Львівська облрада закупить для бібліотек Луганщини заборонену книгу про Стуса

13:56, 20.10.2020
Львівська облрада закупить для бібліотек Луганщини заборонену книгу про Стуса

На закупівлю «Справи Василя Стуса» облрада витратить 910 тис. грн.

Львівська обласна рада закупить заборонену судом для розповсюдження книгу Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» для бібліотек і шкіл Львівщини і Луганщини
 

Як інформує УМ, про це повідомив голова облради Олександр Ганущин на своїй сторінці у Facebook.

 

«Стаємо до переговорів з видавництвом. З тим, щоб за рішенням Львівської обласної ради, замовити книгу „Справа Василя Стуса“ для кожної бібліотеки Львівської області. І Луганської теж! За Вас, наші луганчани, — ми не забуваємо», — написав голова ЛОР.

 

Виходячи з розрахунків, на закупівлю «Справи Василя Стуса» облрада витратить 910 тис. грн.

 

«Ми хочемо провести відкриті торги на закупівлю 3,5 тис. примірників цієї книжки. Я мав розмову з видавництвом, воно готове на середину листопада їх надрукувати. Ціна книжки 260 грн, саме таку ціну ми поставимо на торги. Сьогодні буде оприлюднено проєкт рішення змін обласного бюджету», — розповів Ганущин.

 

Як повідомляла «УМ», Дарницький районний суд Києва зобов’язав відповідачів Вахтанга Кіпіані та видавництво "Віват" видалити з твору інформацію про голову політради партії "ОПЗЖ" Віктора Медведчука та заборонити розповсюдження друкованого тиражу до усунення порушення немайнових прав Медведчука. 

 

Покупці скористалися можливістю онлайн-замовлення і за годину розкупили весь наявний тираж книги історика та журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» одразу після оголошення резолютивного рішення Дарницького райсуду Києва, який заборонив поширювати книгу.

 

Суддя Дарницького райсуду Києва Марина Заставенко, яка ухвалила скандальне рішення за позовом Медведчука раніше працювала у суді нині окупованої Макіївки і регулярно навідувалася до ОРДЛО після 2014 року. Нагадаємо, що книга Кіпіані на 90% складається з архівних документів. Думки автора побудовані на фактах, які містяться, в тому числі, в фактологічній частині книги.

 

У Порошенка вважають заборону книги про Стуса сценарієм повернення до «русского міра»

 

У Зеленського не сумніваються в незалежності суду щодо заборони книги про Стуса

 

«Справа Василя Стуса» вийшла у видавництві Vivat у 2019 році. Книга містить документи з архіву колишнього КДБ УРСР про резонансну справу поета Василя Стуса, покази свідків, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів.

 

Медведчук був призначений державним адвокатом Стуса, коли його в 1980 році заарештували вдруге.