За ворогом стежитиме нова українська «пташка»- авіакомплекс Poseidon
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
Сьогодні розпочалися перші слухання арбітражного трибуналу у справі щодо порушення імунітету трьох українських військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів (Україна проти Російської Федерації) за Конвенцією ООН з морського права.
Про це пише УНН.
У Гаазі о 10:00 (11:00 за київським часом) стартували перші процесуальні слухання Арбітражного трибуналу, сформованого відповідно до додатку VII Конвенції ООН з морського права у справі щодо порушення імунітету трьох українських військово-морських суден та членів їхніх екіпажів.
Процес проходить у Постійному арбітражному суді, що знаходиться у Палаці миру. Це процедурні слухання, тому вони відбуваються у закритому режимі. Українська сторона сподівається на оперативний розгляд справи по суті.
Раніше, заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль нагадала, що 1 квітня 2018 року згідно з вимогами Міжнародної Конвенції ООН з морського права Україна повідомила РФ про спір за Конвенцією ООН з морського права, що “захоплення і утримування українських військово-морських кораблів та членів їхніх екіпажів є грубим порушенням Росією імунітетів військових кораблів, гарантованих нормами міжнародного звичаєвого і морського права”.
Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 року на запит України зобов’язав Росію негайно повернути під контроль України “Нікополь”, “Бердянськ” і “Яни Капу” та 24 члени їхніх екіпажів, зауважила заступниця міністра.
“Проте, наказ Міжнародного трибуналу не був і не є самоціллю. Наша мета — встановлення порушення права, відновлення його і отримання належної компенсації. Саме це і закладено в позові МЗС від 1 квітня 2019 року”, — підкреслила дипломат.
Як повідомляла УМ, 20 лстопада українські катери "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу" зайшли в Очаків.
Командувач ВМС ЗСУ Ігор Воронченко заявив що, росіяни познімали із захоплених українських суден навіть унітази.
Росія заявляє, що віддавала кораблі цілими.
25 листопада Росія грубо порушила міжнародні норми судноплавства, вчинивши напад в Азові на українські судна. Москва цинічно заявляє, що обстріляла українців у так званих своїх "територальних" водах, хоча насправді судна України знаходились поза межами територіальних вод окупованого Крима. Тим більше, згідно з договором України та Росії від 2003 року Азовське море є вільним для судноплавства для обох країн.
Троє хлопців були поранені: Андрій Артеменко, Василь Сорока та Андрій Ейдер.
Нагадаємо, 7 вересня між Україною і Росією відбувся масштабний обмін утримуваними особами.
Після цього, президент України Володимир Зеленський сказав, що домовленості з Володимиром Путіним щодо першого етапу завершення війни на Донбасі виконані.
В Україну в рамках обміну прибули 35 українців, серед яких політв’язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизанович, а також захоплені Росією біля Керченської протоки моряки.
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
Нового президента обрала Громадська спілка "Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів" (УАВК) – ним став колишній держсекретар Міністерства культури та інформаційної політики Артем Біденко. >>
Із Днем Соборності Президент Володимир Зеленський привітав громадян України. >>
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>
У ніч на 21 січня українські безпілотники атакували авіазавод у Смоленську. Місцевий губернатор підтвердив факт прильоту дронів, традиційно запевнивши, що їхній «Панцир» спрацював бездоганно і вчасно. >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>