Кличко подав у Верховну Раду альтернативний законопроєкт про столицю

17:35, 23.09.2019
Кличко подав у Верховну Раду альтернативний законопроєкт про столицю

Віталій Кличко (ФОТО DT.UA)

Міський голова Києва Віталій Кличко подав у Верховну Раду альтернативний законопроєкт про столицю.

 

Про це в понеділок, 23 вересня, заявив на пресконференції київський мер.

 

“Ми запропонували альтернативний законопроєкт про столицю, що вже зареєстрований у Верховній Раді. Там чітко прописано, що у киян має залишитись право обирати владу в своєму місті. І ця влада повинна бути підзвітною і відповідальною виключно перед киянам, а не призначатися згори”, – сказав Кличко.

 

Йдеться про проєкт закону про внесення змін до закону “Про столицю України – місто-герой Київ” 2143-1 від 19.09.2019 року. Наразі тексту законопроєкту на сайті ВР немає.

 

За словами Кличка, його законопроєкт і відповідний документ депутатів від “Слуги народу” мають представити на громадське обговорення, дискусію з експертами і тільки після цього виноситися на голосування в парламенті.

 

На думку Кличка, нардепи мають ознайомитися із законопроєктами про столицю, почитати їх, а не ухвалювати з “турбореактивністю”.

 

Кличко заявив, що у законопроєкті про столицю, що підготували депутати від монобільшості “немає нічого спільного з принципами самоврядування чи децентралізації”.

 

Як повідомляла УМ, Віталій Кличко просить парламент розпустити Київраду.

 
Нагадаємо, Кабінет міністрів прем'єра Олексія Гончарука підтримав звільнення мера Києва Віталія Кличка з посади голови КМДА.
 
 
Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що Віталій Кличко був звільнений з посади голови Київської державної адміністрації через його зв’язки з Вадимом Столаром, якого пов’язують із забудовними схемами в столиці.
 
 
 

Як відомо, попередній склад уряду Володимира Гройсмана відставку Кличка розглядати відмовився.

 

Голова Офісу президента Андрій Богдан стверджує, що його намагалися підкупити в інтересах Кличка. Він також заявив, що Кличко не контролює столичну раду, і свої групи в ній мають окремі "смотрящі". За словами Богдана, до нього приходила людина нібито від одного зі "смотрящих" і пропонувала розділити награбовані бюджетні гроші столиці навпіл.

 

Кличко ж назвав заяви Богдана про корупцію в столиці добіркою пліток і маніпулятивних домислів. Він звернувся до Національного антикорупційного бюро з проханням відкрити кримінальне провадження за цим фактом і перевірити твердження Богдана.

 

Суперечки між очільниками ОПУ і КМДА тривали відтоді, коли команда Зеленського вирішила розділити повноваження мера і голови столичної міськдержадміністрації.

 

Зокрема міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, який підтвердив йому чутки про розділення повноважень мера столиці і очільника Київської міської державної адміністрації.

 

Мер Києва зазначив, що в розмові з Зеленським наголосив на тому, що позбавлення обраного мера виконавчих повноважень - це повернення методів Януковича і позбавлення Києва самоврядування.