Трамп: Я не хотів телефонувати Зеленському

09:38, 06.10.2019
Трамп: Я не хотів телефонувати Зеленському

Президент США Дональд Трамп заявив, що телефонував українському лідерові Володимиру Зеленському на прохання міністра енергетики Ріка Перрі.

 

Про це глава Білого дому сказав республіканцям у палаті представників США, пише Axios.

 

4 жовтня відбулася розмова Трампа з однопартійцями, в ході якої він повідомив, що не хотів телефонувати Зеленському, але міністр енергетики Рік Перрі його вмовив.

 

"Мало хто знає про це, але я навіть не хотів телефонувати. Єдина причина, з якої я подзвонив, тому що Рік попросив мене. Щось про завод зі скраплення газу", – сказав Трамп.

 

Журналісти видання засумнівалися в правдивості слів Трампа, оскільки ні СПГ, ні Перрі не згадувалися в стенограмі розмови Трампа і Зеленського, опублікованій Білим домом.

 

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив текст телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським.  У ній Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде "стовідсотково його людиною" і займеться справою Байдена.

 

Коментуючи опубліковану стенограму, Трамп заявив, шо не чинив тиску на Зеленського

 

Сам Зеленський заявив, що не давав згоди на публікацію телефонної розмови із Трампом. Також він відмовився публікувати українську версію його розмови з Трампом

 

Демократка, спікерка Палати представників Ненсі Пелосі: "Публікація записів дзвінка Білим домом підтверджує, що мала місце поведінка президента, що підриває цілісність наших виборів, престиж посади, яку він обіймає, і нашу національну безпеку".

 

Після скандалу навколо розмови Трампа й Зеленського спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер подав у відставку.

 

Колишній генеральний прокурор Юрій Луценко поїхав у Велику Британію на курси англійської мови.

 

Екс-генпрокурора звинувачують у тому, що він виїхав з країни у розпал скандалу навколо тиску президента США Дональда Трампа на президента України Володимира Зеленського.

 

Після цього Юрій Луценко заявив, що готовий за необхідності дати свідчення у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа.

 

Читайте також: Волкер та Йованович свідчитимуть у Конгресі у справі про імпічмент Трампа

 

Раніше у США оголосили про запуск процедури імпічменту президенту Дональду Трампу через ймовірний тиск на президента Володимира Зеленського під час телефонної розмови.

 

  •