Зеленський заявив, що Трамп не висував умови для зустрічі

13:42, 06.10.2019
Зеленський заявив, що Трамп не висував умови для зустрічі

Президент України Володимир Зеленський каже, що адміністрація Білого дому не висувала умови для його зустрічі з американським президентом Дональдом Трампом.

 

Про це він заявив в інтерв'ю японському агентству Kyodo.

 

Зокрема, Зеленський зазначив, що не отримував жодних умов для зустрічі з Трампом і від нього не вимагали розпочати розслідування по справі, в якій фігурує колишній віцепрезидент США Джо Байден.

 

"На мене не чинили тиску, і ніяких попередніх умов висунуто не було ", - повідомив Зеленський.

 

Крім того, він наголосив, що в рамках діючої конституції України у президента немає повноважень ініціювати будь-які розслідування.

 

Як писала "УМ", колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер під час свідчень в Конгресі у справі про тиск президента Дональда Трампа та Володимира Зеленського заявив, що просив українське керівництво не втручатись у внутрішню політику Сполучених Штатів.
 
Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив текст телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським.  У ній Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде "стовідсотково його людиною" і займеться справою Байдена.

 

Коментуючи опубліковану стенограму, Трамп заявив, шо не чинив тиску на Зеленського

 

Сам Зеленський заявив, що не давав згоди на публікацію телефонної розмови із Трампом. Також він відмовився публікувати українську версію його розмови з Трампом

 

Демократка, спікерка Палати представників Ненсі Пелосі: "Публікація записів дзвінка Білим домом підтверджує, що мала місце поведінка президента, що підриває цілісність наших виборів, престиж посади, яку він обіймає, і нашу національну безпеку".

 

Після скандалу навколо розмови Трампа й Зеленського спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер подав у відставку.

 

Колишній генеральний прокурор Юрій Луценко поїхав у Велику Британію на курси англійської мови.

 

Екс-генпрокурора звинувачують у тому, що він виїхав з країни у розпал скандалу навколо тиску президента США Дональда Трампа на президента України Володимира Зеленського.

 

Після цього Юрій Луценко заявив, що готовий за необхідності дати свідчення у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа.

 

Читайте також: Волкер та Йованович свідчитимуть у Конгресі у справі про імпічмент Трампа

 

Раніше у США оголосили про запуск процедури імпічменту президенту Дональду Трампу через ймовірний тиск на президента Володимира Зеленського під час телефонної розмови.

 

Президент США Дональд Трамп заявив, що телефонував українському лідерові Володимиру Зеленському на прохання міністра енергетики Ріка Перрі