Радіодиктант національної єдності-2021 напише і прочитає Юрій Андрухович

13:17, 15.10.2021
Радіодиктант національної єдності-2021 напише і прочитає Юрій Андрухович

Юрій Андрухович напише текст Радіодиктанту і прочитає його в ефірі. (Фото: facebook.com/yuri.andrukhovych)

Відомий український письменник Юрій Андрухович не лише напише текст, але й прочитає у студії Радіодиктант національної єдності-2021, проведення якого заплановано традиційно у День української мови та писемності — 9 листопада з 10:00 до 11:00.

 

Як передає Україна молода, про це в ефірі «Українського радіо» сказав член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, відповідальний за платформу радіо, Дмитро Хоркін, пише Детектор медіа.

 

За словами Дмитра Хоркіна, саме пана Андруховича радіослухачі радили обрати автором та читцем Радіодиктанту з кількох кандидатів.

 

Тему Радіодиктанту оголосять найближчим часом.

 

                         

Науковою консультанткою проєкту вдруге стала професорка кафедри української мови Києво-Могилянської академії і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України Лариса Масенко.

 

«Це не перевірка знань, ми нікого не хочемо карати і робити зауваження. Ми хочемо спонукати звернути увагу на українську мову. У хабі Українського радіо упродовж тижня перед акцією проходитимуть обговорення мовних питань. Ми зачепимо питання і політичного характеру: закон про мову, мовні квоти», – наголосив Дмитро Хоркін.

 

За його словами, Суспільне запросить писати Радіодиктант президента України, народних депутатів, міністрів, прем’єр-міністра, діячів культури та інших.

 

Радіодиктант транслюватимуть наживо:

 

«Українське радіо», Радіо Культура;

телеканали UA: Перший, UA: Культура;

ютуб-канал і фейсбук-сторінки UA: Першого, фейсбук-сторінки Суспільного мовлення та регіональних філій Суспільного.

 

Нагадаємо, Радіодиктант національної єдності — щорічна подія, яку ініціювало і проводить Українське радіо до Дня української писемності та мови.

 

До нього регулярно долучаються тисячі слухачів зі всієї України. Взяти участь у спільному написанні диктанту стало для багатьох уже не стільки перевіркою власних знань, скільки засвідченням любові й поваги до рідної мови, потужним об’єднавчим моментом. А останніми роками участь у цій акції встигла перетворитися ще й на своєрідний флешмоб у соцмережах.

 

Перший радіодиктант відбувся у 2000 році. Наразі подія стала наймасштабнішим регулярним флешмобом з популяризації української мови та грамотності.

 

Автором минулорічного Радіодиктанту став письменник і видавець Іван Малкович. У прямому ефірі читала диктант на тему «Виклики книжкової ери» акторка Римма Зюбіна.

 

ДОВІДКА «УМ»

 

Популярний письменник Юрій Андрухович народився 13 березня 1960 року в Івано-Франківську. Український поет, прозаїк, перекладач, есеїст. Кандидат філологічних наук.

 

Лауреат літературної премії «Благовіст» (1993), премії Рея Лапіки (1996), Міжнародної премії імені Гердера (2001), одержав спеціальну премію в рамках нагородження Премією Світу імені Еріха-Марії Ремарка від німецького міста Оснабрюк (2005), «За європейське взаєморозуміння» (Лейпціг, 2006).