборів посіла друге місце, поступившись лідерові опозиційної Партії регіонів. Проте у штабі Тимошенко вже давно підрахували: якщо в першому турі розрив між кандидатами становитиме менше десяти відсотків, це означає фактично безсумнівну перемогу ЮВТ над Януковичем у другому. Тому коли за підсумками Національного екзит–полу очільниця БЮТ сенсаційно відстала від лідера виборів на якихось чотири відсотки, її права рука — Олександр Турчинов — на радощах заявив, що це навіть скромніший результат, ніж очікувалося. Мовляв, розраховували на перемогу в першому ж турі, а тепер державі доведеться витрачати кошти ще на один тур — абсолютно безглуздий, бо ж переможе однаково Тимошенко.

Щоправда, потім з’ясувалося, що завжди близькі до реальних результатів дані Національного екзит–полу цього разу виявилися не такими вже точними, і підсумки голосування для Юлії Володимирівни не настільки райдужні. Але це було потім.

«Синій» майдан

«Синій» майдан

На столичних майданах нині велелюдно: «Партія регіонів» збирає прихильників, щоб, як пояснюють самі партійці, захистити переможний результат першого туру президентських виборів. Учора вранці на в’їзді до Києва було помічено десятки пасажирських автобусів із прихильниками Віктора Януковича, які чекали на подальші вказівки партійного керівництва.

Всі статті рубрики