Кассандра, Леся та Яжина. Відомий польський режисер ставитиме виставу в київському театрі
Вдруге з осені минулого року до Києва приїздив відомий польський режисер Ґжеґож Яжина. >>
Подружжя письменників – Олена і Тимур Литовченки. (Фото: Фейсбук Людмила Литовченко.)
В Україні з різницею в один день померло подружжя письменників – Тимур та Олена Литовченки. Вони важко хворіли на коронавірус.
Як інформує УМ, про це на своїй сторінці у Facebook розповіла їхня донька Людмила Литовченко.
Вона уточнила, що в четвер, 28 жовтня, померла її мама, а наступного дня помер батько.
«Мамо і тато, ви назавжди залишитеся зі мною. Моїх крил більше немає. Я не знаю, що робити без вас.
Неможлива втрата. Я люблю вас, не вберегла, вибачте... За сварки, за те, що не приділила достатньо уваги», – написала дочка померлої пари.
Письменниця Олена Литовченко народилася 1 травня 1963 року у Ташкенті. Жінка є автором кількох авантюрно-історичних романів та детективів.
Тимур Литовченко народився 1963 року в Києві. Чоловік писав фантастику у різних жанрах, починаючи від науково-популярної і аж до містики та жахів, авантюрно-історичні романи, детективи.
Додамо, що навесні 2014 року Тимур Литовченко залишився не тільки без роботи, а й був прикутим до ліжка після трьох операцій на ногах з інвалідністю І групи. Із широким світом його пов’язував лише інтернет, а через цей канал зв’язку надходили новини одна гірше іншої. Усе це неабияк засмучувало письменника та журналіста.
"Я звик виходити зі стану депресії творчими методами", - написав свого часу письменник.
Тимур Литовченко сформував першу фронтову бібліотеку
Із 2011 року подружжя спільно почало писати історичну прозу. Їхні романи виходили у харківському видавництві «Фоліо».
Як повідомляла «УМ», відомий український письменник Юрій Андрухович прочитає у студії Радіодиктант національної єдності-2021, проведення якого заплановано традиційно у День української мови та писемності — 9 листопада з 10:00 до 11:00.
Вдруге з осені минулого року до Києва приїздив відомий польський режисер Ґжеґож Яжина. >>
«Андріївський узвіз. Ліхтар. П’єро» — так вирішили назвати в Київському академічному театрі «Колесо» виставу, створену спільно з Херсонським театром імені Миколи Куліша. >>
Торік «Фоліо» перевидало — здається, вшосте — роман Франца Кафки «Замок» (у тому самому перекладі Наталки Сняданко від 2006-го). >>
Ніколи для росії, яка намагається колонізувати Україну понад 300 років, а тепер веде повномасштабну війну, культура не була поза політикою — ні за царів, ні за тоталітарного правління у так званому радянському союзі, насильно скріпленому кров’ю незалежності інших народів. >>
У Києві 7 травня зіграють унікальний концерт: у Національній філармонії відбудеться українська прем’єра твору «Листи до друзів» одного з найвидатніших композиторів сучасності з Грузії Гії Канчелі. >>
Український письменник-шістдесятник Валерій Шевчук пішов з життя сьогодні, 6 травня, у віці 85 років. >>