Саддама — на поруки

Саддама — на поруки

«У своїй хаті — своя правда, і сила, і воля», а комусь — і своя тюрма. Так сталося з Саддамом Хусейном. Незадовго після того, як Надзвичайний та Повноважний посол США Джон Неграпонте передав вірчі грамоти новому президенту Іраку Газі Аль-Явару, чим було урочисто засвідчено відновлення розірваних ще 1990 року дипломатичних взаємин між країнами, американці вручили іракцям іще один важливий фетиш — Саддама Хусейна. Його в компанії з iще 11 помітними діячами правлячої за часів диктатора партії БААС було перевезено на батьківщину, відтак виноситиме їм покарання вже іракський суд. Як припускає Бі-Бі-Сі з посиланням на достовірні джерела, кривавий диктатор уже сьогодні може постати перед судом, але, ймовірніше, це буде коротке попереднє слухання, а сам процес набере сили десь за місяць. Йому, як припускають спостерiгачi, загрожує смертна кара.

Дожили до понеділка

28 червня, на два днi раніше запланованої дати, американська окупаційна адміністрація передала владу новим іракським керівникам на чолі з президентом Газі аль-Яваром та прем'єром Аядом Алауї.

Церемонія відбувалася о 10.30 ранку, умисно буденно, пише російська газета «Известия», у будинку, який раніше слугував штаб-квартирою Тимчасовій правлячій раді Іраку, і особливим знаком відстороненості США була присутність лише одного американського військового — заступника командувача силами коаліції генерала Марка Кімміта. Передачу влади символізували вручені в руки новим іракським урядовцям доументи, які офіційно засвідчують набуття повноважень іракським урядом. Того ж дня цивільний адміністратор Іраку американець Пол Бремер залишив країну.

«Сожительствуйте», — наказали президенти

Традиційна зустріч керівників трьох слов'янських держав на кордоні, де сходяться землі України, Росії і Білорусі, а саме в селі Сеньківка Городнянського району на Чернігівщині, цьогоріч збіглася з Днем молоді. Тому й риторика трьох президентів, віднедавна об'єднаних угодами про Єдиний економічний простір, будувалася на молоді, «нашому майбутньому». Леонід Кучма наразі вступив у суперечність з Шевченком: замість «кохайтеся, чорноброві, та не з...» (самі знаєте з ким) український Президент закликав, та ні — навіть наказав українській молоді жити з росіянами та білорусами «як одна родина». Звернемося до цитування першоджерел.

Депортовані за «Часом» не стежать

Депортовані за «Часом» не стежать

Черговою сенсацією на тлі зростаючої в Білорусі політичної напруги стала несподівана депортація з країни журналіста «першого ешелону» — автора і заступника головного редактора газети «Час» Михайла Подоляка. Громадянин України, котрий багато років тому переїхав у Білорусь, оголошений персоною, статті і репортажі якої становлять загрозу національній безпеці.

Япона Україна

Угоду про технічне співробітництво та грантову допомогу підписали міністр закордонних справ Японії Йоріко Кавагучі та її український колега Костянтин Грищенко, під час його робочого візиту до цієї східної країни. Україна є першою і єдиною серед країн СНД та Східної Європи, з якою було підписано такий документ, а це свідчить про значення, яке надає Японія нашій державі, йдеться у коментарі японського представництва.

Стрибайте з парашутом разом із Бушем,

Стрибайте з парашутом разом із Бушем,

Сьогодні Джордж Буш-старший відзначає свій 80-рiчний ювілей. Екс-президент США, за даними людини, яка збирається стати екс-президентом України, збирається на свої іменини здійснити стрибок з парашутом. Ці наміри немолодого Буша викликали таке захоплення у Леоніда Кучми, що той запросив українських журналістів: «Так що хто хоче скласти йому компанію — будь ласка!». Запрошення це пролунало на прес-конференції в середу, так що часу мас-медійникам вистачило, щоб купити квиток і запасний парашут, як і вистачило часу колишньому господарю Білого дому підготуватися до прийому незваних гостей з Києва.

Голодом — проти Лукашенкових хитрощів

Голодом — проти Лукашенкових хитрощів

Голодування як крайня форма протесту практикується у політичному житті Білорусі з 1995 року. Тоді опозиційна фракція депутатів Верховної Ради 12-го скликання на чолі з присутнім ще на той час у політиці лідером Білоруського Народного Фронту Зеноном Позняком хотіла змусити президента Олександра Лукашенка відмовитися від ідеї змінювати Конституцію та державну символіку на стару, радянську. Відтоді у країні постійно голодують «через політику» — то підприємці, то таксисти і робітники, то політв'язні. Минулого тижня безстрокове голодування оголосили депутати фракції «Республіка».

Усi сили — Африцi

Усi сили — Африцi

Позавчора на американському острові-курорті Сі Айленд закінчився щорічний триденний саміт «великої вісімки» (семи індустріально розвинених країн світу та Росії). Не виключено, що в наступні роки ця група розростеться до «великої дев'ятки» чи «великої десятки», оскільки Китай та Індія також претендують на участь у таких зустрічах, які, без усякого сумніву, визначають шляхи розвитку та майбутнє нашого світу.

Грузини всіх країн, повертайтеся!

На урочистій промові з нагоди святкування Дня незалежності Грузії її лідер Михайло Саакашвілі заявив, що Конституція країни дає йому виняткове право присвоювати подвійне громадянство, чим він збирається активно скористатися. «Виходячи з інтересів Грузії, я прийняв рішення надати громадянство Грузії всім грузинам, що проживають за кордоном, незважаючи на те, громадянами яких країн вони є наразі», — пафосно повідомив він з трибуни перед багатотисячним натовпом. Можна зрозуміти бажання лідера нації зібрати воєдино народ, який волею долі змушений був покинути Батьківщину, але благі наміри влади суперечать законодавству деяких країн, зокрема українському, де не передбачено норм про подвійне громадянство. «Якщо грузинська сторона цього бажає, то вона повинна ініціювати консульські консультації з цього питання», — прокоментували «УМ» у Міністерстві закордонних справ України.