Зеленський обговорив із Трюдо і Туском неприйнятність повернення Росії до "G8"

10:34, 23.08.2019
Зеленський обговорив із Трюдо і Туском неприйнятність повернення Росії до "G8"

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо та з головою Європейської ради Дональдом Туском, під час якої співрозмовники обговорили неприйнятність повернення Російської Федерації до "Великої сімки".

 

Про це повідомляє Офіс президента України.

 

"Глава держави подякував за послідовну позицію Канади щодо неможливості повернення Росії до "Великої сімки" в умовах агресії, яка триває на Донбасі, та окупації Криму", - повідомляється на сайті президента України.

 

 

Зеленський також зазначив, що у ситуації, коли продовжують гинути українці, необхідно не повертати Росію до "Сімки", "а примушувати її виконувати свої зобов'язання".

 

"Володимир Зеленський подякував Джастіну Трюдо за готовність дотримуватися тієї ж принципової позиції щодо неприйнятності повернення РФ до "Великої сімки", яку він продемонстрував ще під час минулорічного саміту G7 у Канаді", - йдеться в інформації.

 

У свою чергу глава Євроради Туск підтримав занепокоєння президента України у зв'язку із заявами про можливість повернення Росії до "G7".

 

"Дональд Туск запевнив українського лідера в незмінності спільної позиції ЄС щодо солідарності з Україною і пообіцяв, що відстоюватиме таку позицію під час саміту "сімки" 24-26 серпня у Франції", – наголошується в повідомленні.

 

Крім того, президент України направив усім лідерам країн G7 окремі письмові звернення із закликом і надалі посилювати підтримку України.

 

Як повідомляла УМ, 19 серпня президент Франції Еммануель Макрон прийняв у своїй літній резиденції — старовинному форті Брегансон на узбережжі Середземного моря — президента Росії Володимира Путіна.

 

Переговори відбувалися за кілька днів до саміту «Великої сімки» у французькому Біарріці. З огляду на анексію Криму та інтервенцію на сході України Володимира Путіна припинили запрошувати на саміти «Великої вісімки» і вона стала «Великою сімкою». Путін заявив у Брегансоні, що йому вистачає участі у самітах «Великої двадцятки», 

 

У Франції зазначили, що повернення Росії до G7 залежить від прогресу у виконанні Москвою Мінських угод для врегулювання ситуації на сході України.

 

Трамп і Макрон домовились запросити Росію на саміт G7 в 2020 році.

 

Трамп виступив за повернення РФ в G8

 

Глава міжнародного комітету Ради Федерації РФ Константин Косачов запропонував розширити "Велику сімку" (G7) до G10, додавши в неї Росію, Індію і Китай.

 

Німецький уряд виступив проти ідеї повернення Росії до кола держав “Великої сімки”.

 

Голова уряду Великої Британії Борис Джонсон заявив, що не підтримує повернення Москви до клубу високорозвинених держав - "Великої сімки" і запевнив Зеленського в неможливості членства Росії в G8

 

Уряд Японії готовий на саміті G7 обговорити можливість повернення Росії в G8

 

Володимир Зеленський вважає, що повернення Росії до "Великої вісімки" можливе лише за умови повернення Україні окупованого Криму, припинення бойових дій на Донбасі та звільнення українських політв'язнів і моряків.

 

Посольство України в США закликає лідерів G7 спільними зусиллями змусити Росію повернутися до конструктивної поведінки.

 

Запрошення Росії на зустріч G7 у наступному році є шансом для росіян змінити деструктивні тенденції в поведінці, вважає заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.