Посольство України в США закликає лідерів G7 спільними зусиллями змусити Росію повернутися до конструктивної поведінки

11:15, 22.08.2019
Посольство України в США закликає лідерів G7 спільними зусиллями змусити Росію повернутися до конструктивної поведінки

Українське посольство у Вашингтоні стурбоване "появою припущень щодо можливості повернення Російської Федерації в G7".

Про це йдеться в заяві посольства України в США в Facebook.

 

"Стурбовані появою припущень щодо можливості повернення Російської Федерації до G7.
 

Звертаємо увагу, що Росію позбавили права бути членом цього почесного клубу через незаконну спробу анексії Криму та застосування сили в порушення норм і принципів міжнародного права. Окупація українського півострова триває, ситуація з правами людини невпинно погіршується, агресія РФ на Донбасі продовжується, а сама Росія стрімко віддаляється від принципів і стандартів, які об’єднують членів Групи семи", - йдеться в заяві.

У дипмісії закликали лідерів країн-членів G7 "не відступати від своєї принципової позиції і спільними зусиллями примусити агресора поважати світовий порядок і повернутися до конструктивної поведінки".

 

Агресора потрібно примусити поважати світовий порядок, - у посольстві України в США стурбовані можливістю повернення РФ у G7 01

 

Як повідомляла УМ, 19 серпня президент Франції Еммануель Макрон прийняв у своїй літній резиденції — старовинному форті Брегансон на узбережжі Середземного моря — президента Росії Володимира Путіна.

 

Переговори відбувалися за кілька днів до саміту «Великої сімки» у французькому Біарріці. З огляду на анексію Криму та інтервенцію на сході України Володимира Путіна припинили запрошувати на саміти «Великої вісімки» і вона стала «Великою сімкою». Путін заявив у Брегансоні, що йому вистачає участі у самітах «Великої двадцятки», 

 

У Франції зазначили, що повернення Росії до G7 залежить від прогресу у виконанні Москвою Мінських угод для врегулювання ситуації на сході України.

 

Трамп і Макрон домовились запросити Росію на саміт G7 в 2020 році.

 

Трамп виступив за повернення РФ в G8

 

Глава міжнародного комітету Ради Федерації РФ Константин Косачов запропонував розширити "Велику сімку" (G7) до G10, додавши в неї Росію, Індію і Китай.

 

Німецький уряд виступив проти ідеї повернення Росії до кола держав “Великої сімки”.

 

Голова уряду Великої Британії Борис Джонсон заявив, що не підтримує повернення Москви до клубу високорозвинених держав - "Великої сімки".

 

Володимир Зеленський вважає, що повернення Росії до "Великої вісімки" можливе лише за умови повернення Україні окупованого Криму, припинення бойових дій на Донбасі та звільнення українських політв'язнів і моряків.