Суд зобов'язав Генпрокуратуру поновити справу про можливе втручання НАБУ у вибори США

19:10, 21.10.2019
Суд зобов'язав Генеральну прокуратуру відновити справу про можливе втручання НАБУ в президентські вибори в США.

 

Про це написав народний депутат Андрій Деркач у Facebook.

 

"Сьогодні вранці Печерський районний суд м.Києва задовольнив мою скаргу на скасування постанови ГПУ про закриття кримінального провадження №42017000000002470 про незаконне втручання представників НАБУ в президентські вибори в США. Таким чином кримінальне провадження про втручання у вибори в США, було відкрите ГПУ у 2017 році і закрите у січні 2019 року відновлено", - зазначив Деркач.

 

Він заявив, що передасть у ГПУ всі оприлюднені ним матеріали, які отримав від журналістів-розслідувачів в рамках 11 кримінальних проваджень.

 

"Суть незаконно закритого ГПУ провадження, розпочатого у 2017 році, складається у втручанні у вибори Президента США організованої злочинної групи в складі керівництва Національного антикорупційного бюро України, а також розголошення даних досудового розслідування посадовими особами НАБУ", - зазначив народний депутат.

 

За словами Деркач, це здійснювалося шляхом незаконної публікації інформації проти керівника виборчого штабу Трампа Пола Манафорта, і "дана інформація сумнівна і могла бути сфальсифікована співробітниками Посольства США в Україні та НАБУ".

 

На його думку, директор НАБУ Артем Ситник не мав права розголошувати таку інформацію до повного завершення розслідування.

 

 

Як повідомляла УМ, раніше Андрій Деркач, ініціатор кримінальної справи про втручання у вибори США, оприлюднив документи, з яких випливає, що перший заступник директора Національного антикорупційного бюро Гізо Углава протягом кількох років надавав посольству США в Києві інформацію, яка негативно вплинула на хід подій в Україні та США.

 

25 вересня Білий дім оприлюднив текст телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським.  У ній Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде "стовідсотково його людиною" і займеться справою Байдена.

 

Коментуючи опубліковану стенограму, Трамп заявив, шо не чинив тиску на Зеленського. Сам Зеленський заявив, що не давав згоди на публікацію телефонної розмови із Трампом. Також він відмовився публікувати українську версію його розмови з Трампом

 

Демократка, спікерка Палати представників Ненсі Пелосі: "Публікація записів дзвінка Білим домом підтверджує, що мала місце поведінка президента, що підриває цілісність наших виборів, престиж посади, яку він обіймає, і нашу національну безпеку".

 

Після скандалу навколо розмови Трампа й Зеленського спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер подав у відставку.

 

Колишній генеральний прокурор Юрій Луценко поїхав у Велику Британію на курси англійської мови. Екс-генпрокурора звинувачують у тому, що він виїхав з країни у розпал скандалу навколо тиску президента США Дональда Трампа на президента України Володимира Зеленського. Після цього Юрій Луценко заявив, що готовий за необхідності дати свідчення у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа.

 

Луценко зокрема стверджує, що зустрічався з адвокатом Трампа Джуліані для того, щоб добитися арешту грошей Януковича.

 

Раніше екс-посол США в Україні Марі Йованович погодилась дати свідчення Конгресу у справі тиск президента США Дональда Трампа на українського колегу Володимира Зеленського.
 
Як писала "УМ", у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа з'явився ще один інформатор.
 
Як відомо, у США оголосили про запуск процедури імпічменту президенту Дональду Трампу через ймовірний тиск на президента Володимира Зеленського під час телефонної розмови.
 
Президент України Володимир Зеленський каже, що адміністрація Білого дому не висувала умови для його зустрічі з американським президентом Дональдом Трампом. 
 
А сам Трамп заявив, що телефонував Зеленському на прохання міністра енергетики Ріка Перрі.

 

  •