Адвокат Марківа закликає українську владу та ЗМІ розгорнути інформкампанію на підтримку в’язня

19:56, 23.09.2019
Адвокат Марківа закликає українську владу та ЗМІ розгорнути інформкампанію на підтримку в’язня

Італійський адвокат ув’язненого в Італії українця Віталія Марківа закликав українську владу та медіа розгорнути серйозну інформаційну кампанію і поширювати правду про процес як в Україні, так і за кордоном.

 

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив Раффаеле Делла Валле, італійський адвокат солдата Віталія Марківа, який понад два роки перебуває під вартою у міланській в’язниці.

 

На думку захисника, українська влада повинна пояснювати журналістам, що військовий Марків не винен, адже немає доказів його причетності до трагічного інциденту біля Слов’янська Донецької області 24 травня 2014 року, коли внаслідок перехресного вогню загинули фотограф Андреа Роккеллі і його перекладач, російський дисидент Андрій Миронов.

 

Інформувати громадськість слід не на основі телефонних розмов, а на основі матеріалів процесу, наголошує правник. Нагадаємо, члени суду присяжних під час процесу над нацгвардійцем Віталієм Марківим були уродженцями того ж регіону, звідки походив загиблий італійський фотограф Андреа Роккелли.

 

«Досі до мене ніхто не звернувся, щоб зробити переклад мого заключного виступу на суді», – сказав Делла Валле. На його переконання, «влада України має наполягати, що Марків – воєнний в’язень, бо ж інцидент відбувся в умовах війни». Щоб активізувати увагу до справи, парламент України мав би також заявити про свій протест на несправедливий вирок, радить адвокат. В іншому випадку наслідки для Києва можуть бути невтішними, вважає Делла Валле, «бо у світі пануватиме меседж суддів Павії, а саме: в Україні «воює військо злочинців», під командуванням криміналів, а Росія там «визволяє» територію від злочинців».

 

 

Мотивувальна частина вироку Віталію Марківу має бути оприлюднена вже за два з половиною тижні, хоча суд присяжних міста Павії може попросити відстрочку і подати текст пізніше. Маючи мотивацію, захисники українця почнуть готувати оскарження рішення павійського суду.

 

Апеляційний суд Мілана, де адвокати збираються оскаржувати вирок, може ухвалити наступні рішення: підтвердити вирок, зменшити термін перебування у в’язниці, виправдати засудженого або ж дати розпорядження про проведення розслідування на місці події в Україні, чого безуспішно домагався захист протягом процесу у Павії. Раффаеле Делла Валле впевнений, що судді у Мілані мають виправдати Віталія Марківа через відсутність мінімальних доказів його причетності до смерті іноземців на Донбасі.

 

Адвокат повідомив Радіо Свобода, що регулярно відвідує підзахисного у в’язниці. «Марків почувається спокійним, солдат готовий до наступного етапу боротьби і вірить у позитивне для нього завершення справи в міланському суді», – сказав він.

 

Нагадаємо, суд в Італії засудив нацгвардійця Марківа до максимальних 24 років ув'язнення. Його звинувачують в причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі 2014 року біля Слов’янська, хоча реальних доказів цьому немає, а всі документи, надані захистом Марківа і МВС України, засвідчують невинність нацгвардійця.
 
 
При цьому ключовий свідок у справі Марківа в день обстрілу не міг пояснити, що відбулося і звідки стріляли.
 
 
Водночас посол в Італії вважає вирок Віталію Марківу результатом спецоперації Москви.
 
 
 
 
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін переконаний, що Європейський суд з прав людини виправдає Марківа