Юрій Луценко підтвердив, що деталі для армії завозять контрабандою з Росії

17:21, 27.02.2019
Юрій Луценко підтвердив, що деталі для армії завозять контрабандою з Росії

Більшість запчастин український оборонпром отримує від волонтерів та підприємців, які доставляють їз з РФ контрабандою

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що частину деталей для військової техніки Україна отримує контрабандою з Росії.
 
Про це він сказав під час брифінгу 27 лютого.
 
Зокрема, Луценко заявив, що продаж військової техніки до 2014 році ускладнив ремонт бойової техніки підприємств оборонпрому.
 
За його словами, велика кількість вузлів і агрегатів для військової техніки виробляється виключно в Російській Федерації, а відтворення такого виробництва буде коштувати "мільярдних капіталовкладень".
 
"Напевно, ні для кого не секрет, що в останні роки більшість з цих запчастин український оборонпром отримує від волонтерів та підприємців, які контрабандним способом доставляють їх з території Російської Федерації", - сказав Луценко.
 

"В часи війни, для воюючої країни, я вважаю це прийнятним", - додав він.
 
За його словами, "неприйнятним" і "аморальним" для нього є "груба нажива на такому бізнесі".
 
"Генеральна прокуратура проводить ще з 2016 року слідство по багатьом постачальникам на підприємства оборонного комплексу", - сказав генпрокурор.
 
Він розповів, що на початку 2017 в ході обшуків у ТзОВ "Оптимумспецдеталь" були вилучені докази про можливість розкрадань держкоштів в особливо великому обсязі.
 
Того ж року, після опрацювання вилучених під час обшуку документів, в прокуратурі розглядалася можливість впливу "ділків" підприємства на працівників НАБУ.
 
Луценко заявив, що за минулий рік ДФС провела податкову перевірку усіх контрагентів "Оптимумспецдеталі" та "Ренал".
 
"Дійсно, підприємства військового комплексу, а також завод "Кузня на Рибальському", який готував певні вироби для підприємств оборонпрому, отримували від "Оптимумспецдеталі" та "Реналу" продукцію в основному походженням із країни агресора, яка була доправлена в неустановлений слідством спосіб", - сказав генпрокурор.
 
Також, за словами Луценка, з РФ постачалося "реальне залізо", яке успішно використали для ремонту військової техніки і успішно веде себе в зоні військових дій на Донбасі.
 
Генпрокурор запевнив, що слідство вже вийшло на фінальну стадію процесуальних дій, коли журналісти Бігуса опублікували розслідування про розкраданні в оборонці.
 
"Якщо політичний ажіотаж, піднятий у ВР, і розголошення даних досудового слідства не завадять нам, то ми продовжимо допити, які йдуть в останній час, вручимо, після нарахування ДФС остаточного розміру збитків, підозру, арештуємо при необхідності майно і притягнемо до кримінальної відповідальності усіх, хто причетний до схеми", - сказав Луценко.
 
Нагадаємо, раніше журналісти проекту Bihus.info заявили, що син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор нібито був учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі.
 
Кандидатка у президенти Юлія Тимошенко поспішила звинуватити у причетності до "оборонних" схем президента України Петра Порошенка та заявити, що оголошує імпічмент. При цьому в Адміністрації президента здивувались такій ініціативі Тимошенко: "Як можна почати процедуру імпічменту без закону про імпічмент? Прекрасна історія", - сказав Володимир Горковенко.
 
У свою чергу представниця президента Ірина Луценко у Верховній Раді заявила, що "Укроборонпром" та заступник секретаря РНБО Олег Гладковський мають намір позиватися проти журналістів програми "Наші гроші".
 
Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку розслідування Bihus.Info та попросив тимчасово призупинити його повноваження першого заступника секретаря РНБО.
 
У Державному концерні "Укроборонпром" заявили, що вважають некоректним оцінювати розслідування журналістів про корупційні схеми за участі оточення президента Петра Порошенка.