У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Відомий музей-заповідник «Садиба Попова» у райцентрі Василівка. (Фото з відкритих джерел)
Російські окупанти, ймовірно в очікуванні контрнаступу ЗСУ, почали вивозити майно із історико-архітектурного музею-заповідника «Садиба Попова» у тимчасово окупованому райцентрі Василівка у Запорізькій області.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Telegram-каналі «Бердянськ сьогодні» з посиланням пабліки василівців у середу.
«Ворог в черговий раз підтверджує своє звання найбільшої армії мародерів у світі. Садиба Попова – це диво архітектури, палацо-парковий ансамбль другої половини ХІХ ст., який знаходиться в м. Василівка. Цей архітектурний шедевр нічим не уступає іншим відомим пам’яткам України», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що російські варвари пограбували відомий музей-заповідник «Садиба Попова» у райцентрі Василівка в перші дні окупації у березні 2022 року. Окремі флігелі садиби зазнали руйнувань внаслідок обстрілів.
Тоді їх переважно цікавила оргтехніка, але зганьбилися вони й тим, що поцупили графський унітаз ХІХ століття.
Департамент культури Запорізької ОВА запевняв рік тому, що найцінніші експонати зі всіх музеїв області встигли евакуювати.
ДОВІДКА «УМ»
Садиба Попова — пам’ятка архітектури другої половини XIX століття, палацово-парковий ансамбль у Запорізькій області, нині Василівський історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова».
У збереженій частині заповідника була музейна експозиція.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>