Прокуратура США розслідує діяльність Джуліані в Україні

11:37, 12.10.2019

Руді Джуліані (фото з відкритих джерел)

Федеральні прокурори в Манхеттені розслідують, чи порушував особистий адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані закони про лобіювання під час своєї діяльності в Україні.
 
Про це пише The New York Times із посиланням на два джерела, знайомих з розслідуванням.
 
Одне з джерел повідомило, що слідчі вивчають дії Джуліані, спрямовані проти посла США в Україні Марі Йованович, яка була відкликана навесні.
 
За словами джерел видання, розслідування щодо Джуліані пов'язано зі справою проти двох його соратників Лева Парнаса та Ігоря Фрумана, які були арештовані цього тижня за звинуваченням у фінансуванні виборчої кампанії.
 
Їх звинувачують у незаконних пожертвування конгресмену, чию допомогу вони шукали в усуненні Йованович.
 
Видання зазначає, що Джуліані заперечував правопорушення зі свого боку, але визнав, що він та його партнери працювали з прокурорами в Україні для збору потенційно компрометуючої інформації про Йованович, а також колишнього віце-президента Джозефа Байдена та його молодшого сина Хантера.
 
Повідомляється, що справу проти Джуліані розслідує та ж прокуратура, якою він керував у 1980-х роках.
 
Водночас виданню невідомо, як далеко просунулася розслідування.
 
Сам Джуліані заявив, що у федеральних прокурорів немає підстав звинувачувати його в порушеннях щодо лобістських ініціатив за кордоном, оскільки він діяв від імені президента США Дональда Трампа, а не тодішнього українського генпрокурора Юрія Луценка, коли збирав інформацію про Йованович та інших і передав її уряду США і засобам масової інформації.
 
Джуліані також сказав, що йому не було відомо про будь-яке розслідування щодо нього.
 
 

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив текст телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським.  У ній Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде "стовідсотково його людиною" і займеться справою Байдена.

 

Коментуючи опубліковану стенограму, Трамп заявив, шо не чинив тиску на Зеленського. Сам Зеленський заявив, що не давав згоди на публікацію телефонної розмови із Трампом. Також він відмовився публікувати українську версію його розмови з Трампом

 

Демократка, спікерка Палати представників Ненсі Пелосі: "Публікація записів дзвінка Білим домом підтверджує, що мала місце поведінка президента, що підриває цілісність наших виборів, престиж посади, яку він обіймає, і нашу національну безпеку".

 

Після скандалу навколо розмови Трампа й Зеленського спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер подав у відставку.

 

Колишній генеральний прокурор Юрій Луценко поїхав у Велику Британію на курси англійської мови. Екс-генпрокурора звинувачують у тому, що він виїхав з країни у розпал скандалу навколо тиску президента США Дональда Трампа на президента України Володимира Зеленського. Після цього Юрій Луценко заявив, що готовий за необхідності дати свідчення у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа.

 

Луценко зокрема стверджує, що зустрічався з адвокатом Трампа Джуліані для того, щоб добитися арешту грошей Януковича.

 

Раніше екс-посол США в Україні Марі Йованович погодилась дати свідчення Конгресу у справі тиск президента США Дональда Трампа на українського колегу Володимира Зеленського.
 
Вона повідомила на слуханнях в Палаті представників, що президент США Дональд Трамп особисто вимагав її звільнення від Держдепу США та "розгорнув кампанію" проти неї.
 
Також з'ясувалося, що в справі про імпічмент президента США Дональда Трампа з'явився ще один інформатор.
 
Як відомо, у США оголосили про запуск процедури імпічменту президенту Дональду Трампу через ймовірний тиск на президента Володимира Зеленського під час телефонної розмови.
 
Президент України Володимир Зеленський каже, що адміністрація Білого дому не висувала умови для його зустрічі з американським президентом Дональдом Трампом. 
 
А сам Трамп заявив, що телефонував Зеленському на прохання міністра енергетики Ріка Перрі.