Дерусифікація: пам’ятник Булгакову приберуть з Андрієвського узвозу Києва
Усунення з публічного простору пам'ятника Михайлу Булгакову на Андріївському узвозі у пятницю,19 грудня, підтримала Київрада. >>
TEATR.org.ua спільно з хором «Гомін» Львівського органного залу передають 1 000 000 грн на допомогу жертвам сьогоднішньої трагедії в Тернополі. (Фото: Фейсбук Хор ГОМІН)
Львівський хор "Гомін" передасть один мільйон гривень постраждалим в Тернополі від російського обстрілу 19 листопада. Внаслідок атаки загинули 26 людей та понад 90 отримали поранення.
Як інформує УМ, про пожертвування хор "Гомін" повідомив у Facebook.
"Тернопіль для хору "Гомін" – особливе місто. Це друге місто в Україні за кількістю наших концертів, і серед наших хористів є кілька учасників, родом саме звідти. Тому сьогоднішня новина розірвала серце на шматки
На жаль, життя людей не повернути. Але ми зобов'язані підтримати тих, хто постраждав від кривавої атаки наших "сусідів", – написали в соцмережах.
Звіт щодо відправлених коштів хор закріпить у сторіз.
Зранку 19 листопада росіяни вдарили по житловому будинку в Тернополі. Внаслідок атаки РФ загинули 26 людей, серед яких 3 дітей. Ще 93 людини, серед яких 18 дітей, дістали поранення. 46 осіб вдалося врятувати. Ввечері з'явилося повідомлення про 26 зниклих безвісти у зруйнованому будинку. Станом на ранок 20 листопада на місці влучання тривають пошукові роботи.
Львівський муніципальний хор "Гомін" створили у 80-х роках, щоб популяризувати хоровий спів. З 2023 року "Гомін" увійшов до складу Львівського органного залу, а з серпня 2023 року головним диригентом та художнім керівником хору став Вадим Яценко.
Вадим Яценко також є хормейстром Львівської національної опери. На цій посаді він здійснив постановки опери "Золотий обруч" Бориса Лятошинського, "Соляріс" Олександра Родіна та багатьох інших.
Влітку у ТікТок розлетілося відео з концерту хору "Гомін" у Львівському органному залі. Воно зібрало понад 4,8 мільйона переглядів та 225 тисяч лайків у TikTok. В кадрі – молодий соліст у чорній сорочці, а навколо нього учасники хору. Усі разом вони співають "Цей сон" Степана Гіги а капела (без музичного супроводу).
Як повідомляла УМ, Десятки загиблих та поранених: у Тернополі тривають пошуково-рятувальні роботи.
Усунення з публічного простору пам'ятника Михайлу Булгакову на Андріївському узвозі у пятницю,19 грудня, підтримала Київрада. >>
Прем’єра вистави «Портрет Доріана Грея» в театрі «Сузір’я» — безперечно, подія нинішнього театрального сезону. >>
Київський академічний театр «Золоті ворота» підготував прем’єру вистави «Чорна шаль» за творами італійського драматурга, лауреата Нобелівської премії з літератури Луїджі Піранделло. >>
Військовослужбовець, митець, фотограф Юрій Костишин («Кіт Характерник») загинув на війні – захисникові було 48 років. >>
Про великий Різдвяний збір українськомовної літератури оголосила соціальна ініціатива «Будинок української книги» (БУК), покликана допомогти зібрати книги для публічних бібліотек в селищах та селах. >>
У чеському місті Брно в артхаусному кінотеатрі Kino Art із 2-го по 7 грудня тривали Дні українського кіно. >>