Японія на саміті G7 готова обговорити можливість повернення Росії в G8

14:59, 22.08.2019
Японія на саміті G7 готова обговорити можливість повернення Росії в G8

Уряд Японії готовий на саміті G7 обговорити можливість повернення Росії в G8.

 

Про це повідомляє агентство ЕФЕ з посиланням на джерела в МЗС Японії.

 

"За даними джерел в японському МЗС, влада Японії відкрита до того, щоб обговорити на саміті лідерів G7, який почнеться в суботу (24 серпня) в Біарріці, тему повернення Росії в G8", – йдеться в повідомленні.

 

Джерело зазначає, що японська влада "розуміює важливість залучення Росії в важливі міжнародні справи". Офіційний Токіо прийняв до відома недавні заяви президента США Дональда Трампа щодо Росії і "Великої вісімки".

 

Як повідомляла УМ, 19 серпня президент Франції Еммануель Макрон прийняв у своїй літній резиденції — старовинному форті Брегансон на узбережжі Середземного моря — президента Росії Володимира Путіна.

 

Переговори відбувалися за кілька днів до саміту «Великої сімки» у французькому Біарріці. З огляду на анексію Криму та інтервенцію на сході України Володимира Путіна припинили запрошувати на саміти «Великої вісімки» і вона стала «Великою сімкою». Путін заявив у Брегансоні, що йому вистачає участі у самітах «Великої двадцятки», 

 

У Франції зазначили, що повернення Росії до G7 залежить від прогресу у виконанні Москвою Мінських угод для врегулювання ситуації на сході України.

 

Трамп і Макрон домовились запросити Росію на саміт G7 в 2020 році.

 

Трамп виступив за повернення РФ в G8

 

Глава міжнародного комітету Ради Федерації РФ Константин Косачов запропонував розширити "Велику сімку" (G7) до G10, додавши в неї Росію, Індію і Китай.

 

Німецький уряд виступив проти ідеї повернення Росії до кола держав “Великої сімки”.

 

Голова уряду Великої Британії Борис Джонсон заявив, що не підтримує повернення Москви до клубу високорозвинених держав - "Великої сімки".

 

Володимир Зеленський вважає, що повернення Росії до "Великої вісімки" можливе лише за умови повернення Україні окупованого Криму, припинення бойових дій на Донбасі та звільнення українських політв'язнів і моряків.

 

Посольство України в США закликає лідерів G7 спільними зусиллями змусити Росію повернутися до конструктивної поведінки