У «Богдані» заявляють про можливий зрив держзамовлення через справу Гладковського

15:53, 19.10.2019
У «Богдані» заявляють про можливий зрив держзамовлення через справу Гладковського

Колектив черкаського автозаводу "Богдан Моторс" заявляє, що останні події навколо підприємства можуть поставити під загрозу виконання державного оборонного замовлення.
 

Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті корпорації "Богдан".

 

"Усі події, що останнім часом розгортаються навколо нашого підприємства, вносять неабияку нервовість у настрої працівників. Тож результат такого перебігу подій ставить під загрозу у найближчій перспективі виконання державного оборонного замовлення", - наголошують на автозаводі.

 

У заяві також висловлюється обурення щодо "неправдивих і безпідставних" звинувачень, оприлюднених 18 жовтня під час засідання Вищого антикорупційного суду, який має обрати президентові корпорації "Богдан" і колишньому першому заступнику секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олегу Гладковському запобіжний захід.

 

Зокрема, колектив автозаводу наголошує, що вантажні автомобілі підвищеної прохідності "Богдан-63172" протягом виготовлення та постачання до Збройних сил України мали нижчу ціну порівняно з цінами на аналогічну техніку інших постачальників.

 

“Всі контракти за державним оборонним замовленням виконувались і виконуються нашим підприємством достроково. При цьому автомобілі під час експлуатації не мали зауважень від військових, а гарантійні звернення мали мінімальну кількість, як для такого обсягу поставок”, - зазначають на підприємстві.


Як повідомляла УМ,  ввечері 18 жовтня суд почав обирати запобіжний захід Олегу Гладковському.

 

Його затримали 17 жовтня перед вильотом до Брюсселя у кримінальній справі про зловживання службовим становищем.

 

18 жовтня прокуратура просила суд заарештувати колишнього заступника секретаря РНБО Олега Гладковсковского з альтернативою застави в розмірі 100 млн гривень.

 

Гладковський назвав незаконним своє затримання та на знак протесту "проти свавілля правоохоронних органів оголосив голодування".

 

За його словами, жодних обмежень на виїзд за кордон ніколи не було. Повісток із викликами на допит чи проведення слідчих дій не надсилалось. Він стверджує, що весь час співпрацював із детективами НАБУ надаючи свідчення та необхідні пояснення.

 

Колишньому першому заступнику секретаря Ради національної безпеки та оборони Олегу Гладковському повідомили про підозру.

 

Раніше ЗМІ повідомили, що перший заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олег Гладковський намагався вилетіти з України, його затримали.

 

Петро Порошенко вважає затримання Гладковського "феєричним видовищем" нової влади.

 

У корпорації “Богдан” зазначили, що Гладковський не мав наміру залишити Україну, а прямував на світову виставку автобусної техніки Bus world 2019, яка розпочинає свою роботу 18 жовтня у Брюсселі.

 

Як відомо, 25 лютого, журналісти проекту Bihus.info заявили, що син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор нібито був учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі.
 
 
Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку розслідування Bihus.Info та попросив тимчасово призупинити його повноваження першого заступника секретаря РНБО.
 
 
У Державному концерні "Укроборонпром" заявили, що вважають некоректним оцінювати розслідування журналістів про корупційні схеми за участі оточення президента Петра Порошенка. При цьому там підтвердили, що купують деталі у Росії. Концерн також усунув з посад двох директорів оборонних підприємств.
 
 
У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко заявив, що частину деталей для військової техніки Україна дійсно отримує контрабандою з Росії.
 
 
4 березня президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секратаря РНБО. Він також заявив, що РНБО ініціює міжнародний аудит і комплексну ревізію всіх контрактів державного концерну "Укроборонпром".
 
 
Замість Олега Гладковського до РНБО був призначений полковник ЗСУ Сергій Кривонос.
 
 
Сам Ігор Гладковський подав до суду на журналістів Bihus.info.

 

Невдовзі на підприємствах "Укоборонпрому" було відсторонено 25 керівників через корупцію.