Україна позивається до Росії у Страсбурзі через політичні вбивства
Офіційний Київ у своїй позовній заяві закидає Москві цілеспрямовані вбивства тих, кого вважають опонентами Кремля, на території Росії та інших держав. >>
Міжнародний трибунал ООН з морського права наказав Росії звільнити 24 захоплених моряків та повернути три кораблі. Це рішення є тимчасовим заходом у справі за позовом України щодо порушення імунітетів трьох українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів, пише BBC.
"Звільнити три українські кораблі та 24 військовослужбовців та дозволити їм повернутись до України", - зачитав суддя рішення трибуналу.
Проте трибунал не вважає необхідним вимагати від РФ припинити кримінальне переслідування та утримуватись від відкриття нових справ проти них.
Також трибунал наказав обом сторонам утримуватись від дій, що можуть поглибити спір, який розглядався.
Проти такого рішення голосував тільки суддя трибуналу Колодкін.
Військові кораблі "Бердянськ", "Нікополь" та буксир "Яни Капу" захопили російські військові у листопаді 2018 року поблизу Керченської протоки. Кілька українських військових під час обстрілу отримали поранення.
Українців звинуватили у спробі незаконного перетину російського кордону озброєною групою. Російський суд вже кілька разів продовжував їм арешти, до кінця липня вони перебуватимуть за ґратами.
Україна заперечує висунуті морякам звинувачення, вважає затриманих моряків військовополоненими і разом із міжнародною спільнотою вимагає їхнього звільнення.
Раніше голова української делегації в Міжнародному трибуналі, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль заявила, що захопивши українські кораблі Росія "порушила основний принцип імунітету військових кораблів, гарантований Конвенцією ООН з морського права".
"Ми надали Росії всі можливості для вирішення спору дипломатичними засобами. Але ми, на жаль, не змогли досягти позитивного результату після кількох місяців виснажливої роботи", - сказала пані Зеркаль.
Вона звернула увагу суду, що військові кораблі та їхній персонал не можуть заарештовувати правоохоронні органи іноземних держав, оскільки, за міжнародним законодавством, вони мають імунітет.
"Шкода, завдана Україні, її військово-морським суднам та членам їх екіпажів, є серйозною та зростає з кожним днем", - сказала вона.
Пані Зеркаль зазначила, що Україна "просить трибунал застосувати тимчасові заходи, які вимагають, щоб Росія негайно звільнила військово-морські кораблі України та членів їхніх екіпажів та повернула їх до України".
Росія відмовилася брати участь у слуханнях щодо імунітету українських моряків, хоча наприкінці квітня брала участь у підготовчому дзвінку з головою трибуналу.
"Послідовна відмова Росії брати участь у слуханнях не зменшує легітимності справи щодо звільнення наших моряків", - написала 3 травня пані Зеркаль.
Під час засідання трибуналу суддя зазначив, що "Росія мала достатньо можливостей для представлення своєї точки зору", а неявка РФ не зупиняє трибунал у застосуванні тимчасових заходів.
Представники України в ході розгляду справи зазначили, що Росія заперечує юрисдикцію трибуналу щодо цього випадку, оскільки мали місце "військові дії", проте заперечує те, що українські моряки є військовополоненими.
За словами юристів, які представляють інтереси України, такі позиції суперечать одна одній.
Офіційний Київ у своїй позовній заяві закидає Москві цілеспрямовані вбивства тих, кого вважають опонентами Кремля, на території Росії та інших держав. >>
Президенти Росії і Білорусі зустрілися в понеділок, 22 лютого, в Сочі, де провели переговори. Володимир Путін і Олександр Лукашенко обговорили питання економічної співпраці >>
Блокування телеканалів iз пулу однопартійця Тараса Козака виявилося не єдиною неприємністю, з якою останнім часом довелося зіткнутися лідеру ОПЗЖ Вікторові Медведчуку і його куму в Кремлі. >>
Сім років агресії Росії проти України спричинили військову експансію на південному фланзі Європи та створили постійно зростаючу безпекову і гібридну загрозу для Східної та Південно-Східної Європи, Азово-Чорноморського регіону, Середземномор’я і Близького Сходу. >>
Перший президент України не вбачає у своїх діях нічого поганого. Оскільки раніше під час перемовин у Тристоронній контактній групі Пушилін теж долучався до роботи. >>
Росіяни унеможливлюють ухвалення рішення, яке б пропустило на окуповані території Донбасу місію МАГАТЕ. Нагадаємо, що запит про доступ агентство надіслало ще у грудні 2020 року. >>